Monitorul Oficial 51/1994: Diferență între versiuni
Sari la navigare
Sari la căutare
Linia 296: | Linia 296: | ||
| ||AMIKACIN || FIOLE ||100 mg 500 mg|| GALENIKA||IUGOSLAVIA | | ||AMIKACIN || FIOLE ||100 mg 500 mg|| GALENIKA||IUGOSLAVIA | ||
|- | |- | ||
| | | ||AMIKACIN || FIOLE ||100 mg 500 mg|| GALENIKA||IUGOSLAVIA | ||
|- | |||
| ||AMIKOZIT|| FLAC.INJ.||100mg/2ml||ECZACIBASI ILAC||TURCIA | |||
|- | |||
| ||NEGASIN||FIOLE||100 mg 500mg/2ml||MSTAFA NEVZAT||TURCIA | |||
|- | |||
|** ||colspan="5" |AMINOGLUTETHIMIDUM | |||
|- | |||
| ||ORIMETEN ||COMPR. ||250 mg||CIBA||ELVEȚIA | |||
|- | |||
|RO||ROGLUTEN||CAPS.||250 mg||SINDAN||ROMÂNIA | |||
|- | |||
|** ||colspan="5" |AMINOPHYLLINUM | |||
|- | |||
|RO||AMINOFILIN||COMPR.||100 mg||SINDAN||ROMÂNIA | |||
|- | |||
|RO||AMINOFILIN||CAPS.||100 mg||S.C. DOMENII-S.R.L.||ROMÂNIA | |||
|- | |||
|AMINOMAL||FIOLE||10 ml/240 mg||SPA||ITALIA | |||
|- | |||
| ||AMINOPHYLLINE||FIOLE||250 mg/ml||LAB.RENAUDIN||FRANȚA | |||
|-||AMINOPHYLLINE||COMPR.||100 mg||LAB.FARMACO-LOGICO||ITALIA | |||
|- | |||
|BM|||AMINOPHYLLINE||COMPR.||100 mg||LOMAPHARM||GERMANIA | |||
|- | |||
| ||AMINOPHYLLINUM||COMPR.||350 mg||LEK||SLOVENIA | |||
|- | |||
| ||AMINOPHYLLINUM RETARD||COMPR.RET.||100 mg||LEK||SLOVENIA | |||
|- | |||
|RO||AMOFILIN||CAPS.||100 mg||LAB.MAGISTRA-GENEVE||ROMÂNIA | |||
|- | |||
| ||DIAPHYLLIN||COMPR||150 mg||GEDEON RICHTER||UNGARIA | |||
|- | |||
|RO||MIOFILIN||COMPR.||100mg||SICOMED||ROMÂNIA | |||
|- | |||
|RO||MIOFILIN||SOL.INJ.||2,4%||SICOMED||ROMÂNIA | |||
|- | |||
|** ||colspan="5" |AMINODARONUM | |||
|- | |||
| ||CORDARONE||FIOLE||150mg/3ml||LABAZ||FRANȚA | |||
|- | |||
| ||CORDARONE||COMPR.||200 mg||LABAZ||FRANȚA | |||
|- | |||
| ||CORDARONE||COMPR.||200 mg||KRKA||SLOVENIA | |||
|- | |||
| ||CORDARONE||SOL.INJ.||50mg/ml-150mg||KRKA||SLOVENIA | |||
|- | |||
|** ||colspan="5" |AMOXICILLINUM | |||
|- | |||
zvommsc copii1l=.- 5 mg IG mg PEȚIZER s v A. | zvommsc copii1l=.- 5 mg IG mg PEȚIZER s v A. | ||
\- AI\Ion:clLINuM+AcIDUM CLAVULANICUM | \- AI\Ion:clLINuM+AcIDUM CLAVULANICUM |