Monitorul Oficial 47/1991: Diferență între versiuni
Sari la navigare
Sari la căutare
Lgall (discuție | contribuții) Fără descriere a modificării |
Lgall (discuție | contribuții) |
||
Linia 458: | Linia 458: | ||
{| | {| | ||
|- | |||
|<center> Nr. crt. </center>|| Denumirea societăţii comerciale || Forma juridică ||<center> Sediul —————————— localitatea, judeţul</center> || Obiectul de activitate ||<center> Capital social iniţial —————————— Structura conform bilanţului la 30.09.1990 (mil. lei) </center>|| Denumirea unităţilor care îşi încetează activitatea | |||
|- | |||
|<center> 1. </center>|| Societatea comercială „Consir” - S.A. || Societate comercială pe acțiuni || Siret,str. Republicii nr. 2, județul Suceava || - Proiectare, asistență tehnică și executare de lucrări în construcții (baraje, alimentări cu apă, îndiguiri, regularizări, stații de epurare și tratare a apei potabile și industriale, consolidări, derivații, galerii, castele de apă, decantare, rezervoare, foraje, injecții, drumuri, poduri, amenajări agrozootehnice, construcții civile și industriale conexe inclusiv reparații capitale);<br/>-produse și prestări de servicii specifice activității de construcții, transporturi și mecanizare (producerea și extragerea produselor de carieră și balastieră; betoane, prefabricate din beton, confecții metalice și lemn și alte materiale de construcții, prestații cu utilaje și mijloace de transport, reparații de utilaje și mijloace de transport);<br/> - import-export și comercializare în cadrul obiectului de activitate. ||<center> 65.737 —————————— 33.605 + 32.132 </center>|| Grupul de șantiere Nord | |||
|- | |||
|<center> 2. </center>|| Societatea comercială „Moldaviae Domini Aquis” - S.A. || Societate comercială pe acțiuni || Iași, str.Culturii nr. 13, județul Iași || - Proiectare, asistență tehnică și executare de lucrări în construcții (baraje, alimentări cu apă, îndiguiri, regularizări, stații de epurare și tratare a apei potabile și industriale, consolidări, derivații, galerii, castele de apă, decantare, rezervoare, foraje, injecții, drumuri, poduri, amenajări agrozootehnice, construcții civile și industriale conexe inclusiv reparații capitale);<br/>-produse și prestări de servicii specifice activității de construcții, transporturi și mecanizare (producerea și extragerea produselor de carieră și balastieră; betoane, prefabricate din beton, confecții metalice și lemn și alte materiale de construcții, prestații cu utilaje și mijloace de transport, reparații de utilaje și mijloace de transport);<br/> - import-export și comercializare în cadrul obiectului de activitate. ||<center> 176.699 —————————— 93.614 + 83.085 </center>|| Grupul de șantiere Moldova | |||
|- | |||
|<center> 3. </center>|| Societatea comercială „Sibarex” - S.A. || Societate comercială pe acțiuni || Focşani, str. Longinescu nr. 33,judeţul Vrancea || - Proiectare, asistență tehnică și executare de lucrări în construcții (baraje, alimentări cu apă, îndiguiri, regularizări, stații de epurare și tratare a apei potabile și industriale, consolidări, derivații, galerii, castele de apă, decantare, rezervoare, foraje, injecții, drumuri, poduri, amenajări agrozootehnice, construcții civile și industriale conexe inclusiv reparații capitale);<br/>-produse și prestări de servicii specifice activității de construcții, transporturi și mecanizare (producerea și extragerea produselor de carieră și balastieră; betoane, prefabricate din beton, confecții metalice și lemn și alte materiale de construcții, prestații cu utilaje și mijloace de transport, reparații de utilaje și mijloace de transport);<br/> - import-export și comercializare în cadrul obiectului de activitate. ||<center> 114.303 —————————— 40.810 + 73.493 </center>|| Grupul de șantiere Focşani | |||
|- | |||
|<center> 4. </center>|| Societatea comercială „Apasco” - S.A. || Societate comercială pe acțiuni || Comuna Măneciu, str. Tabla Butii nr. 283, Judeţul Prahova || - Proiectare, asistență tehnică și executare de lucrări în construcții (baraje, alimentări cu apă, îndiguiri, regularizări, stații de epurare și tratare a apei potabile și industriale, consolidări, derivații, galerii, castele de apă, decantare, rezervoare, foraje, injecții, drumuri, poduri, amenajări agrozootehnice, construcții civile și industriale conexe inclusiv reparații capitale);<br/>-produse și prestări de servicii specifice activității de construcții, transporturi și mecanizare (producerea și extragerea produselor de carieră și balastieră; betoane, prefabricate din beton, confecții metalice și lemn și alte materiale de construcții, prestații cu utilaje și mijloace de transport, reparații de utilaje și mijloace de transport);<br/> - import-export și comercializare în cadrul obiectului de activitate. ||<center> 192.641 —————————— 97.591 + 95.050 </center>|| Grupul de șantiere Prahova | |||
|- | |||
|<center> 5. </center>|| Societatea comercială „Socot” - S.A. || Societate comercială pe acțiuni || Tîrgu Mureş, str. Mihai Viteazul nr. 36, judeţul Mureş || - Proiectare, asistență tehnică și executare de lucrări în construcții (baraje, alimentări cu apă, îndiguiri, regularizări, stații de epurare și tratare a apei potabile și industriale, consolidări, derivații, galerii, castele de apă, decantare, rezervoare, foraje, injecții, drumuri, poduri, amenajări agrozootehnice, construcții civile și industriale conexe inclusiv reparații capitale);<br/>-produse și prestări de servicii specifice activității de construcții, transporturi și mecanizare (producerea și extragerea produselor de carieră și balastieră; betoane, prefabricate din beton, confecții metalice și lemn și alte materiale de construcții, prestații cu utilaje și mijloace de transport, reparații de utilaje și mijloace de transport);<br/> - import-export și comercializare în cadrul obiectului de activitate. ||<center> 169.643 —————————— 105.112 + 64.531 </center>|| Grupul de șantiere Transilvania | |||
|- | |||
|<center> 6. </center>|| Societatea comercială „Derol” - S.A. || Societate comercială pe acțiuni || Drăgăneşti-Olt, str. Comănencelor nr. 14, judeţul Olt || - Proiectare, asistență tehnică și executare de lucrări în construcții (baraje, alimentări cu apă, îndiguiri, regularizări, stații de epurare și tratare a apei potabile și industriale, consolidări, derivații, galerii, castele de apă, decantare, rezervoare, foraje, injecții, drumuri, poduri, amenajări agrozootehnice, construcții civile și industriale conexe inclusiv reparații capitale);<br/>-produse și prestări de servicii specifice activității de construcții, transporturi și mecanizare (producerea și extragerea produselor de carieră și balastieră; betoane, prefabricate din beton, confecții metalice și lemn și alte materiale de construcții, prestații cu utilaje și mijloace de transport, reparații de utilaje și mijloace de transport);<br/> - import-export și comercializare în cadrul obiectului de activitate. ||<center> 132.617 —————————— 87.591 + 45.126 </center>|| Grupul de șantiere Drăgăneşti | |||
|- | |||
|<center> 7. </center>|| Societatea comercială „Ascona” - S.A. || Societate comercială pe acțiuni || Urziceni, şos. Buzăului, judeţul Ialomiţa || - Proiectare, asistență tehnică și executare de lucrări în construcții (baraje, alimentări cu apă, îndiguiri, regularizări, stații de epurare și tratare a apei potabile și industriale, consolidări, derivații, galerii, castele de apă, decantare, rezervoare, foraje, injecții, drumuri, poduri, amenajări agrozootehnice, construcții civile și industriale conexe inclusiv reparații capitale);<br/>-produse și prestări de servicii specifice activității de construcții, transporturi și mecanizare (producerea și extragerea produselor de carieră și balastieră; betoane, prefabricate din beton, confecții metalice și lemn și alte materiale de construcții, prestații cu utilaje și mijloace de transport, reparații de utilaje și mijloace de transport);<br/> - import-export și comercializare în cadrul obiectului de activitate. ||<center> 55.386 —————————— 46.136 + 9.250 </center>|| Grupul de șantiere Muntenia | |||
|- | |||
|<center> 8. </center>|| Societatea comercială „Euro Trading” - S.A. || Societate comercială pe acțiuni || Bucureşti, Drumul Săbărenilor 24-26, sectorul 6 || - Fabricaţie de mijloace de medie şi mică mecanizare, precum şi a pieselor de schimb aferente acestora;<br/> - executarea de confecţii metalice diverse şi montaj tehnologic aferent;<br/>- reparaţii preventive şi corective pentru întreaga gamă de mijloace de mecanizare;<br/> - fabricaţie de piese de schimb pentru domeniul de activitate;<br/> - asistenţă tehnică şi service în domeniul de activitate;<br/> - prestaţii cu mijloace de transport şi mijloace de mecanizare;<br/> - operaţiuni de import-export;<br/>- schimb de marfă şi operaţiuni speciale;<br/> - consultanţă în domeniul de activitate. ||<center> 224.274 —————————— 155.429 + 68.845 </center>|| S.R.U.G.T | |||
|- | |||
|<center> 9. </center>|| Societatea comercială Contas” - S.A. || Societate comercială pe acțiuni || Bucureşti, str. Giuseppe Verdi nr. 2, sectorul 2 || - Consultanţă, expertizare, studii, evaluări şi proiectare tehnică, tehnologică, economică, organizatorică, informatică şi juridică;<br/> - asistenţă tehnică şi juridică;<br/> - reprezentare;<br/> - aprovizionare;<br/> - antreprenoriat general şi coordonare lucrări;<br/> - testare şi selectare personal;<br/> - intermedieri. ||<center> 49.003 —————————— 3.338 + 45.670 </center>|| Trustul de lucrări hidrotehnice | |||
|} | |||
==== Anexa nr. 2 ==== |