Monitorul Oficial 52/1990: Diferență între versiuni
Sari la navigare
Sari la căutare
Linia 775: | Linia 775: | ||
===== Codurile pentru valute ===== | ===== Codurile pentru valute ===== | ||
{| | |||
!Cod||Valută | |||
|- | |||
|100||Rubla URSS | |||
|- | |||
|152||Dinari Iugoslavia | |||
|- | |||
|153||Dirham Emiratele Arabe Unite | |||
|- | |||
|154||Rupia Sri Lanka | |||
|- | |||
|155||Taka Bangladesh | |||
|- | |||
|156||Birr Etiopia | |||
|- | |||
|157||Kwanzas Angola | |||
|- | |||
|158||Duguiya Mauritania | |||
|- | |||
|161||Peso Cuba | |||
|- | |||
|201||Leva Bulgaria | |||
|- | |||
|202||Forinți Ungaria | |||
|- | |||
|203||Mărci R.D.G. | |||
|- | |||
|204||Tugriki Mongolia | |||
|- | |||
|205||Zloți Polonia | |||
|- | |||
|208||Coroane Republica Federativă Cehoslovacă | |||
|- | |||
|210||Lei România | |||
|- | |||
|220||Leka Albania | |||
|- | |||
|221||Woni R.P.D. Coreeană | |||
|- | |||
|222||Dongi R.S. Vietnam | |||
|- | |||
|240||RMB R.P. Chineză | |||
|- | |||
|300||Dolar S.U.A. | |||
|- | |||
|301||Mărci R.F.G. | |||
|- | |||
|302||Lira sterlină Anglia | |||
|- | |||
|303||Franci Elveția | |||
|- | |||
|304||Lira Italia | |||
|- | |||
|305||Franci Franța | |||
|- | |||
|306||Gulden Olanda | |||
|- | |||
|307||Franci Belgia | |||
|- | |||
|308||Coroane Danemarca | |||
|- | |||
|309||Coroane Suedia | |||
|- | |||
|310||Coroane Norvegia | |||
|- | |||
|311||Dolar Canada | |||
|- | |||
|312||Dolar Australia | |||
|- | |||
|313||Franci Luxemburg | |||
|- | |||
|314||Șilingi Austria | |||
|- | |||
|315||Yeni Japonia | |||
|- | |||
|316||Mii de Yeni | |||
|- | |||
|317||Mii lire Italia | |||
|- | |||
|325||Escudos Portugalia | |||
|- | |||
|326||Shekel Israel | |||
|- | |||
|328||Coroane Islanda | |||
|- | |||
|424||Mărci Finlanda | |||
|- | |||
|428||Peseta Spania | |||
|- | |||
|526||Cedi Ghana | |||
|- | |||
|527||Rupii India | |||
|- | |||
|528||Rupii Pakistan | |||
|- | |||
|535||Drahme Grecia | |||
|- | |||
|537||Lira Turcia | |||
|- | |||
|538||Lira Cipru | |||
|- | |||
|539||Lira Egipt | |||
|- | |||
|600||Afgan Afganistan | |||
|- | |||
|601||Baht Thailanda | |||
|- | |||
|602||Balboa Panama | |||
|- | |||
|603||Bolivar Venezuela | |||
|- | |||
|604||Colon Costa Rica | |||
|- | |||
|605||Colon El-Salvador | |||
|- | |||
|606||Cordoba Nicaragua | |||
|- | |||
|607||Cuzados Brazilia | |||
|- | |||
|608||Dinar Algeria | |||
|- | |||
|609||Dinar Bahrein | |||
|- | |||
|610||Dinar Irak | |||
|- | |||
|611||Dinar Iordania | |||
|- | |||
|612||Dinar Kuweit | |||
|- | |||
|613||Dinar R.P.D. Yemen | |||
|- | |||
|614||Dinar Tunisia | |||
|- | |||
|615||Dirham Maroc | |||
|- | |||
|616||Dolar Caraibe | |||
|- | |||
|617||Dolar Etiopia | |||
|- | |||
|618||Dolar Guyana | |||
|- | |||
||| | |||
|- | |||
||| | |||
|- | |||
||| | |||
|- | |||
||| | |||
|- | |||
||| | |||
|- | |||
||| | |||
|- | |||
||| | |||
|- | |||
||| | |||
|- | |||
||| | |||
|- | |||
||| | |||
|- | |||
||| | |||
|- | |||
||| | |||
|- | |||
||| | |||
|- | |||
||| | |||
|- | |||
||| | |||
|- | |||
||| | |||
|- | |||
||| | |||
|- | |||
||| | |||
|- | |||
||| | |||
|- | |||
||| | |||
|- | |||
||| | |||
|- | |||
||| | |||
|- | |||
||| | |||
|- | |||
||| | |||
|- | |||
||| | |||
|- | |||
||| | |||
|- | |||
||| | |||
|- | |||
||| | |||
|- | |||
||| | |||
|- | |||
||| | |||
|- | |||
||| | |||
|- | |||
||| | |||
|- | |||
||| |