Monitorul Oficial 33/1994: Diferență între versiuni
Sari la navigare
Sari la căutare
Lgall (discuție | contribuții) (→Nota) |
Lgall (discuție | contribuții) |
||
Linia 34: | Linia 34: | ||
==== Anexa nr. 1 ==== | ==== Anexa nr. 1 ==== | ||
'''Niveluri de acces 1994<br/>România<br/> Grupa I''' | |||
{| | |||
|rowspan="2"|(A) <br/> Nr. de <br/>articol <br/>din acord | |||
|colspan="2"|(B) <br/> Produsul | |||
|rowspan="2"|(C) <br/> Nivel <br/>de <br/>limitare 1994 (buc.) | |||
|rowspan="2"|(D) <br/> Ritm <br/>de <br/>creștere <br/> % | |||
|rowspan="2"|(E) <br/> Transfer<br/> între<br/> categorii <br/> % | |||
|rowspan="2"|(F) <br/> Report<br/>/Avans <br/> % | |||
|rowspan="2"|(G) <br/> Flexibilitate<br/> combinată <br/> E+F (%) | |||
|rowspan="2"|(H) <br/> Factor <br/>de <br/>conversie <br/> (m<sup>2</sup>/buc.) | |||
|- | |||
|Categoria||Scurtă descriere | |||
|- | |||
|1 a || 1.2 || Jachete din lână ||356.390 || 6 || 5 || 10(5) || 12 ||2,6 | |||
|- | |||
|1 b || 1.2 || Jachete, altele decât din lână || 534.587 || 6 || 5 || 10(5) || 12 || 2,6 | |||
|- | |||
|rowspan="2"|1.c || 1.1 || Paltoane || rowspan="2"|545.277 || rowspan="2"| 6 || rowspan="2"| 5 || rowspan="2"| 10(5) || rowspan="2"| 12 || rowspan="2"| 4,0 | |||
|- | |||
|1.3 || Impermeabile | |||
|- | |||
|1 d || 1.1 || din care: <br/> paltoane || 356.390 || 6 || 5 || 10(5) || 12 || 4,0 | |||
|- | |||
|rowspan="2"|2.3 a <br/> (Nota 1) || 2.0 || Îmbrăcăminte de iarnă || rowspan="3"|153.306 || rowspan="3"| 4 || rowspan="3"| 6 || rowspan="3"| 10(5) || rowspan="3"| 12 || rowspan="3"| 3,2 | |||
|- | |||
|3.1 || Costume pentru bărbați și băieți | |||
|- | |||
|(Nota 1) || 3.3 || Sacouri și blazere pentru bărbați și băieți | |||
|- | |||
|rowspan="2"|2/3 b <br/> (Nota 1) || 3.1 || din care: <br/> Costume pentru bărbați și băieți || rowspan="2"|107.248 || rowspan="2"| 4 || rowspan="2"| 6 || rowspan="2"| 10(5) || rowspan="2"| 12 || rowspan="2"| 3,2 | |||
|- | |||
|3.3 || Sacouri și blazere pentru bărbați și băieți | |||
|- | |||
|rowspan="2"|3/4 a || 3.2 || Seturi pentru bărbați, băieți și copii || rowspan="2"|1.161.863 || rowspan="2"| 5 || rowspan="2"| 6 || rowspan="2"| 10(5) || rowspan="2"| 12 || rowspan="2"| 3,5 | |||
|- | |||
|4.0 || Îmbrăcăminte de ocazie pentru femei | |||
|- | |||
|rowspan="3"|5 a || 5.1 || Pantaloni pentru bărbați și băieți || rowspan="3"|730.765 || rowspan="3"| 6 || rowspan="3"| 6 || rowspan="3"| 10(5) || rowspan="3"| 12 || rowspan="3"| 1,6 | |||
|- | |||
|5.2 || Pantaloni pentru femei și fete | |||
|- | |||
|5.3 || Pantaloni pentru copii | |||
|- | |||
|5 b || 5.1 || din care: <br/>pantaloni din lână pentru bărbați și băieți || 159.386 || 6 || 6 || 10(5) || 12 || 1,6 | |||
|- | |||
|rowspan="2"|5 c || 5.4 || Salopete || rowspan="2"|188.887 || rowspan="2"| 6 || rowspan="2"| 5 || rowspan="2"| 10(5) || rowspan="2"| 12 || rowspan="2"| 1,8 | |||
|- | |||
|5.5 || Şorturi | |||
|- | |||
|6 || 6.0 || Cămăși cu guler croit pentru bărbați, băieți și copii|| 647.843 || 4 || 6 || 10(5) || 12 || 1,7 | |||
|- | |||
|rowspan="2"|7/8 a || 7.0 || Cămăși, bluze și articole similare țesute || rowspan="2"|970.088 || rowspan="2"| 6 || rowspan="2"| 5 || rowspan="2"| 10(5) || rowspan="2"| 12 || rowspan="2"| 1,6 | |||
|- | |||
|8.1 || Cămăși, bluze și articole similare tricotate | |||
|- | |||
|rowspan="2"|8 b || 8.2 || Tricouri || rowspan="2"|730.600 || rowspan="2"| 6 || rowspan="2"| 5 || rowspan="2"| 10(5) || rowspan="2"| 12 || rowspan="2"| 1,6 | |||
|- | |||
|8.3 || Maiouri | |||
|- | |||
|11 || 11.0 || Pulovere|| 1.752.904 || 3 || 6 || 10(5) || 12 || 1,1 | |||
|- | |||
|14 a || 14.6 || Îmbrăcăminte pentru copii|| 159.584 || 6 || 6 || 10(5) || 12 || 0,7 | |||
|} | |||
Nota 1: Aplicarea sistemului armonizat (HR) pentru copii este exclusă pentru categoriile 3.1 și 3.3. | |||
'''Grupa a II-a''' | |||
{| | |||
|rowspan="2"|(A) <br/> Nr. de <br/>articol <br/>din acord | |||
|colspan="2"|(B) <br/> Produsul | |||
|rowspan="2"|(C) <br/> Nivel <br/>de <br/>limitare 1995 (buc.) | |||
|rowspan="2"|(D) <br/> Ritm <br/>de <br/>creștere <br/> % | |||
|rowspan="2"|(E) <br/> Transfer<br/> între<br/> categorii <br/> % | |||
|rowspan="2"|(F) <br/> Report<br/>/Avans <br/> % | |||
|rowspan="2"|(G) <br/> Flexibilitate<br/> combinată <br/> E+F (%) | |||
|rowspan="2"|(H) <br/> Factor <br/>de <br/>conversie <br/> (m<sup>2</sup>/buc.) | |||
|- | |||
|Categoria||Scurtă descriere | |||
|- | |||
|31 a || 31.1 || Ţesături din lână|| 172.182 mp || 3 || - || 10(5) || - || - | |||
|- | |||
|41 a || 41.1 || Cearșafuri|| 938.068 || 5 || 6 || 10(5) || 12 || 5,2 | |||
|- | |||
|41 b || 41.2 || Fețe de pernă|| 636.546 || 5 || 6 || 10(5) || 12 || 1,2 | |||
|} | |||
Nota: | |||
Nu se pot face transferuri între produsele din grupa I şi cele din grupa a II-a. | |||
==== Anexa nr. 2 ==== | ==== Anexa nr. 2 ==== | ||
Linia 39: | Linia 134: | ||
{| | {| | ||
|rowspan="2"|(A) <br/> Nr. de articol din acord | |rowspan="2"|(A) <br/> Nr. de <br/>articol <br/>din acord | ||
|colspan="2"|(B) <br/> Produsul | |colspan="2"|(B) <br/> Produsul | ||
|rowspan="2"|(C) <br/> Nivel de limitare 1995 (buc.) | |rowspan="2"|(C) <br/> Nivel <br/>de <br/>limitare 1995 (buc.) | ||
|rowspan="2"|(D) <br/> Ritm de creștere <br/> % | |rowspan="2"|(D) <br/> Ritm <br/>de <br/>creștere <br/> % | ||
|rowspan="2"|(E) <br/> Transfer între<br/> categorii <br/> % | |rowspan="2"|(E) <br/> Transfer<br/> între<br/> categorii <br/> % | ||
|rowspan="2"|(F) <br/> Report<br/>/Avans <br/> % | |rowspan="2"|(F) <br/> Report<br/>/Avans <br/> % | ||
|rowspan="2"|(G) <br/> Flexibilitate<br/> combinată <br/> E+F (%) | |rowspan="2"|(G) <br/> Flexibilitate<br/> combinată <br/> E+F (%) | ||
|rowspan="2"|(H) <br/> Factor de conversie <br/> (m<sup>2</sup>/buc.) | |rowspan="2"|(H) <br/> Factor <br/>de <br/>conversie <br/> (m<sup>2</sup>/buc.) | ||
|- | |- | ||
|Categoria||Scurtă descriere | |Categoria||Scurtă descriere | ||
Linia 105: | Linia 200: | ||
'''Grupa II''' | '''Grupa II''' | ||
{| | {| | ||
|rowspan="2"|(A) <br/> Nr. de articol din acord | |rowspan="2"|(A) <br/> Nr. de <br/>articol <br/>din acord | ||
|colspan="2"|(B) <br/> Produsul | |colspan="2"|(B) <br/> Produsul | ||
|rowspan="2"|(C) <br/> Nivel de limitare 1995 (buc.) | |rowspan="2"|(C) <br/> Nivel <br/>de <br/>limitare 1995 (buc.) | ||
|rowspan="2"|(D) <br/> Ritm de creștere <br/> % | |rowspan="2"|(D) <br/> Ritm <br/>de <br/>creștere <br/> % | ||
|rowspan="2"|(E) <br/> Transfer între<br/> categorii <br/> % | |rowspan="2"|(E) <br/> Transfer<br/> între<br/> categorii <br/> % | ||
|rowspan="2"|(F) <br/> Report<br/>/Avans <br/> % | |rowspan="2"|(F) <br/> Report<br/>/Avans <br/> % | ||
|rowspan="2"|(G) <br/> Flexibilitate<br/> combinată <br/> E+F (%) | |rowspan="2"|(G) <br/> Flexibilitate<br/> combinată <br/> E+F (%) | ||
|rowspan="2"|(H) <br/> Factor de conversie <br/> (m<sup>2</sup>/buc.) | |rowspan="2"|(H) <br/> Factor <br/>de <br/>conversie <br/> (m<sup>2</sup>/buc.) | ||
|- | |- | ||
|Categoria||Scurtă descriere | |Categoria||Scurtă descriere | ||
Linia 120: | Linia 215: | ||
|41 a || 41.1 || Cearşafuri|| 984.971 || 5 || 6 || 10(5) || 12 || 5,2 | |41 a || 41.1 || Cearşafuri|| 984.971 || 5 || 6 || 10(5) || 12 || 5,2 | ||
|- | |- | ||
|41 b || 41.2 || | |41 b || 41.2 || Fețe de pernă|| 668.373 || 5 || 6 || 10(5) || 12 || 1,2 | ||
|} | |} | ||