Monitorul Oficial 336bis/1994: Diferență între versiuni
Sari la navigare
Sari la căutare
Lgall (discuție | contribuții) |
Lgall (discuție | contribuții) |
||
Linia 107: | Linia 107: | ||
==== Anexa nr. 3/03 ==== | ==== Anexa nr. 3/03 ==== | ||
'''Camera Deputaților <br/> Bugetul de stat pe anul 1994''' | |||
- mii lei - | |||
{| | |||
|rowspan="2"| ||rowspan="2"| Program actualizat buget de stat ||rowspan="2"|Credite externe ||colspan="2"|Influențe || rowspan="2"| Program rectificat buget de stat ||rowspan="2"| Credite externe ||rowspan="2"| Total | |||
|- | |||
| Credite externe || Buget de stat | |||
|- | |||
| 0 || 1 || 2 || 3 || 4 || 5=1+3 || 6=2+4 || 7=5+6 | |||
|- | |||
| '''II. Cheltuieli - Total ''' || 50.022.000 || || -968.400 || || 49.053.600 || || 49.053.600 | |||
|- | |||
| Cheltuieli curente || 22.022.000 || || -2.968.400 || || 19.053.600 || || 19.053.600 | |||
|- | |||
| Cheltuieli de personal || 17.121.900 || || -4.018.400 || || 13.103.500 || || 13.103.500 | |||
|- | |||
| Cheltuieli materiale și servicii || 4.900.100 || || 1.050.000 || || 5.950.100 || || 5.950.100 | |||
|- | |||
| Cheltuieli de capital || 28.000.000 || || 2.000.000 || || 30.000.000 || || 30.000.000 | |||
|- | |||
| ''Partea V Autoritățile publice'' || 50.022.000 || || -968.400 || || 49.053.600 || || 49.053.600 | |||
|- | |||
| Cheltuieli curente || 22.022.000 || || -2.968.400 || || 19.053.600 || || 19.053.600 | |||
|- | |||
| Cheltuieli de personal || 17.121.900<ref name="A2">Din care 18,1 mil. lei reprezintă Fondul Președintelui, constituit potrivit Legii nr. 53/1991.</ref> || || -4.018.400 || || 13.103.500<ref name="A2"/> || || 13.103.500 | |||
|- | |||
| Cheltuieli materiale și servicii || 4.900.100<ref name="A3">Din care 890 mil. lei pentru acțiunea Forumul Internațional Crans-Montana.</ref> || || 1.050.000 || || 5.950.100<ref name="A5">Din care 922,8 mil. lei pentru acțiunea Forumul Internațional Crans-Montana.</ref> || || 5.950.100 | |||
|- | |||
| Cheltuieli de capital || 28.000.000<ref name="A4">Din care 12.000 mil. lei pentru acțiunea Forumul Internațional Crans-Montana.</ref> || || 2.000.000 || || 30.000.000<ref name="A6">Din care 10.435,0 mil. lei pentru acțiunea Forumul Internațional Crans-Montana.</ref> || || 30.000.000 | |||
|- | |||
| '''Cheltuieli pentru organele autorității legislative''' || 50.022.000 || || -968.400 || || 49.053.600 || || 49.053.600 | |||
|- | |||
| Cheltuieli curente || 22.022.000 || || -2.968.400 || || 19.053.600 || || 19.053.600 | |||
|- | |||
| Cheltuieli de personal || 17.121.900 || || -4.018.400 || || 13.103.500 || || 13.103.500 | |||
|- | |||
| Cheltuieli materiale și servicii || 4.900.100 || || 1.050.000 || || 5.950.100 || || 5.950.100 | |||
|- | |||
| Cheltuieli de capital || 28.000.000 || || 2.000.000 || || 30.000.000 || || 30.000.000 | |||
|} | |||
'''Camera Deputaților <br/> Bugetul de stat pe anul 1994 <br/> - Detalierea pe articole de cheltuieli -''' | |||
- mii lei - | |||
{| | |||
|rowspan="2"| ||rowspan="2"| Program actualizat buget de stat ||rowspan="2"|Credite externe ||colspan="2"|Influențe || rowspan="2"| Program rectificat buget de stat ||rowspan="2"| Credite externe ||rowspan="2"| Total | |||
|- | |||
| Credite externe || Buget de stat | |||
|- | |||
| '''II. Cheltuieli - Total ''' || 50.022.000 || || -968.400 || || 49.053.600 || || 49.053.600 | |||
|- | |||
| Cheltuieli curente || 22.022.000 || || -2.968.400 || || 19.053.600 || || 19.053.600 | |||
|- | |||
| Cheltuieli de personal || 17.121.900 || || -4.018.400 || || 13.103.500 || || 13.103.500 | |||
|- | |||
| Cheltuieli materiale și servicii || 4.900.100 || || 1.050.000 || || 5.950.100 || || 5.950.100 | |||
|- | |||
| Cheltuieli de capital || 28.000.000 || || 2.000.000 || || 30.000.000 || || 30.000.000 | |||
|- | |||
| '''Cheltuieli pentru organele autorității legislative''' || 50.022.000 || || -968.400 || || 49.053.600 || || 49.053.600 | |||
|- | |||
| Cheltuieli curente || 22.022.000 || || -2.968.400 || || 19.053.600 || || 19.053.600 | |||
|- | |||
| Cheltuieli de personal || 17.121.900 || || -4.018.400 || || 13.103.500 || || 13.103.500 | |||
|- | |||
| Cheltuieli cu salariile || 7.380.300 || || -1.499.000 || || 5.881.300 || || 5.950.100 | |||
|- | |||
| Contribuții pentru asigurări sociale de stat || 1.845.100 || || -374.700 || || 1.470.400 || || 1.470.400 | |||
|- | |||
| Cheltuieli pentru constituirea fondului pentru plata ajutorului de șomaj || 369.000 || || -75.000 || || 294.000 || || 294.000 | |||
|- | |||
| Deplasări, detașări, transferuri || 7.527.500 || || -2.069.700 || || 5.457.800 || || 5.457.800 | |||
|- | |||
| Cheltuieli materiale și servicii || 4.900.100 || || 1.050.000 || || 5.950.100 || || 5.950.100 | |||
|- | |||
| Cheltuieli pentru întreținere și gospodărie || 2.891.300 || || 548.700 || || 3.440.000 || || 3.440.000 | |||
|- | |||
| Materiale și prestări servicii cu caracter funcțional || 225.400 || || || || 225.400 || || 225.400 | |||
|- | |||
| Obiecte de inventar de mică valoare sau scurtă durată și echipament || 38.300 || || || || 38.300 || || 38.300 | |||
|- | |||
| Reparații curente || 299.500 || || || || 299.500 || || 299.500 | |||
|- | |||
| Cărți și publicații || 77.500 || || || || 77.500 || || 77.500 | |||
|- | |||
| Alte cheltuieli || 1.368.100<ref name="A3"/> || || 501.300 || || 1.869.400<ref name="A5"/> || || 1.869.400 | |||
|- | |||
| Cheltuieli cu capital || 28.000.000 || || 2.000.000 || || 30.000.000 || || 30.000.000 | |||
|- | |||
| Investiții ale instituțiilor publice || 28.000.000<ref name="A4"/> || || 2.000.000 || || 30.000.000<ref name="A6"/> || || 30.000.000 | |||
|} | |||
==== Anexa nr. 3/17 ==== | ==== Anexa nr. 3/17 ==== |