Monitorul Oficial 155/1992: Diferență între versiuni
Sari la navigare
Sari la căutare
Lgall (discuție | contribuții) |
Lgall (discuție | contribuții) |
||
Linia 816: | Linia 816: | ||
==== Anexa nr. 4 ==== | ==== Anexa nr. 4 ==== | ||
'''Unități de informatică''' | |||
'''I. Salarii de bază pentru funcții de execuție pentru personalul de cercetare-proiectare, implementare sisteme informatice și exploatare echipamente de calcul și auxiliare''' | |||
''A. Funcții de specialitate'' | |||
{|width=100% | |||
|rowspan="2"|Nr. crt. || rowspan="2"|Funcția || rowspan="2"|Nivelul studiilor || colspan="4"| Salariul de bază <br/> Gradația | |||
|- | |||
|1 || 2 || 3 || 4 | |||
|- | |||
|colspan="7"|a) '''Funcții de execuție pe grade profesionale''' | |||
|- | |||
|1. || Analist, programator, inginer de sistem I || S || 29.400 || 30.300 || 31.200 || 32.100 | |||
|- | |||
|2. || Analist, programator, inginer de sistem II || S || 26.200 || 27.000 || 27.300 || 28.500 | |||
|- | |||
|3. || Analist, programator, inginer de sistem III || S || 23.500 || 24.200 || 24.800 || 25.500 | |||
|- | |||
|4. || Analist, programator, inginer de sistem IV || S || 21.100 || 21.700 || 22.300 || 22.800 | |||
|- | |||
|5. || Analist, programator, inginer de sistem debutant || S || 20.600 || - || - || - | |||
|- | |||
|colspan="7"|b) '''Funcții de execuție pe trepte profesionale''' | |||
|- | |||
|6. || Analist (programator) ajutor I A || M || 22.300 || 22.800 || 23.500 || - | |||
|- | |||
|7. || Analist (programator) ajutor I || M || 20.050 || 20.600 || 21.100 || 21.700 | |||
|- | |||
|8. || Analist (programator) ajutor II || M || 18.200 || 18.700 || 19.150 || 19.600 | |||
|- | |||
|9. || Analist (programator) ajutor III || M || 16.650 || 17.000 || 17.350 || 17.800 | |||
|- | |||
|10. || Analist (programator) ajutor IV || M || 15.300 || 15.650 || 16.000 || 16.300 | |||
|- | |||
|11. || Analist (programator) ajutor debutant || M || 14.950 || - || - || - | |||
|- | |||
|12. || Operator, controlor date I || M || 19.600 || 20.050 || 20.600 || 21.100 | |||
|- | |||
|13. || Operator, controlor date II || M || 17.800 || 18.200 || 18.700 || 19.150 | |||
|- | |||
|14 || Operator, controlor date III || M || 16.300 || 16.650 || 17.000 || 17.350 | |||
|- | |||
|15. || Operator, controlor date IV || M || 14.950 || 15.300 || 15.650 || 16.000 | |||
|- | |||
|16. || Operator, controlor date debutant || M || 14.650 || - || - || - | |||
|} | |||
''B. Funcții de conducere'' | |||
{| | |||
|Nr. crt. || Funcția || || Indemnizația de conducere maximă | |||
|- | |||
|1. || Director || rowspan="4"|Salariul de bază corespunzător funcției și gradului profesional || 9.600 | |||
|- | |||
|2. || Director adjunct tehnic|| 5.600 | |||
|- | |||
|3. || Șef secție, laborator, oficiu (cercetare, proiectare, implementare, exploatare etc.) || 3.000 | |||
|- | |||
|20. || Șef atelier (proiectare, implementare, exploatare, pregătire și control date etc.)|| 2.600 | |||
|} | |||
==== Anexa nr. 5 ==== | |||
== Referințe == | == Referințe == | ||
<references/> | <references/> |