103 modificări
Monitorul Oficial 183/1992: Diferență între versiuni
Sari la navigare
Sari la căutare
fără descrierea modificării
Fără descriere a modificării |
Fără descriere a modificării |
||
Linia 87: | Linia 87: | ||
|- | |- | ||
|3. | |3. | ||
|Vinuri | |||
|40 | |||
|- | |||
|4. | |||
|Băuturi spirtoase, inclusiv lichioruri și băuturi obținute din distilare de cereale din care: <br /> -whisky, gin, rom și rachiuri din trestie de zahăr ||60 <br />70 | |Băuturi spirtoase, inclusiv lichioruri și băuturi obținute din distilare de cereale din care: <br /> -whisky, gin, rom și rachiuri din trestie de zahăr ||60 <br />70 | ||
|- | |- | ||
| | |5. | ||
|Băuturi pe bază de vin din care: <br /> - coniac <br /> - vin spumos și vermut ||60 <br /> 70 <br /> 30 | |Băuturi pe bază de vin din care: <br /> - coniac <br /> - vin spumos și vermut ||60 <br /> 70 <br /> 30 | ||
|- | |- | ||
| | |6. | ||
|Bere din care: <br /> - bere în cutii metalice ||45 <br />60 | |Bere din care: <br /> - bere în cutii metalice ||45 <br />60 | ||
|- | |- | ||
|7. | |||
| Cafea, inclusiv solubilă | |||
|60 | |||
|- | |||
|8. | |||
|Țigarete și produse din tutun, cu excepția sortimentelor: <br /> - Top, Dacia, Record, Club, Pescăruș, Snagov <br /> - Mărășești, Carpați, Bucegi || 70 <br /> 50 <br /> 40 | |||
|- | |||
|9. | |||
|Confecții din blănuri nobile (nurcă, vulpe, dihor etc.) | |||
|50 | |||
|- | |||
|10. | |||
|Mobilier sculptat | |||
|40 | |||
|- | |||
|11. | |||
|Bijuterii din metale prețioase, inclusiv verighete | |||
|30 | |||
|- | |||
|12. | |||
|Aparate video | |||
|50 | |||
|- | |||
|13. | |||
|Televizoare color din care: | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|14. | |||
|} | |} | ||
# 10 | |||
# | |||
#* televizoare color cu dispozitive încorporate pentru comanda de la distanță(telecomandă) 40 | #* televizoare color cu dispozitive încorporate pentru comanda de la distanță(telecomandă) 40 | ||
# Autoturisme de oraș (inclusiv din import, rulate) din care: 10 | # Autoturisme de oraș (inclusiv din import, rulate) din care: 10 |