1.150 de modificări
Monitorul Oficial 25-26/1990: Diferență între versiuni
Sari la navigare
Sari la căutare
Monitorul Oficial 25-26/1990 (vedeți sursa)
Versiunea de la data 29 martie 2012 16:25
, 29 martie 2012→Anexa Nr. 10
Linia 841: | Linia 841: | ||
==== Anexa Nr. 10 ==== | ==== Anexa Nr. 10 ==== | ||
{| | |||
!rowspan="2" | Nr. crt. | |||
!rowspan="2" | Produsul<br/>Perioada | |||
!colspan="3" | Prețuri pe calități (lei/kg) | |||
|- | |||
! Extra | |||
! I | |||
! II | |||
|- | |||
|rowspan="9" | 1. ||colspan="4" | Mere | |||
|- | |||
|colspan="4" | a) mere de vară | |||
|- | |||
| 20 iulie - 15 septembrie || - || 3,80 || 3,30 | |||
|- | |||
|colspan="4" | b) mere grupa A | |||
|- | |||
| până la 15 noiembrie || 4,50 || 3,50 || 2,50 | |||
|- | |||
| 16 noiembrie - 31 decembrie || 5,00 || 4,00 || 3,00 | |||
|- | |||
|colspan="4" | c) mere grupa B | |||
|- | |||
| până la 15 noiembrie || 3,50 || 2,50 || 2,00 | |||
|- | |||
| 16 noiembrie - 31 decembrie || 4,00 || 3,00 || 2,50 | |||
|- | |||
|rowspan="9" | 2. ||colspan="4" | Pere | |||
|- | |||
|colspan="4" | a) pere de vară | |||
|- | |||
| 1 iulie - 15 septembrie || - || 4,00 || 3,50 | |||
|- | |||
|colspan="4" | b) pere grupa A | |||
|- | |||
| până la 15 noiembrie || 4,80 || 3,80 || 3,00 | |||
|- | |||
| 16 noiembrie - 31 decembrie || 5,30 || 4,30 || 3,50 | |||
|- | |||
|colspan="4" | c) pere grupa B | |||
|- | |||
| până la 15 noiembrie || 3,80 || 3,00 || 2,50 | |||
|- | |||
| 16 noiembrie - 31 decembrie || 4,50 || 3,50 || 2,80 | |||
|- | |||
|rowspan="5" | 3. ||colspan="4" | Prune | |||
|- | |||
|colspan="4" | a) prune grupa A | |||
|- | |||
| până la 15 septembrie || - || 4,50 || 4,00 | |||
|- | |||
| după 16 septembrie || - || 5,00 || 4,30 | |||
|- | |||
| b) prune grupa B (toată perioada) || - || 4,00 || 3,50 | |||
|- | |||
|rowspan="3" | 4. ||colspan="4" | Caise | |||
|- | |||
| Caise grupa A (toată perioada) || - || 6,50 || 5,50 | |||
|- | |||
| Caise grupa B (toată perioada) || - || 6,00 || 5,00 | |||
|- | |||
|rowspan="3" | 5. ||colspan="4" | Piersici | |||
|- | |||
| Piersici grupa A (toată perioada) || - || 5,50 || 4,50 | |||
|- | |||
| Piersici grupa B (toată perioada) || - || 4,50 || 4,00 | |||
|- | |||
| 6. || Vișine (toată perioada) || - || 8,50 || 7,00 | |||
|- | |||
| 7. || Cireșe (toată perioada) || - || 8,50 || 7,00 | |||
|- | |||
| 8. || Nuci (toată perioada) || - || 35,00 || 30,00 | |||
|- | |||
| 9. || Castane (toată perioada) || - || 30,00 || 25,00 | |||
|- | |||
| 10. || Alune (toată perioada) || || 35,00 || 30,00 | |||
|- | |||
| 11. || Migdale (toată perioada) || || 50,00 || 45,00 | |||
|- | |||
| 12. || Gutui (toată perioada) || || 6,00 || 5,00 | |||
|- | |||
|rowspan="8" | 13. ||colspan="4" | Căpșuni | |||
|- | |||
| 1 - 31 martie || || 35,00 || 25,00 | |||
|- | |||
| 1 aprilie - 15 mai || || 25,00 || 18,00 | |||
|- | |||
| 16 - 31 mai || || 14,00 || 12,00 | |||
|- | |||
|colspan="4" | 1 iunie - 31 iulie | |||
|- | |||
| Grupa A || || 12,00 || 10,50 | |||
|- | |||
| Grupa B || || 11,00 || 10,00 | |||
|- | |||
| 1 august - 30 septembrie || || 12,50 || 11,00 | |||
|- | |||
| 14. || Coacăze (toată perioada) || || 15,00 || 12,00 | |||
|- | |||
| 15. || Zmeură (toată perioada) || || 22,00 || 18,00 | |||
|- | |||
| 16. || Mure (toată perioada) || || 22,00 || 18,00 | |||
|- | |||
| 17. || Agrișe (toată perioada) || || 16,00 || 14,00 | |||
|- | |||
| 18. || Afine (toată perioada) || || 24,00 || 20,00 | |||
|- | |||
| 19. || Soc fructe (toată perioada) || || 10,00 || 8,00 | |||
|} | |||
==== Anexa Nr. 11 ==== | ==== Anexa Nr. 11 ==== |