112 modificări
Monitorul Oficial 51/1994: Diferență între versiuni
Sari la navigare
Sari la căutare
Monitorul Oficial 51/1994 (vedeți sursa)
Versiunea de la data 20 aprilie 2012 11:57
, 20 aprilie 2012→Anexa nr. 1
Linia 191: | Linia 191: | ||
|- | |- | ||
|** ||colspan="5" | ACIDUM ASPARTICUM(K MG) KALIUM | |** ||colspan="5" | ACIDUM ASPARTICUM(K MG) KALIUM MAGNESI | ||
|- | |- | ||
| || ASPARAGINAT|| SOL.PERF.|| 2280mg+674mg/ml ||BERLIN CHEMIE AG||GERMANIA | | || ASPARAGINAT|| SOL.PERF.|| 2280mg+674mg/ml ||BERLIN CHEMIE AG||GERMANIA | ||
Linia 1.085: | Linia 1.085: | ||
|- | |- | ||
|** ||colspan="5"|CLOBETHASOLUM | |** ||colspan="5"|CLOBETHASOLUM | ||
|- | |||
| ||CLODERM||CREMĂ||0,055%||THE UNITED PHARMA||IORDANIA | | ||CLODERM||CREMĂ||0,055%||THE UNITED PHARMA||IORDANIA | ||
|- | |- | ||
Linia 1.100: | Linia 1.101: | ||
|- | |- | ||
|RO||CLOFEDIN||SUPOZ.||400mg||ANTIBIOTICE||ROMÂNIA | |RO||CLOFEDIN||SUPOZ.||400mg||ANTIBIOTICE||ROMÂNIA | ||
|- | |||
|** ||colspan="5"|CLOMIFENUM | |** ||colspan="5"|CLOMIFENUM | ||
|- | |- | ||
Linia 1.158: | Linia 1.160: | ||
|RO||CLOTRIMAZOL|| SOL.EXT.||1%||BIOFARM ICCF||ROMÂNIA | |RO||CLOTRIMAZOL|| SOL.EXT.||1%||BIOFARM ICCF||ROMÂNIA | ||
|- | |- | ||
|CLOTRIMOX||PULBERE||10mg||ARAB CENTER FOR PH||IORDANIA | | ||CLOTRIMOX||PULBERE||10mg||ARAB CENTER FOR PH||IORDANIA | ||
|- | |- | ||
|RO||COMPR.VAG. CU CLOTRIMAZOL||COMPR.VAG.||10mg||SICOMED||ROMÂNIA | |RO||COMPR.VAG. CU CLOTRIMAZOL||COMPR.VAG.||10mg||SICOMED||ROMÂNIA | ||
Linia 1.203: | Linia 1.205: | ||
|- | |- | ||
|RO||CALMOGASTRIN||COMPR.||SICOMED||ROMÂNIA | |RO||CALMOGASTRIN||COMPR.|| ||SICOMED||ROMÂNIA | ||
|- | |- | ||
| RO||COLVITIOD||SOL.OFT.||BIOFARM||ROMÂNIA | | RO||COLVITIOD||SOL.OFT.|| ||BIOFARM||ROMÂNIA | ||
|- | |- | ||
| ||CUSTERNAL||SOL.BUV||SPOFA||CEHOSLOVACIA | | ||CUSTERNAL||SOL.BUV|| ||SPOFA||CEHOSLOVACIA | ||
|- | |- | ||
| ||DIANE-35||DRAJEURI|| ||SCHERING AG||GERMANIA | | ||DIANE-35||DRAJEURI|| ||SCHERING AG||GERMANIA | ||
Linia 1.256: | Linia 1.258: | ||
|RO||HEMORSAL||SUPOZ.|| ||ANTIBIOTICE||ROMÂNIA | |RO||HEMORSAL||SUPOZ.|| ||ANTIBIOTICE||ROMÂNIA | ||
|- | |- | ||
|RO|HEMORZON||UNGUENT|| ||ANTIBIOTICE||ROMÂNIA | |RO||HEMORZON||UNGUENT|| ||ANTIBIOTICE||ROMÂNIA | ||
|- | |- | ||
|RO|HEMORZON O||SUPOZ.|| ||ANTIBIOTICE||ROMÂNIA | |RO||HEMORZON O||SUPOZ.|| ||ANTIBIOTICE||ROMÂNIA | ||
|- | |- | ||
|RO||HEPATROMBIN||GEL|| || ANTIBIOTICE-GODECKE||ROMÂNIA | |RO||HEPATROMBIN||GEL|| || ANTIBIOTICE-GODECKE||ROMÂNIA | ||
Linia 1.314: | Linia 1.316: | ||
|BO|| NEOBASEPT|| PULBERE|| || BIOFARM ||ROMÂNIA | |BO|| NEOBASEPT|| PULBERE|| || BIOFARM ||ROMÂNIA | ||
|- | |- | ||
| ||NEOCRISTEPIN||DRAJEURI|0,58 mg +25 mg+ 10 mg||SPOFA||CEHOSLOVACIA | | ||NEOCRISTEPIN||DRAJEURI||0,58 mg +25 mg+ 10 mg||SPOFA||CEHOSLOVACIA | ||
|- | |- | ||
| RO|| NEOPREOL ||UNGUENT ||ANTIBIOTICE||ROMÂNIA | | RO|| NEOPREOL ||UNGUENT || ||ANTIBIOTICE||ROMÂNIA | ||
|- | |- | ||
|RO|| NICOLEN ||GRANULE ||SICOMED ||ROMANIA | |RO|| NICOLEN ||GRANULE|| ||SICOMED ||ROMANIA | ||
|- | |- | ||
|RO|| NIDOFLOR|| UNGUENT|| | |RO|| NIDOFLOR|| UNGUENT|| || ANTIBIOTICE|| ROMÂNIA | ||
|- | |- | ||
| ||NOVOTHYRAL|| COMPR.|| || MERCK|| GERMANIA | | ||NOVOTHYRAL|| COMPR.|| || MERCK|| GERMANIA | ||
|- | |- | ||
|RO|| OVESTEOL|| OVULE || BIOFARM|| ROMÂNIA | |RO|| OVESTEOL|| OVULE || || BIOFARM|| ROMÂNIA | ||
|- | |- | ||
| ||PANDERM ||UNGUENT ||100.000 u.i.+ 2,5 mg+0,25 mg||JULPHAR||EMIR. ARABE | | ||PANDERM ||UNGUENT ||100.000 u.i.+ 2,5 mg+0,25 mg||JULPHAR||EMIR. ARABE | ||
|- | |- | ||
|RO|| PIAFEN||COMPR.||SICOMED|| ROMÂNIA | |RO|| PIAFEN||COMPR.|| ||SICOMED|| ROMÂNIA | ||
|- | |- | ||
|RO|| PIAFEN||FIOLE ||SICOMED ||ROMÂNIA | |RO|| PIAFEN||FIOLE || ||SICOMED ||ROMÂNIA | ||
|- | |- | ||
|RO|| PIAFEN||SUPOZ. || ANTIBIOTICE ||ROMANIA | |RO|| PIAFEN||SUPOZ. || || ANTIBIOTICE ||ROMANIA | ||
|- | |- | ||
|RO|| PIAFEN||COMPR. ||ANTIBIOTICE ||ROMÂNIA | |RO|| PIAFEN||COMPR. || ||ANTIBIOTICE ||ROMÂNIA | ||
|- | |- | ||
|RO|| PIC. OTICE CU POLMIX+HCOR ||SOL. EXT. || BIOFARM||ROMÂNIA | |RO|| PIC. OTICE CU POLMIX+HCOR ||SOL. EXT.|| || BIOFARM||ROMÂNIA | ||
|- | |- | ||
| ||PIMAFUCORT|| UNGUENT|| BROCADES|| OLANDA | | ||PIMAFUCORT|| UNGUENT|| ||BROCADES|| OLANDA | ||
|- | |- | ||
| ||PIMAFUCORT|| | | ||PIMAFUCORT||CREMĂ || ||BROCADES ||OLANDA | ||
|- | |- | ||
| ||PIMAFUCORT|| | | ||PIMAFUCORT||LOȚIUNE || ||BOCADES|| OLANDA | ||
|- | |- | ||
| ||POLYBACTRIN ||SPRAY || WELLCOME ||ANGLIA | | ||POLYBACTRIN ||SPRAY || || WELLCOME ||ANGLIA | ||
|- | |- | ||
| ||POLYBACTRIN SOLUBLE G.U. ||PULBERE|| WELLCOME ||ANGLIA | | ||POLYBACTRIN SOLUBLE G.U. ||PULBERE|| || WELLCOME ||ANGLIA | ||
|- | |- | ||
| RO|| PROMASTOP|| UNGUENT|| ANTIBIOTICE ||ROMÂNIA | | RO|| PROMASTOP|| UNGUENT|| ||ANTIBIOTICE ||ROMÂNIA | ||
|- | |- | ||
| ||QUINAX|| SOL.OFT.|| ||ALCON|| BELGIA | | ||QUINAX|| SOL.OFT.|| ||ALCON|| BELGIA |