3.484 de modificări
Monitorul Oficial 123/1991: Diferență între versiuni
Sari la navigare
Sari la căutare
→Anexa Nr. 1
Linia 65: | Linia 65: | ||
|Societatea comercială „Timasud” - SA, | |Societatea comercială „Timasud” - SA, | ||
|Societate comercială pe acțiuni | |Societate comercială pe acțiuni | ||
|Timișoara, b-dul | |Timișoara, b-dul Mihai Viteazul nr, 30, județul Timiș | ||
|Realizarea și comercializarea în țară și străinătate de materiale pentru sudare și încărcare, produse auxiliare pentru sudare, precum și realizarea de aparate și echipamente pentru fabricarea și verificarea calității acestora; cercetare-dezvoltare piivind elaborarea și utilizarea materialelor pentru sudare, a produselor auxiliare pentru sudare, echipamente de protecție aferente, recomandări de utilizare a materialelor pentru sudare, tehnologiilor de fabricație a1 materialelor pentru sudare; implementarea la beneficiar a produselor elaborate de societatea comercială sau terți, precum și lucrări de service în domeniu; operații de intermediere, reprezentare și comerț exterior în domeniile menționate. | |Realizarea și comercializarea în țară și străinătate de materiale pentru sudare și încărcare, produse auxiliare pentru sudare, precum și realizarea de aparate și echipamente pentru fabricarea și verificarea calității acestora; cercetare-dezvoltare piivind elaborarea și utilizarea materialelor pentru sudare, a produselor auxiliare pentru sudare, echipamente de protecție aferente, recomandări de utilizare a materialelor pentru sudare, tehnologiilor de fabricație a1 materialelor pentru sudare; implementarea la beneficiar a produselor elaborate de societatea comercială sau terți, precum și lucrări de service în domeniu; operații de intermediere, reprezentare și comerț exterior în domeniile menționate. | ||
|6,7 6,2+16,5 | |6,7 6,2+16,5 | ||
|Înstitutul de sudură și încercări de materiale Timișoara - laboratorul de materiale de sudură și formația de mi-cropi oduețic materiale de sudare | |||
|- | |||
|4. | |4. | ||
|Societatea comercială „Ceproar” - S.A. | |Societatea comercială „Ceproar” - S.A. | ||
Linia 73: | Linia 75: | ||
|Târgoviște, str. 1 Mai nr. 42, județul Dâmbovița | |Târgoviște, str. 1 Mai nr. 42, județul Dâmbovița | ||
|Realizarea și comercializarea în țară și străinătate a activităților de cercetare, proiectare și producție de armături industriale, echipamente și componente ale acestora, de echipamente de reglare și _ siguranță, cooperare tehnico-științifică internațională, asistență tehnică și servicii, testare și autorizare pentru omologarea armăturilor, echipamentelor de reglare și siguranță; efectuarea de operații de comerț exterior. | |Realizarea și comercializarea în țară și străinătate a activităților de cercetare, proiectare și producție de armături industriale, echipamente și componente ale acestora, de echipamente de reglare și _ siguranță, cooperare tehnico-științifică internațională, asistență tehnică și servicii, testare și autorizare pentru omologarea armăturilor, echipamentelor de reglare și siguranță; efectuarea de operații de comerț exterior. | ||
|2,6 0,9+3,4 | |||
|Centrul de cercetare științifică și inginerie tehnologică pentru armături și echipamente de reglare și siguranță Târgoviște | |||
|} | |||
(*) Mijloace fixe + mijloace circulante. | (*) Mijloace fixe + mijloace circulante. | ||