2.337 de modificări
Monitorul Oficial 336bis/1994: Diferență între versiuni
Sari la navigare
Sari la căutare
Monitorul Oficial 336bis/1994 (vedeți sursa)
Versiunea de la data 12 ianuarie 2012 09:53
, 12 ianuarie 2012→Anexa nr. 3/02
Lgall (discuție | contribuții) (Pagină nouă: __FORCETOC__ *1994 0336bis = Monitorul Oficial al României = Anul VI, Nr. issue::336bis - Partea I – Luni, 5 decembrie year::1994 == Diver...) |
Lgall (discuție | contribuții) |
||
Linia 12: | Linia 12: | ||
==== Anexa nr. 3/02 ==== | ==== Anexa nr. 3/02 ==== | ||
- mii lei - | |||
{| | |||
|rowspan="2"| ||rowspan="2"| Program actualizat buget de stat ||rowspan="2"|Credite externe ||colspan="2"|Influențe || rowspan="2"| Program rectificat buget de stat ||rowspan="2"| Credite externe ||rowspan="2"| Total | |||
|- | |||
| Credite externe || Buget de stat | |||
|- | |||
| 0 || 1 || 2 || 3 || 4 || 5=1+3 || 6=2+4 || 7=5+6 | |||
|- | |||
| '''II. Cheltuieli - Total ''' || 12.419.100 || || -2.784.000 || || 9.635.100 || || 9.635.100 | |||
|- | |||
| Cheltuieli curente || 11.171.500 || || -2.784.000 || || 8.327.500 || || 8.327.500 | |||
|- | |||
| Cheltuieli de personal || 9.066.400 || || -2.784.000 || || 6.222.400 || || 6.222.400 | |||
|- | |||
| Cheltuieli materiale și servicii || 2.105.100 || || || || 2.105.100 || || 2.105.100 | |||
|- | |||
| Cheltuieli de capital || 1.247.600 || || 60.000 || || 1.307.600 || || 1.307.600 | |||
|- | |||
| ''Partea V Autoritățile publice'' || 12.419.100 || || -2.784.000 || || 9.635.100 || || 9.635.100 | |||
|- | |||
| Cheltuieli curente || 11.171.500 || || -2.844.000 || || 8.327.500 || || 8.327.500 | |||
|- | |||
| Cheltuieli de personal || 9.066.400 || || -2.844.000 || || 6.222.400 || || 6.222.400 | |||
|- | |||
| Cheltuieli materiale și servicii || 2.105.100 || || || || 2.105.100 || || 2.105.100 | |||
|- | |||
| Cheltuieli de capital || 1.247.600 || || 60.000 || || 1.307.600 || || 1.307.600 | |||
|- | |||
| '''Cheltuieli pentru organele autorității legislative''' || 12.419.100 || || -2.784.000 || || 9.635.100 || || 9.635.100 | |||
|- | |||
| Cheltuieli curente || 11.171.500 || || -2.784.000 || || 8.327.500 || || 8.327.500 | |||
|- | |||
| Cheltuieli de personal || 9.066.400 || || -2.784.000 || || 6.222.400 || || 6.222.400 | |||
|- | |||
| Cheltuieli materiale și servicii || 2.105.100 || || || || 2.105.100 || || 2.105.100 | |||
|- | |||
| Cheltuieli de capital || 1.247.600 || || 60.000 || || 1.307.600 || || 1.307.600 | |||
|- | |||
| '''II. Cheltuieli - Total ''' || 12.419.100 || || -2.784.000 || || 9.635.100 || || 9.635.100 | |||
|- | |||
| Cheltuieli curente || 11.171.500 || || -2.784.000 || || 8.327.500 || || 8.327.500 | |||
|- | |||
| Cheltuieli de personal || 9.066.400<ref name="A1">Din care 30,0 mil. lei reprezintă fondul Președintelui, constituit potrivit Legii nr. 53/1991, republicată.</ref> || || -2.784.000 || || 6.222.400<ref name="A1"/> || || 6.222.400 | |||
|- | |||
| Cheltuieli materiale și servicii || 2.105.100 || || || || 2.105.100 || || 2.105.100 | |||
|- | |||
| Cheltuieli de capital || 1.247.600 || || 60.000 || || 1.307.600 || || 1.307.600 | |||
|- | |||
| '''Cheltuieli pentru organele autorității legislative''' || 12.419.100 || || -2.784.000 || || 9.635.100 || || 9.635.100 | |||
|- | |||
| Cheltuieli curente || 11.171.500 || || -2.784.000 || || 8.327.500 || || 8.327.500 | |||
|- | |||
| Cheltuieli de personal || 9.066.400 || || -2.784.000 || || 6.222.400 || || 6.222.400 | |||
|- | |||
| Cheltuieli cu salariile || 4.525.600 || || -1.899.300 || || 2.626.300 || || 2.626.300 | |||
|- | |||
| Contribuții pentru asigurări sociale de stat || 1.131.400 || || -474.800 || || 656.600 || || 656.600 | |||
|- | |||
| Cheltuieli pentru constituirea fondului pentru plata ajutorului de șomaj || 226.300 || || -95.000 || || 131.300 || || 131.300 | |||
|- | |||
| Deplasări, detașări, transferuri || 3.183.100<ref name="A1"/> || || -374.900 || || 2.808.200<ref name="A1"/> || || 2.808.200 | |||
|- | |||
| Cheltuieli materiale și servicii || 2.105.100 || || || || 2.105.100 || || 2.105.100 | |||
|- | |||
| Cheltuieli pentru întreținere și gospodărie || 1.010.500 || || || || 1.010.500 || || 1.010.500 | |||
|- | |||
| Materiale și prestări servicii cu caracter funcțional || 42.000 || || 40.000 || || 82.000 || || 82.000 | |||
|- | |||
| Obiecte de inventar de mică valoare sau scurtă durată și echipament || 10.400 || || 11.880 || || 22.260 || || 22.260 | |||
|- | |||
| Reparații curente || 85.000 || || || || 85.000 || || 85.000 | |||
|- | |||
| Cărți și publicații || 146.600 || || || || 146.600 || || 146.600 | |||
|- | |||
| Alte cheltuieli || 810.600 || || -51.880 || || 758.720 || || 758.720 | |||
|- | |||
| Cheltuieli cu capital || 1.247.600 || || 60.000 || || 1.307.600 || || 1.307.600 | |||
|- | |||
| Investiții ale instituțiilor publice || 1.247.600 || || 60.000 || ||1.307.600 || || 1.307.600 | |||
|} | |||
==== Anexa nr. 3/03 ==== | ==== Anexa nr. 3/03 ==== |