2.178 de modificări
Discuție Utilizator:Gall: Diferență între versiuni
Sari la navigare
Sari la căutare
Discuție Utilizator:Gall (vedeți sursa)
Versiunea de la data 29 noiembrie 2011 19:39
, 29 noiembrie 2011fără descrierea modificării
Gall (discuție | contribuții) Fără descriere a modificării |
Gall (discuție | contribuții) Fără descriere a modificării |
||
Linia 5: | Linia 5: | ||
Vă mulțumesc. | Vă mulțumesc. | ||
==== Anexă ==== | |||
<center> '''Tranșele de venituri impozabile și cotele de impozit care se vor aplica începând cu plata drepturilor salariale pentru luna iulie 1994''' </center> | |||
{|style="margin: 1em auto 1em auto" | |||
|style="border-left: 2px solid #FFFFFF; border-right: 2px solid #FFFFFF;" colspan="2"|<center> Venit lunar impozabil <br/> - lei - </center> ||style="border-left: 2px solid #FFFFFF; border-right: 2px solid #FFFFFF;" colspan="3"|<center> Impozit lunar <br/> - lei - </center> | |||
|- | |||
|style="border-bottom: 2px solid #FFFFFF; border-right: 2px solid #FFFFFF; border-left: 2px solid #FFFFFF;" align="right"|până la||style="border-bottom: 2px solid #FFFFFF; border-right: 2px solid #FFFFFF; border-left: 2px solid #FFFFFF;" align="right"|7.400 lei||style="border-bottom: 2px solid #FFFFFF; border-right: 2px solid #FFFFFF; border-left: 2px solid #FFFFFF;" align="right"| 5%||style="border-bottom: 2px solid #FFFFFF; border-right: 2px solid #FFFFFF; border-left: 2px solid #FFFFFF;" align="right"| ||style="border-bottom: 2px solid #FFFFFF; border-right: 2px solid #FFFFFF; border-left: 2px solid #FFFFFF;" align="right"| | |||
|- | |||
|style="border-bottom: 2px solid #FFFFFF; border-right: 2px solid #FFFFFF; border-left: 2px solid #FFFFFF;" align="right"|7.401 -||style="border-bottom: 2px solid #FFFFFF; border-right: 2px solid #FFFFFF; border-left: 2px solid #FFFFFF;" align="right"|8.100 lei||style="border-bottom: 2px solid #FFFFFF; border-right: 2px solid #FFFFFF; border-left: 2px solid #FFFFFF;" align="right"|370 + 8%||style="border-bottom: 2px solid #FFFFFF; border-right: 2px solid #FFFFFF; border-left: 2px solid #FFFFFF;" align="right"| pentru ceea ce depășește ||style="border-bottom: 2px solid #FFFFFF; border-right: 2px solid #FFFFFF; border-left: 2px solid #FFFFFF;" align="right"|7.400 lei | |||
|- | |||
|style="border-bottom: 2px solid #FFFFFF; border-right: 2px solid #FFFFFF; border-left: 2px solid #FFFFFF;" align="right"|8.101 -||style="border-bottom: 2px solid #FFFFFF; border-right: 2px solid #FFFFFF; border-left: 2px solid #FFFFFF;" align="right"|10.900 lei||style="border-bottom: 2px solid #FFFFFF; border-right: 2px solid #FFFFFF; border-left: 2px solid #FFFFFF;" align="right"|426 + 14%||style="border-bottom: 2px solid #FFFFFF; border-right: 2px solid #FFFFFF; border-left: 2px solid #FFFFFF;" align="right"| pentru ceea ce depășește ||style="border-bottom: 2px solid #FFFFFF; border-right: 2px solid #FFFFFF; border-left: 2px solid #FFFFFF;" align="right"|8.100 lei | |||
|- | |||
|style="border-bottom: 2px solid #FFFFFF; border-right: 2px solid #FFFFFF; border-left: 2px solid #FFFFFF;" align="right"|10.901 -||style="border-bottom: 2px solid #FFFFFF; border-right: 2px solid #FFFFFF; border-left: 2px solid #FFFFFF;" align="right"|18.500 lei||style="border-bottom: 2px solid #FFFFFF; border-right: 2px solid #FFFFFF; border-left: 2px solid #FFFFFF;" align="right"|818 + 17%||style="border-bottom: 2px solid #FFFFFF; border-right: 2px solid #FFFFFF; border-left: 2px solid #FFFFFF;" align="right"| pentru ceea ce depășește ||style="border-bottom: 2px solid #FFFFFF; border-right: 2px solid #FFFFFF; border-left: 2px solid #FFFFFF;" align="right"|10.900 lei | |||
|- | |||
|style="border-bottom: 2px solid #FFFFFF; border-right: 2px solid #FFFFFF; border-left: 2px solid #FFFFFF;" align="right"|18.501 -||style="border-bottom: 2px solid #FFFFFF; border-right: 2px solid #FFFFFF; border-left: 2px solid #FFFFFF;" align="right"|30.200 lei||style="border-bottom: 2px solid #FFFFFF; border-right: 2px solid #FFFFFF; border-left: 2px solid #FFFFFF;" align="right"|2.110 + 18%||style="border-bottom: 2px solid #FFFFFF; border-right: 2px solid #FFFFFF; border-left: 2px solid #FFFFFF;" align="right"| pentru ceea ce depășește ||style="border-bottom: 2px solid #FFFFFF; border-right: 2px solid #FFFFFF; border-left: 2px solid #FFFFFF;" align="right"|18.500 lei | |||
|- | |||
|style="border-bottom: 2px solid #FFFFFF; border-right: 2px solid #FFFFFF; border-left: 2px solid #FFFFFF;" align="right"|30.201 -||style="border-bottom: 2px solid #FFFFFF; border-right: 2px solid #FFFFFF; border-left: 2px solid #FFFFFF;" align="right"|45.200 lei||style="border-bottom: 2px solid #FFFFFF; border-right: 2px solid #FFFFFF; border-left: 2px solid #FFFFFF;" align="right"|4.216 + 19%||style="border-bottom: 2px solid #FFFFFF; border-right: 2px solid #FFFFFF; border-left: 2px solid #FFFFFF;" align="right"| pentru ceea ce depășește ||style="border-bottom: 2px solid #FFFFFF; border-right: 2px solid #FFFFFF; border-left: 2px solid #FFFFFF;" align="right"|30.200 lei | |||
|- | |||
|style="border-bottom: 2px solid #FFFFFF; border-right: 2px solid #FFFFFF; border-left: 2px solid #FFFFFF;" align="right"|45.201 -||style="border-bottom: 2px solid #FFFFFF; border-right: 2px solid #FFFFFF; border-left: 2px solid #FFFFFF;" align="right"|76.300 lei||style="border-bottom: 2px solid #FFFFFF; border-right: 2px solid #FFFFFF; border-left: 2px solid #FFFFFF;" align="right"|7.066 + 20%||style="border-bottom: 2px solid #FFFFFF; border-right: 2px solid #FFFFFF; border-left: 2px solid #FFFFFF;" align="right"| pentru ceea ce depășește ||style="border-bottom: 2px solid #FFFFFF; border-right: 2px solid #FFFFFF; border-left: 2px solid #FFFFFF;" align="right"|45.200 lei | |||
|- | |||
|style="border-bottom: 2px solid #FFFFFF; border-right: 2px solid #FFFFFF; border-left: 2px solid #FFFFFF;" align="right"|76.301 -||style="border-bottom: 2px solid #FFFFFF; border-right: 2px solid #FFFFFF; border-left: 2px solid #FFFFFF;" align="right"|106.400 lei||style="border-bottom: 2px solid #FFFFFF; border-right: 2px solid #FFFFFF; border-left: 2px solid #FFFFFF;" align="right"|13.286 + 21%||style="border-bottom: 2px solid #FFFFFF; border-right: 2px solid #FFFFFF; border-left: 2px solid #FFFFFF;" align="right"| pentru ceea ce depășește ||style="border-bottom: 2px solid #FFFFFF; border-right: 2px solid #FFFFFF; border-left: 2px solid #FFFFFF;" align="right"|76.300 lei | |||
|- | |||
|style="border-bottom: 2px solid #FFFFFF; border-right: 2px solid #FFFFFF; border-left: 2px solid #FFFFFF;" align="right"|106.401 -||style="border-bottom: 2px solid #FFFFFF; border-right: 2px solid #FFFFFF; border-left: 2px solid #FFFFFF;" align="right"|151.200 lei||style="border-bottom: 2px solid #FFFFFF; border-right: 2px solid #FFFFFF; border-left: 2px solid #FFFFFF;" align="right"|19.607 + 22%||style="border-bottom: 2px solid #FFFFFF; border-right: 2px solid #FFFFFF; border-left: 2px solid #FFFFFF;" align="right"| pentru ceea ce depășește ||style="border-bottom: 2px solid #FFFFFF; border-right: 2px solid #FFFFFF; border-left: 2px solid #FFFFFF;" align="right"|106.400 lei | |||
|- | |||
|style="border-bottom: 2px solid #FFFFFF; border-right: 2px solid #FFFFFF; border-left: 2px solid #FFFFFF;" align="right"|151.201 -||style="border-bottom: 2px solid #FFFFFF; border-right: 2px solid #FFFFFF; border-left: 2px solid #FFFFFF;" align="right"|226.800 lei||style="border-bottom: 2px solid #FFFFFF; border-right: 2px solid #FFFFFF; border-left: 2px solid #FFFFFF;" align="right"|29.463 + 25%||style="border-bottom: 2px solid #FFFFFF; border-right: 2px solid #FFFFFF; border-left: 2px solid #FFFFFF;" align="right"| pentru ceea ce depășește ||style="border-bottom: 2px solid #FFFFFF; border-right: 2px solid #FFFFFF; border-left: 2px solid #FFFFFF;" align="right"|151.200 lei | |||
|- | |||
|style="border-bottom: 2px solid #FFFFFF; border-right: 2px solid #FFFFFF; border-left: 2px solid #FFFFFF;" align="right"|226.801 -||style="border-bottom: 2px solid #FFFFFF; border-right: 2px solid #FFFFFF; border-left: 2px solid #FFFFFF;" align="right"|303.100 lei||style="border-bottom: 2px solid #FFFFFF; border-right: 2px solid #FFFFFF; border-left: 2px solid #FFFFFF;" align="right"|48.363 + 28%||style="border-bottom: 2px solid #FFFFFF; border-right: 2px solid #FFFFFF; border-left: 2px solid #FFFFFF;" align="right"| pentru ceea ce depășește ||style="border-bottom: 2px solid #FFFFFF; border-right: 2px solid #FFFFFF; border-left: 2px solid #FFFFFF;" align="right"|226.800 lei | |||
|- | |||
|style="border-bottom: 2px solid #FFFFFF; border-right: 2px solid #FFFFFF; border-left: 2px solid #FFFFFF;" align="right"|303.101 -||style="border-bottom: 2px solid #FFFFFF; border-right: 2px solid #FFFFFF; border-left: 2px solid #FFFFFF;" align="right"|378.300 lei||style="border-bottom: 2px solid #FFFFFF; border-right: 2px solid #FFFFFF; border-left: 2px solid #FFFFFF;" align="right"|69.727 + 32%||style="border-bottom: 2px solid #FFFFFF; border-right: 2px solid #FFFFFF; border-left: 2px solid #FFFFFF;" align="right"| pentru ceea ce depășește ||style="border-bottom: 2px solid #FFFFFF; border-right: 2px solid #FFFFFF; border-left: 2px solid #FFFFFF;" align="right"|303.100 lei | |||
|- | |||
|style="border-bottom: 2px solid #FFFFFF; border-right: 2px solid #FFFFFF; border-left: 2px solid #FFFFFF;" align="right"|378.301 -||style="border-bottom: 2px solid #FFFFFF; border-right: 2px solid #FFFFFF; border-left: 2px solid #FFFFFF;" align="right"|433.200 lei||style="border-bottom: 2px solid #FFFFFF; border-right: 2px solid #FFFFFF; border-left: 2px solid #FFFFFF;" align="right"|93.791 + 36%||style="border-bottom: 2px solid #FFFFFF; border-right: 2px solid #FFFFFF; border-left: 2px solid #FFFFFF;" align="right"| pentru ceea ce depășește ||style="border-bottom: 2px solid #FFFFFF; border-right: 2px solid #FFFFFF; border-left: 2px solid #FFFFFF;" align="right"|378.300 lei | |||
|- | |||
|style="border-right: 2px solid #FFFFFF; border-left: 2px solid #FFFFFF;" align="right"|peste||style="border-right: 2px solid #FFFFFF; border-left: 2px solid #FFFFFF;" align="right"|433.200 lei||style="border-right: 2px solid #FFFFFF; border-left: 2px solid #FFFFFF;" align="right"|113.555 + 40%||style="border-right: 2px solid #FFFFFF; border-left: 2px solid #FFFFFF;" align="right"| pentru ceea ce depășește ||style="border-right: 2px solid #FFFFFF; border-left: 2px solid #FFFFFF;" align="right"|433.200 lei | |||
|} |