2.337 de modificări
Monitorul Oficial 130/1991: Diferență între versiuni
Sari la navigare
Sari la căutare
→Anexă
Lgall (discuție | contribuții) |
Lgall (discuție | contribuții) (→Anexă) |
||
Linia 423: | Linia 423: | ||
'''Lista societăților comerciale din industria alimentară care își schimbă denumirea''' | '''Lista societăților comerciale din industria alimentară care își schimbă denumirea''' | ||
{| | |||
|<center> Nr. crt. ||width="80"| Anexă la Hotărârea Guvernului nr. 1353/1990 care se modifică ||width="60"| Poziţia din anexă || Denumirea societăţii comerciale conform Hotărârii Guvernului nr. 1353/1990 || Noua denumire a societăţii comerciale | |||
|- | |||
| 1. || 1.1 || 15 || Societatea comercială "Caraş" - S.A. || Societatea comercială "Caraş-Carn-prep" - S.A. | |||
|- | |||
| 2. || 1.1 || 27 || Societatea comercială "Harghita" - S.A. || Societatea comercială "Comcar" - S.A. | |||
|- | |||
| 3. || 1.1 || 32 || Societatea comercială "Îngrăşătoria bovine Paşcani" - S.A. || Societatea comercială "Rom-Tin" - S.A. Paşcani | |||
|- | |||
| 4. || 1.1 || 43 || Societatea comercială "Silvana" - S.A. || Societatea comercială "Silvana-carne-prep" - S.A. | |||
|- | |||
| 5. || 1.2 || 21 || Societatea comercială de industrializare a laptelui Gorj - S.A. || Societatea comercială "Lactin Gorj" - S.A. | |||
|- | |||
| 6. || 1.4 || 9 || Societatea comercială "Postăvarul" - S.A. || Societatea comercială "Panificaţie Postăvarul" - S.A. Braşov | |||
|- | |||
| 7. || 1.4 || 24 || Societatea comercială "Rusca" - S.A. || Societatea comercială "Panicor" - S.A. Hunedoara | |||
|- | |||
| 8. || 1.4 || 50 || Societatea comercială "Dîmboviţa" - S.A. || Societatea comercială "Dîmboviţa morărit-panificaţie" - S.A. | |||
|- | |||
| 9. || 1.5 || 35 || Societatea comercială "Poiana Braşov" - S.A. || Societatea comercială "Poiana produse zaharoase" - S.A. Braşov | |||
|- | |||
| 10. || 1.6 || 4 || Societatea comercială "Oltenia" - S.A. || Societatea comercială "Olpo-ulei" - S.A. Podari | |||
|- | |||
| 11. || 1.6 || 14 || Societatea comercială "Vaslui" - S.A. || Societatea comercială "Ulvas" - S.A. Vaslui | |||
|- | |||
| 12. || 1.7 || 10 || Societatea comercială "Ovidiu" - S.A. || Societatea comercială "Hort-con-suc" - S.A. Constanţa | |||
|- | |||
| 13. || 1.7 || 12 || Societatea comercială "Dunăreana" - S.A. || Societatea comercială "Industrial-conserv" - S.A. Calafat | |||
|- | |||
| 14. || 1.7 || 20 || Societatea comercială "Romanaţi" - S.A. || Societatea comercială "Fructus Romanaţi" - S.A. Caracal | |||
|- | |||
| 15. || 1.8 || 5 || Societatea comercială "Zarandul" - S.A. || Societatea comercială "Arbena" - S.A. Arad | |||
|- | |||
| 16. || 1.8 || 23 || Societatea comercială "Nera" - S.A. || Societatea comercială "Vinalcool" - S.A. Oraviţa | |||
|- | |||
| 17. || 1.8 || 83 || Societatea comercială "Vinificaţie şi băuturi" Vaslui - S.A. || Societatea comercială "Vascovin" - S.A. Vaslui | |||
|} |