2.337 de modificări
Monitorul Oficial 15/1991: Diferență între versiuni
Sari la navigare
Sari la căutare
Monitorul Oficial 15/1991 (vedeți sursa)
Versiunea de la data 25 aprilie 2011 18:53
, 25 aprilie 2011fără descrierea modificării
Lgall (discuție | contribuții) Fără descriere a modificării |
Lgall (discuție | contribuții) Fără descriere a modificării |
||
Linia 64: | Linia 64: | ||
{| | {| | ||
| width=" | | width="160"|<center>Venitul lunar impozabil</center> || width="160" |<center>Impozitul lunar</center> | ||
|- | |- | ||
|<center>până la 500 lei</center> || <center>6%</center> | |<center>până la 500 lei</center> || <center>6%</center> | ||
Linia 71: | Linia 71: | ||
|- | |- | ||
|<center>601 - 700 lei</center>|| <center>40 lei + 18% pentru ceea ce depăşeşte 600 lei</center> | |<center>601 - 700 lei</center>|| <center>40 lei + 18% pentru ceea ce depăşeşte 600 lei</center> | ||
|- | |||
|<center>701 - 1.200 lei</center>|| <center>58 lei + 22% pentru ceea ce depăşeşte 700 lei</center> | |||
|- | |||
|<center>1.201 - 2.000 lei</center>|| <center>168 lei + 23% pentru ceea ce depăşeşte 1.200 lei</center> | |||
|- | |||
|<center>2.001 - 3.000 lei</center>|| <center>353 lei + 24% pentru ceea ce depăşeşte 2.000 lei</center> | |||
|- | |||
|<center>3.001 - 5.000 lei</center>|| <center>592 lei + 25% pentru ceea ce depăşeşte 3.000 lei</center> | |||
|- | |||
|<center>5.001 - 7.000 lei</center>|| <center>1.092 lei + 26% pentru ceea ce depăşeşte 5.000 lei</center> | |||
|- | |||
|<center>7.001 - 10.000 lei</center>|| <center>1.612 lei + 28% pentru ceea ce depăşeşte 7.000 lei</center> | |||
|- | |||
|<center>10.001 - 15.000 lei</center>|| <center>2.452 lei + 31% pentru ceea ce depăşeşte 10.000 lei</center> | |||
|- | |||
|<center>15.001 - 20.000 lei</center>|| <center>4.002 lei + 35% pentru ceea ce depăşeşte 15.000 lei</center> | |||
|- | |||
|<center>20.001 - 25.000 lei</center>|| <center>5.752 lei + 40% pentru ceea ce depăşeşte 20.000 lei</center> | |||
|- | |||
|<center>peste 25.000 lei</center>|| <center>7.752 lei + 45% pentru ceea ce depăşeşte 25.000 lei</center> | |||
|} | |} | ||
până la 500 iei 60/„ | până la 500 iei 60/„ |