2.337 de modificări
Monitorul Oficial 163/1991: Diferență între versiuni
Sari la navigare
Sari la căutare
→Anexa nr. 1
Lgall (discuție | contribuții) (→Anexă) |
Lgall (discuție | contribuții) |
||
Linia 959: | Linia 959: | ||
==== Anexa nr. 1 ==== | ==== Anexa nr. 1 ==== | ||
{| | {| | ||
|<center> Nr. crt. </center>||<center> Funcţia </center>||<center> Salariul de bază lunar<br/>- lei - </center> | |width="20"|<center> Nr. crt. </center>||width="300"|<center> Funcţia </center>||<center> Salariul de bază lunar<br/>- lei - </center> | ||
|- | |- | ||
|<center> </center>||<center> '''A. Funcţii de conducere''' </center>||<center> </center> | |<center> </center>||<center> '''A. Funcţii de conducere''' </center>||<center> </center> | ||
Linia 972: | Linia 972: | ||
|- | |- | ||
|<center> 4. </center>|| Judecător ||<center> 24.000 </center> | |<center> 4. </center>|| Judecător ||<center> 24.000 </center> | ||
|} | |||
{| | |||
|rowspan="3" width="20"|<center> Nr. crt. </center>||rowspan="3" width="300"|<center> Funcţia </center>||rowspan="3"|<center> Nivelul studiilor </center>||colspan="4"|<center> Salariul de bază - lei </center>||rowspan="3"|<center> Vechimea minimă în specialitate </center> | |||
|- | |||
|colspan="4"|<center> Gradaţia </center> | |||
|- | |||
|<center>1</center>||<center>2</center>||<center>3</center>||<center>4</center> | |||
|- | |||
| ||<center> '''C. Funcţii de execuţie de specialitate juridică pe grade profesionale''' </center>||<center> </center>||<center> </center>||<center> </center>||<center> </center>||<center> </center>|| | |||
|- | |||
|<center> 5. </center>|| Consultant juridic gr. I ||<center> S </center>||<center> 18.900 </center>||<center> 19.600 </center>||<center> 20.300 </center>||<center> 21.050 </center>||<center> 14 ani</center> | |||
|- | |||
|<center> 6. </center>|| Consultant juridic gr. II ||<center> S </center>||<center> 16.400 </center>||<center> 16.950 </center>||<center> 17.600 </center>||<center> 18.250 </center>||<center> 11 ani</center> | |||
|- | |||
|<center> 7. </center>|| Consultant juridic gr. III ||<center> S </center>||<center> 14.350 </center>||<center> 14.850 </center>||<center> 15.350 </center>||<center> 15.850 </center>||<center> 8 ani</center> | |||
|- | |||
|<center> 8. </center>|| Consultant juridic gr. IV ||<center> S </center>||<center> 12.700 </center>||<center> 13.100 </center>||<center> 13.500 </center>||<center> 13.900 </center>||<center> 5 ani</center> | |||
|- | |||
|<center> 9.</center> || Consultant juridic gr. V ||<center> S </center>||<center> 11.550 </center>||<center> 11.900 </center>||<center> 12.300 </center>||<center> - </center>||<center> 2 ani cu examen de definitivat sau, după caz, 5 ani în alte funcţii de specialitate</center> | |||
|} | |} |