1.680 de modificări
Monitorul Oficial 182/1991: Diferență între versiuni
Sari la navigare
Sari la căutare
→Anexă
(→Anexă) |
(→Anexă) |
||
Linia 384: | Linia 384: | ||
|- | |- | ||
|3.||Dirijor cor, instrumentist șef partidă, instrumentist, șef orchestră, instructor canto, instructor balet, secretar literar (muzical), operator imagine (sunet) | |3.||Dirijor cor, instrumentist șef partidă, instrumentist, șef orchestră, instructor canto, instructor balet, secretar literar (muzical), operator imagine (sunet) | ||
|colspan="5"| | |||
|- | |- | ||
|colspan="2"|I||S||11.100||11.500||11.900||12.350 | |colspan="2"|I||S||11.100||11.500||11.900||12.350 | ||
Linia 398: | Linia 399: | ||
|- | |- | ||
|4.|| Artist liric (*), balerin, dansator, acompaniator, corepetitor, mînuitor păpuși, sufleur, artist plastic, machior, peruchier, monteur imagine | |4.|| Artist liric (*), balerin, dansator, acompaniator, corepetitor, mînuitor păpuși, sufleur, artist plastic, machior, peruchier, monteur imagine | ||
|colspan="5"| | |||
|- | |- | ||
|colspan="2"|I||S||9.200||9.550||9.900||10.300 | |colspan="2"|I||S||9.200||9.550||9.900||10.300 | ||
|- | |- | ||
|colspan="2"|II|| ||7.950 | |colspan="2"|II|| ||7.950||8.250||8.550||8.850 | ||
|- | |- | ||
|colspan="2"|III|| ||6.850||7.100||7.350||7.650 | |colspan="2"|III|| ||6.850||7.100||7.350||7.650 | ||
Linia 410: | Linia 412: | ||
|- | |- | ||
|colspan="2"|debutant|| ||4.900||-||-||- | |colspan="2"|debutant|| ||4.900||-||-||- | ||
| | |- | ||
|5.|| Maestru (balet-dans, corepetitor), concert maestru, instructor balet | |5.|| Maestru (balet-dans, corepetitor), concert maestru, instructor balet | ||
|colspan="5"| | |||
|- | |||
|colspan="2"|I||M||7.350||7.650||7.950||8.250 | |||
|- | |||
6.|| Dirijor, solist (vocal, balet, concertist, instrumentist), actor, instrumentist șef partidă, instrumentist, sef orchestră | |colspan="2"|II|| ||6.350||6.600||6.850 ||7.100 | ||
|- | |||
|colspan="2"|III|| ||5.500||5.700||5.900||6.100 | |||
|- | |||
|colspan="2"|IV|| ||4.750||4.900||5.100||5.300 | |||
|- | |||
|6.|| Dirijor, solist (vocal, balet, concertist, instrumentist), actor, instrumentist șef partidă, instrumentist, sef orchestră | |||
7.|| Maestru artist circ. artist circ | |colspan="5"| | ||
|- | |||
|colspan="2"|I||M||6.600||6.850||7.100||7.350 | |||
|- | |||
|colspan="2"|II|| ||5.700||5.900||6.100||6.350 | |||
|- | |||
|colspan="2"|III|| ||4.900||5.100||5.300||5.500 | |||
|- | |||
|colspan="2"|IV|| ||4.300||4.450||4.600||4.750 | |||
|- | |||
|colspan="2"|debutant|| ||4.150||-||-||- | |||
|- | |||
|7.|| Maestru artist circ. artist circ | |||
|colspan="5"| | |||
|- | |||
|colspan="2"|I|| ||10.300||10.700||11.100||11.500 | |||
|- | |||
|colspan="2"|II|| ||8.850||9.200||9.550||9.900 | |||
|- | |||
|colspan="2"|III|| ||7.650||7.950||8.250||8.550 | |||
|- | |||
|colspan="2"|IV|| ||6.600||6.850||7.100 ||7.350 | |||
|- | |||
|colspan="2"|V || ||5.700||5.900||6.100 ||6.350 | |||
|- | |||
|colspan="2"|VI || ||4.900||5.100||5.300||5.500 | |||
|- | |||
|colspan="2"|debutant|| ||4.750||-||-||- | |||
|- | |||
8. ||Corist, balerin, dansator, corepetitor, mînuitor păpuși, sculptor păpuși, sufleur, artist plastic, machior, peruchier. monteur imagine | 8. ||Corist, balerin, dansator, corepetitor, mînuitor păpuși, sculptor păpuși, sufleur, artist plastic, machior, peruchier. monteur imagine | ||
I M 6.600 6.850 7.100 7.350 | I M 6.600 6.850 7.100 7.350 |