1.680 de modificări
Monitorul Oficial 182/1991: Diferență între versiuni
Sari la navigare
Sari la căutare
→Anexă
(→Anexă) |
(→Anexă) |
||
Linia 490: | Linia 490: | ||
|colspan="2"|debutant|| ||3.150 -||-||- | |colspan="2"|debutant|| ||3.150 -||-||- | ||
|- | |- | ||
|colspan="7"|II. Salarii de bază pentru funcțiile de execuție din presă, edituri, case de cultură, cămine culturale, | |colspan="7"|II. Salarii de bază pentru funcțiile de execuție din presă, edituri, informare documentară. muzee, biblioteci, case de cultură, cămine culturale, și alte instituții de cultură | ||
|- | |||
11.||Publicist comentator, corespondent în străinătate, redactor de rubrică, redactor, lector | ! ||a) Funcții de execuție pe grade profesionale | ||
|colspan="5"| | |||
|- | |||
|11.||Publicist comentator, corespondent în străinătate, redactor de rubrică, redactor, lector | |||
|colspan="5"| | |||
|- | |||
12.||Reporter (fotoreporter, corespondent local), șef agenție publicitate | |colspan="2"|I|| ||10.300||10.700 ||11.100||11.500 | ||
|- | |||
|colspan="2"|II|| ||8.850||9.200||9.550|| 9.900 | |||
|- | |||
|colspan="2"|III|| ||7.650||7.950||8.250||8.550 | |||
|- | |||
|colspan="2"|IV || || 6.600|| 6.850|| 7.100|| 7.350 | |||
|- | |||
|colspan="2"|debutant|| ||6.350||-||-||- | |||
|- | |||
|12.||Reporter (fotoreporter, corespondent local), șef agenție publicitate | |||
|colspan="5"| | |||
|- | |||
|colspan="2"|I||S||9.200||9.550||9.900||10.300 | |||
|- | |||
|colspan="2"|II|| ||7.950||8.250||8.550||8.850 | |||
|- | |||
|colspan="2"|III|| ||6.850||7.100||7.350||7.650 | |||
|- | |||
|colspan="2"|IV|| ||5.900||6.100||6.350 ||6.600 | |||
|- | |||
|colspan="2"|debutant|| ||5.700||-||-||- | |||
|- | |||
13.||Muzeograf, restaurator, conservator, bibliotecar | 13.||Muzeograf, restaurator, conservator, bibliotecar | ||
|colspan="5"| | |||
|- | |||
|colspan="2"|I||S||9.200||9.550||9.900||10.300 | |||
|- | |||
|colspan="2"|II|| ||7.950||8.250||8.550||8.850 | |||
|- | |||
|colspan="2"|III|| ||6.850||7.100||7.350||7.650 | |||
|- | |||
|colspan="2"|IV|| ||5.900||6.100||6.350 ||6.600 | |||
|- | |||
|colspan="2"|debutant|| ||5.700||-||-||- | |||
|- | |||
14.||Referent, secretar (tehnic) de redacție, documentarist, traducător, caricaturist, desenator artistic, corector, tehnoredactor, translator emisie *) | 14.||Referent, secretar (tehnic) de redacție, documentarist, traducător, caricaturist, desenator artistic, corector, tehnoredactor, translator emisie *) | ||
|colspan="5"| | |||
|- | |||
|colspan="2"|I||S||8.850||9.200||9.550||9.900 | |||
|- | |||
|colspan="2"|II|| ||7.650||7.950||8.250||8.550 | |||
|- | |||
|colspan="2"|III|| ||6.600||6.850||7.100 ||7.350 | |||
|- | |||
|colspan="2"|IV || ||5.700||5.900||6.100 ||6.350 | |||
|- | |||
|colspan="2"|debutant || ||4.900||-||-||- | |||
|- | |||
|colspan="2"||| ||4.750||-||-||- | |||
|- I S 8.850 9.200 9..550 9.900 | |||
II 7.650 7.950 8.250 8.550 | II 7.650 7.950 8.250 8.550 | ||
III 6.600 6.850 7.100 7.350 | III 6.600 6.850 7.100 7.350 |