1.680 de modificări
Monitorul Oficial 182/1991: Diferență între versiuni
Sari la navigare
Sari la căutare
→Anexă
(→Anexă) |
(→Anexă) |
||
Linia 369: | Linia 369: | ||
|- | |- | ||
|colspan="2"|debutant|| ||6.350||-||-||- | |colspan="2"|debutant|| ||6.350||-||-||- | ||
| | |- | ||
|2.|| Maestru (balet-dans, cor, corepetitor), concert maestru | |||
2. Maestru (balet-dans, cor, corepetitor), concert maestru | |colspan="5"| | ||
|- | |||
|colspan="2"|I||S||11.500||11.900||12.350||12.850 | |||
|- | |||
|colspan="2"|II|| ||9.900||10.300||10.700 ||11.100 | |||
|- | |||
3. Dirijor cor, instrumentist șef partidă, instrumentist, șef orchestră, instructor canto, instructor balet, secretar literar (muzical) | |colspan="2"|III|| ||8.550||8.850||9.200||9.550 | ||
|- | |||
|colspan="2"|IV|| ||7.350||7.650||7.950||8.250||8.550 | |||
|- | |||
|colspan="2"|V || ||6.350||6.600||6.850||7.100 | |||
4. | |- | ||
|3.||Dirijor cor, instrumentist șef partidă, instrumentist, șef orchestră, instructor canto, instructor balet, secretar literar (muzical), operator imagine (sunet) | |||
|- | |||
|colspan="2"|I||S||11.100||11.500||11.900||12.350 | |||
|- | |||
|colspan="2"|II|| ||9.550|| 9.900||10.300||10.700 | |||
|- | |||
|colspan="2"|III|| ||8.250||8.550||8.850||9.200 | |||
|- | |||
|colspan="2"|IV|| ||7.100||7.350||7.650||7.950 | |||
|- | |||
|colspan="2"|V || ||6.100||6.350||6.600||6.850 | |||
|- | |||
|colspan="2"|debutant|| ||5.900||-||-||- | |||
|- | |||
|4. Artist liric (*), balerin, dansator, acompaniator, corepetitor, mînuitor păpuși, sufleur, artist plastic, machior, peruchier, monteur imagine 5.900 | |||
I s 9.200 9.550 9.900 10.300 | I s 9.200 9.550 9.900 10.300 | ||
II 7.950 8.250 8.550 8.850 | II 7.950 8.250 8.550 8.850 |