103 modificări
Monitorul Oficial 183/1992: Diferență între versiuni
Sari la navigare
Sari la căutare
fără descrierea modificării
Fără descriere a modificării |
Fără descriere a modificării |
||
Linia 115: | Linia 115: | ||
|- | |- | ||
|11. | |11. | ||
|Articole din cristal | |||
|40 | |||
|- | |||
|12. | |||
|Bijuterii din metale prețioase, inclusiv verighete | |Bijuterii din metale prețioase, inclusiv verighete | ||
|30 | |30 | ||
|- | |- | ||
| | |13. | ||
|Aparate video | |Aparate video | ||
|50 | |50 | ||
|- | |- | ||
| | |14. | ||
|Televizoare color din care: | |Televizoare color din care:<br /> - televizoare color cu dispozitive încorporate pentru comanda de la distanță(telecomandă)||10 <br /> 40 | ||
| | |- | ||
| | |15. | ||
|Autoturisme de oraș (inclusiv din import, rulate) din care: <br /> -cu capacitate cilindrică a motorului peste 1.500 cmc || 10 <br /> 50 | |||
|- | |||
|16. | |||
|Țiței din producția interna | |||
|25 <ref> Cotele se modifică de Ministerul Economiei şi Finanţelor, periodic, conform art. 3 din Hotărârea Guvernului nr. 464/1991 </ref> | |||
|- | |||
|17. | |||
|Gaz metan sau gaz de sondă ori amestecul lor, din producția intimă sau din import | |||
|36 <ref>Cotele se modifică de Ministerul Economiei şi Finanţelor, periodic, conform art. 3 din Hotărârea Guvernului nr. 464/1991</ref> | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
NOTĂ: | NOTĂ: |