2.337 de modificări
Monitorul Oficial 186/1991: Diferență între versiuni
Sari la navigare
Sari la căutare
→Anexă
Lgall (discuție | contribuții) |
Lgall (discuție | contribuții) (→Anexă) |
||
Linia 208: | Linia 208: | ||
Aeroclub tip B = cu 1-2 activități de zbor. | Aeroclub tip B = cu 1-2 activități de zbor. | ||
''B. Personal tehnic aeronautic'' | |||
{|width=100% | |||
|rowspan="2" width="20"|<center> Nr. crt. </center>||rowspan="2" width="300"|<center> Funcţia </center>||rowspan="2"|<center> Nivel studiilor </center>||colspan="4"|<center> Salariul de bază<br/>Gradaţia </center> | |||
|- | |||
| <center> 1 </center>||<center> 2 </center>||<center> 3 </center>||<center> 4 </center> | |||
|- | |||
|colspan="7"|<center> '''a) Funcţii de execuţie pe clase profesionale<br/> - cu studii superioare -''' </center> | |||
|- | |||
| 1. || Inginer de aviaţie clasa I ||<center> S </center>||align="right"| 10.300 ||align="right"| 10.700 ||align="right"| 11.100 ||align="right"| 11.500 | |||
|- | |||
| 2. || Inginer de aviaţie clasa a II-a ||<center> S </center>||align="right"| 8.850 ||align="right"| 9.200 ||align="right"| 9.550 ||align="right"| 9.900 | |||
|- | |||
| 3. || Inginer de aviaţie clasa a III-a ||<center> S </center>||align="right"| 7.650 ||align="right"| 7.950 ||align="right"| 8.250 ||align="right"| 8.550 | |||
|- | |||
| 4. || Inginer de aviaţie clasa a IV-a ||<center> S </center>||align="right"| 6.600 ||align="right"| 6.850 ||align="right"| 7.100 ||align="right"| 7.350 | |||
|- | |||
| 5. || Inginer de aviaţie debutant ||<center> S </center>||align="right"| 6.350 ||align="right"| - ||align="right"| - ||align="right"| - | |||
|- | |||
|colspan="7"|<center> '''a) Funcţii de execuţie pe clase profesionale''' </center> | |||
|- | |||
| 1. || Tehnician de aviaţie clasa I ||<center> M </center>||align="right"| 6.850 ||align="right"| 7.100 ||align="right"| 7.350 ||align="right"| 7.650 | |||
|- | |||
| 2. || Tehnician de aviaţie clasa a II-a ||<center> M </center>||align="right"| 5.900 ||align="right"| 6.100 ||align="right"| 6.350 ||align="right"| 6.600 | |||
|- | |||
| 3. || Tehnician de aviaţie clasa a III-a ||<center> M </center>||align="right"| 5.100 ||align="right"| 5.300 ||align="right"| 5.500 ||align="right"| 5.700 | |||
|- | |||
| 4. || Tehnician de aviaţie clasa a IV-a ||<center> M </center>||align="right"| 4.600 ||align="right"| 4.750 ||align="right"| 4.900 ||align="right"| - | |||
|- | |||
| 5. || Tehnician de aviaţie debutant ||<center> M </center>||align="right"| 4.450 ||align="right"| - ||align="right"| - ||align="right"| - | |||
|- | |||
| 6. || Mecanic de aviaţie clasa I ||<center> Şcoala tehnică de av. sau echiv. </center>||align="right"| 7.350 ||align="right"| 7.650 ||align="right"| 7.950 ||align="right"| - | |||
|- | |||
| 7. || Mecanic de aviaţie clasa a II-a ||<center> Idem </center>||align="right"| 6.600 ||align="right"| 6.850 ||align="right"| 7.100 ||align="right"| - | |||
|- | |||
| 8. || Mecanic de aviaţie clasa a III-a ||<center> Idem </center>||align="right"| 5.900 ||align="right"| 6.100 ||align="right"| 6.350 ||align="right"| - | |||
|- | |||
| 9. || Mecanic de aviaţie clasa a IV-a ||<center> Idem </center>||align="right"| 5.300 ||align="right"| 5.500 ||align="right"| 5.700 ||align="right"| - | |||
|- | |||
| 10. || Mecanic de aviaţie clasa a V-a ||<center> Idem </center>||align="right"| 4.750 ||align="right"| 4.900 ||align="right"| 5.100 ||align="right"| - | |||
|- | |||
| 11. || Mecanic de aviaţie debutant ||<center> Idem </center>||align="right"| 4.600 ||align="right"| - ||align="right"| - ||align="right"| - | |||
|- | |||
| 12. || Mecanic pentru întreținerea aparatelor de lansare la zbor (turn de parașutism, automosor, plior parașute, deltaplanism etc,) clasa I ||<center> Şcoala profesională sau M </center>||align="right"| 6.600 ||align="right"| 6.850 ||align="right"| 7.100 ||align="right"| - | |||
|- | |||
| 13. || Idem clasa a II-a ||<center> Idem </center>||align="right"| 5.900 ||align="right"| 6.100 ||align="right"| 6.350 ||align="right"| - | |||
|- | |||
| 14. || Idem clasa a III-a ||<center> Idem </center>||align="right"| 5.300 ||align="right"| 5.500 ||align="right"| 5.700 ||align="right"| - | |||
|- | |||
| 15. || Idem clasa a IV-a ||<center> Idem </center>||align="right"| 4.750 ||align="right"| 4.900 ||align="right"| 5.100 ||align="right"| - | |||
|- | |||
| 16. || Idem - debutant ||<center> Idem </center>||align="right"| 4.600 ||align="right"| - ||align="right"| - ||align="right"| - | |||
|- | |||
| 17. || Maistru de aviaţie clasa I ||<center> Şcoală maiştri aviaţie </center>||align="right"| 7.650 ||align="right"| 7.950 ||align="right"| 8.250 ||align="right"| 8.550 | |||
|- | |||
| 18. || Maistru de aviaţie clasa a II-a ||<center> Şcoală maiştri aviaţie </center>||align="right"| 6.600 ||align="right"| 6.850 ||align="right"| 7.100 ||align="right"| 7.350 | |||
|- | |||
| 19. || Maistru de aviaţie clasa a III-a ||<center> Şcoală maiştri aviaţie </center>||align="right"| 5.700 ||align="right"| 5.900 ||align="right"| 6.100 ||align="right"| 6.350 | |||
|} | |||
==== Anexă ==== | ==== Anexă ==== | ||
== Referinţe == | == Referinţe == | ||
<references/> | <references/> |