2.337 de modificări
Monitorul Oficial 191/1992: Diferență între versiuni
Sari la navigare
Sari la căutare
→Situaţia
Lgall (discuție | contribuții) (Pagină nouă: __FORCETOC__ *1992 0191 = Monitorul Oficial al României = Anul IV, Nr. issue::191 - Partea I - Luni, 10 august year::1992 == Diverse == === ...) |
Lgall (discuție | contribuții) |
||
Linia 229: | Linia 229: | ||
|103.|| Uniunea Democrat Creștină||1 | |103.|| Uniunea Democrat Creștină||1 | ||
|} | |} | ||
==== Situaţia ==== | ==== Situaţia mandatelor obținute de partidele și formațiunile politice participante la alegerea consiliilor locale, pe județe ==== | ||
{| | |||
!Judeţ, formaţiune politică, alianţă, partid | |||
!Număr mandate obţinute | |||
|- | |||
|'''Alba'''||'''963''' | |||
|- | |||
|Frontul Salvării Naționale ||433 | |||
|- | |||
|Convenţia Democratică||190 | |||
|- | |||
|Partidul Democrat Agrar din România||100 | |||
|- | |||
|Candidaţi independenţi||73 | |||
|- | |||
|Uniunea Democratică a Maghiarilor din România|| 50 | |||
|- | |||
|Partidul Unității Naționale Române|| 44 | |||
|- | |||
|Mişcarea Ecologistă din România||20 | |||
|- | |||
|Lista de candidaţi independenţi||15 | |||
|- | |||
|Partidul Ecologist Român||9 | |||
|- | |||
|Frontul salvării Naționale+Partidul Unității Naționale Române+Partidul Democrat Agrar din România||7 | |||
|- | |||
|Coaliţia:Frontul salvării Naționale+Partidul Democrat Agrar din România||7 | |||
|- | |||
|Partidul Democrat Cooperatist||2 | |||
|- | |||
|Forumul Democrat German||2 | |||
|- | |||
|Uniunea Democrată a Romilor||1 | |||
|- | |||
|Partidul "România Mare"||1 | |||
|- | |||
|Partidul Social Democrat Tradiţional||1 | |||
|- | |||
|'''Arad'''||'''989''' | |||
|- | |||
|Frontul Salvării Naționale ||327 | |||
|- | |||
|Convenţia Democratică||289 | |||
|- | |||
|Partidul Democrat Agrar din România||144 | |||
|- | |||
|Candidaţi independenţi||63 | |||
|- | |||
|Ecologiştii||54 | |||
|- | |||
|Uniunea Democratică a Maghiarilor din România|| 50 | |||
|- | |||
|Partidul Unității Naționale Române|| 21 | |||
|- | |||
|Uniunea Democratică a Slovacilor și Cehilor din România|| 12 | |||
|- | |||
|Partidul Național Liberal- Aripa Tânără||7 | |||
|- | |||
|Partidul Republican|| 7 | |||
|- | |||
|Partidul Gospodarilor Maghiari din România||6 | |||
|- | |||
|Frontul Democrat Român din Timișoara|| 2 | |||
|- | |||
|Partidul Social Democrat Român|| 2 | |||
|- | |||
|Uniunea Democrată a Sârbilor din România|| 2 | |||
|- | |||
|Uniunea Stângii Democrate|| 1 | |||
|- | |||
|Forumul Democrat al Germanilor din România|| 1 | |||
|- | |||
|Partidul Democrat Cooperatist||1 | |||
|- | |||
|'''Argeş'''||'''1.336''' | |||
|- | |||
|Frontul Salvării Naționale ||621 | |||
|- | |||
|Convenţia Democratică||293 | |||
|- | |||
|Partidul Democrat Agrar din România||164 | |||
|- | |||
|Candidaţi independenţi||104 | |||
|- | |||
|Partidul Republican|| 51 | |||
|- | |||
|Uniunea Stângii Democrate|| 31 | |||
|- | |||
|Partidul Unității Naționale Române|| 21 | |||
|- | |||
|Mișcarea Ecologistă din România|| 19 | |||
|- | |||
|Partidul Național Liberal Aripa Tânără|| 12 | |||
|- | |||
|Partidul Național Liberal|| 8 | |||
|- | |||
|Partidul "România Mare"||4 | |||
|- | |||
|Uniunea Liberală Brătianu||2 | |||
|- | |||
|Lista de candidaţi independenţi||1 | |||
|- | |||
|Alianţa Romilor||1 | |||
|- | |||
|Coaliția Forțelor Democratice ||1 | |||
|- | |||
|Frontul Salvării Naționale - Social Democrat||1 | |||
|- | |||
|Partidul Democrat Cooperatist|| 1 | |||
|- | |||
|Partidul Social Democrat Tradițional|| 1 | |||
|- | |||
|'''Bacău'''||'''1.247''' | |||
|- | |||
|Frontul Salvării Naționale ||530 | |||
|- | |||
|Convenţia Democratică||248 | |||
|- | |||
|Partidul Democrat Agrar din România||197 | |||
|- | |||
|Candidaţi independenţi||119 | |||
|- | |||
|Partidul Republican|| 26 | |||
|- | |||
|Partidul Ecologist Român|| 22 | |||
|- | |||
|Mișcarea Ecologistă din România|| 19 | |||
|- | |||
|Partidul Național Liberal|| 15 | |||
|- | |||
|Uniunea Stângii Democrate|| 14 | |||
|- | |||
|Partidul Unității Naționale Române|| 13 | |||
|- | |||
|Uniunea Democratică a Maghiarilor din România|| 8 | |||
|- | |||
|Lista de candidați independenți|| 9 | |||
|- | |||
|Partidul Național Liberal Aripa Tânără|| 8 | |||
|- | |||
|Partidul Național Țărănesc Creștin și Democrat|| 7 | |||
|- | |||
|Alianța Romilor|| 4 | |||
|- | |||
|Partidul Național Ecologist|| 2 | |||
|- | |||
|Partidul Social Democrat Tradiţional|| 2 | |||
|- | |||
|Uniunea Liberală Brătianu|| 1 | |||
|- | |||
|Partidul "România Mare"||1 | |||
|- | |||
|Partidul Democrat al Unității Satului Românesc||1 | |||
|- | |||
|'''Bihor'''||'''1.285''' | |||
|- | |||
|Frontul Salvării Naționale||365 | |||
|- | |||
|Uniunea Democratică a Maghiarilor din România|| 281 | |||
|- | |||
|Convenţia Democratică|| 204 | |||
|- | |||
|Partidul Unității Naționale Române||159 | |||
|- | |||
|Partidul Democrat Agrar din România||123 | |||
|- | |||
|Candidați independenți||85 | |||
|- | |||
|Uniunea Democrată a Slovacilor și Cehilor din România|| 20 | |||
|- | |||
|Partidul „România Mare”|| 19 | |||
|- | |||
|Partidul Republican|| 17 | |||
|- | |||
|Mișcarea Ecologistă din România|| 5 | |||
|- | |||
|Lista de candidați independenți|| 2 | |||
|- | |||
|Partidul Dreptății Sociale din România|| 2 | |||
|- | |||
|Partidul Național Ecologist|| 1 | |||
|- | |||
|Partidul Național Liberal Aripa Tânără|| 1 | |||
|- | |||
|Uniunea Liberă Democratică a Romilor din România||1 | |||
|- | |||
|'''Bistriţa-Năsăud'''||'''759''' | |||
|- | |||
|Frontul Salvării Naționale||280 | |||
|- | |||
|Convenţia Democratică||185 | |||
|- | |||
|Partidul Unității Naționale Române||117 | |||
|- | |||
|Candidați independenți||83 | |||
|- | |||
|Uniunea Democratică a Maghiarilor din România||34 | |||
|- | |||
|Partidul Democrat Agrar din România||29 | |||
|- | |||
|Mișcarea Ecologistă din România||11 | |||
|- | |||
|Uniunea Democrată a Romilor||11 | |||
|- | |||
|Partidul Național Liberal||3 | |||
|- | |||
|Partidul Uniunii Creştine din România||3 | |||
|- | |||
|Partidul Republican||2 | |||
|- | |||
|Partidul „România Mare” ||1 | |||
|- | |||
|'''Botoşani'''||'''961''' | |||
|- |