2.337 de modificări
Monitorul Oficial 191/1992: Diferență între versiuni
Sari la navigare
Sari la căutare
→Situaţia mandatelor obținute de partidele și formațiunile politice participante la alegerea consiliilor locale, pe județe
Lgall (discuție | contribuții) |
Lgall (discuție | contribuții) |
||
Linia 445: | Linia 445: | ||
|'''Botoşani'''||'''961''' | |'''Botoşani'''||'''961''' | ||
|- | |- | ||
|Frontul Salvării Naționale||499 | |||
|- | |||
|Convenţia Democratică||194 | |||
|- | |||
|Partidul Democrat Agrar din România||176 | |||
|- | |||
|Candidați independenți||66 | |||
|- | |||
|Partidul „România Mare” ||6 | |||
|- | |||
|Partidul Unității Naționale Române||6 | |||
|- | |||
|Mișcarea Ecologistă din România||5 | |||
|- | |||
|Uniunea Stângii Democrate|| 5 | |||
|- | |||
|Partidul Național Liberal Aripa Tânără|| 2 | |||
|- | |||
|Partidul Democrat al Unității Satului Românesc||1 | |||
|- | |||
|Partidul Republican||1 | |||
|- | |||
|'''Braşov'''||'''730''' | |||
|- | |||
|Frontul Salvării Naționale||220 | |||
|- | |||
|Convenţia Democratică||218 | |||
|- | |||
|Uniunea Democratică a Maghiarilor din România||76 | |||
|- | |||
|Convenţia "Ecologiştii"||64 | |||
|- | |||
|Candidați independenți||47 | |||
|- | |||
|Partidul Democrat Agrar din România||47 | |||
|- | |||
|Partidul Unității Naționale Române||21 | |||
|- | |||
|Partidul Social Democrat Tradiţional|| 19 | |||
|- | |||
|Partidul Național Liberal Aripa Tânără|| 5 | |||
|- | |||
|Partidul Social Democrat Român||4 | |||
|- | |||
|Forumul Democrat German din România||3 | |||
|- | |||
|Mişcarea Producătorilor Agricoli pentru Drepturile Omului||2 | |||
|- | |||
|Frontul Salvării Naționale - Social Democrat||1 | |||
|- | |||
|Partidul „România Mare” ||1 | |||
|- | |||
|Partidul Liberal Monarhist din România||1 | |||
|- | |||
|Partidul Republican||1 | |||
|- | |||
|'''Brăila'''||'''567''' | |||
|- | |||
|Frontul Salvării Naționale||312 | |||
|- | |||
|Partidul Democrat Agrar din România||93 | |||
|- | |||
|Convenţia Democratică||60 | |||
|- | |||
|Candidați independenți||28 | |||
|- | |||
|Partidul Democrat al Unității Satului Românesc||19 | |||
|- | |||
|Mișcarea Ecologistă din România||12 | |||
|- | |||
|Partidul Republican||11 | |||
|- | |||
|Uniunea Stângii Democrate|| 9 | |||
|- | |||
|Partidul Național Liberal|| 6 | |||
|- | |||
|Partidul Național Liberal Aripa Tânără|| 4 | |||
|- | |||
|Partidul Unității Naționale Române||4 | |||
|- | |||
|Ecologiştii||2 | |||
|- | |||
|Partidul Dreptății Sociale din România|| 2 | |||
|- | |||
|Partidul Național Țărănesc Creștin și Democrat|| 2 | |||
|- | |||
|Comunitatea Rușilor Lipoveni|| 1 | |||
|- | |||
|Partidul „România Mare”|| 1 | |||
|- | |||
|Partidul Ecologist Român|| 1 | |||
|- | |||
|'''Buzău'''||'''1.128''' | |||
|- | |||
|Frontul Salvării Naționale||620 | |||
|- | |||
|Convenţia Democratică||193 | |||
|- | |||
|Partidul Democrat Agrar din România||118 | |||
|- | |||
|Candidați independenți||64 | |||
|- | |||
|Mișcarea Ecologistă din România||51 | |||
|- | |||
|Partidul Republican||32 | |||
|- | |||
|Lista de candidaţi independenţi||15 | |||
|- | |||
|Uniunea Stângii Democrate|| 15 | |||
|- | |||
|Partidul Unității Naționale Române||10 | |||
|- | |||
|Partidul Socialist Democratic Român||5 | |||
|- | |||
|Partidul „România Mare”|| 1 | |||
|- | |||
|Partidul Alianţa Civică||1 | |||
|- | |||
|Partidul Democrat Cooperatist||1 | |||
|- | |||
|Partidul Naţional Ecologist||1 | |||
|- | |||
|Uniunea Liberală Brătianu||1 | |||
|- | |||
|'''Caraş-Severin'''||'''952''' | |||
|- | |||
|Frontul Salvării Naționale||367 | |||
|- | |||
|Convenţia Democratică||320 | |||
|- | |||
|Candidați independenți||85 | |||
|- | |||
|Mișcarea Ecologistă din România||47 | |||
|- | |||
|Partidul Republican||28 | |||
|- | |||
|Uniunea Democrată a Sârbilor din România||15 | |||
|- | |||
|Partidul Democrat Agrar din România||14 | |||
|- | |||
|Uniunea Democratică a Slovacilor și Cehilor din România|| 13 | |||
|- | |||
|Partidul Social Democrat Român||12 | |||
|- | |||
|Partidul Unității Naționale Române||10 | |||
|- | |||
|Uniunea Croaților din România|| 10 | |||
|- | |||
|Forumul Democratic al Germanilor din România|| 8 | |||
|- | |||
|Partidul Național Liberal|| 5 | |||
|- | |||
|Partidul Național Țărănesc Creștin și Democrat|| 5 | |||
|- | |||
|Uniunea Stângii Democrate|| 5 | |||
|- | |||
|Alianța Civică și Partidul Alianța Civică|| 2 | |||
|- | |||
|Partidul „România Mare”|| 1 | |||
|- | |||
|Partidul Democrat Cooperatist||1 | |||
|- | |||
|Partidul Reconstrucției Naționale din România|| 1 | |||
|- | |||
|Partidul Revoluţiei Române||1 | |||
|- | |||
|Partidul Social-Democrat "Constantin Titel Petrescu"||1 | |||
|- | |||
|Uniunea Ucrainienilor din România||1 | |||
|- | |||
|'''Călăraşi'''||'''727''' | |||
|- | |||
|Frontul Salvării Naționale||389 | |||
|- | |||
|Convenţia Democratică||153 | |||
|- | |||
|Partidul Democrat Agrar din România||91 | |||
|- | |||
|Candidați independenți||48 | |||
|- | |||
|Lista de candidați independenți|| 20 | |||
|- | |||
|Mișcarea Ecologistă din România||11 | |||
|- | |||
|Partidul Național Liberal|| 9 | |||
|- | |||
|Partidul Republican||3 | |||
|- | |||
|Partidul Național Liberal Aripa Tânără|| 2 | |||
|- | |||
|Alianţa Romilor||1 | |||
|- | |||
|'''Cluj'''||'''1.041''' | |||
|- | |||
|Partidul Unității Naționale Române||265 | |||
|- | |||
|Frontul Salvării Naționale||263 | |||
|- | |||
|Convenţia Democratică||194 | |||
|- | |||
|Uniunea Democratică a Maghiarilor din România||173 | |||
|- | |||
|Partidul Democrat Agrar din România||45 | |||
|- | |||
|Candidați independenți||39 | |||
|- | |||
|Partidul Republican||34 | |||
|- | |||
|Uniunea Liberă Democratică a Romilor din România||10 | |||
|- | |||
|Uniunea Stângii Democrate|| 5 | |||
|- | |||
|Partidul „România Mare”|| 4 | |||
|- | |||
|Mișcarea Ecologistă din România||2 | |||
|- | |||
|Partidul Social Democrat Tradiţional|| 2 | |||
|- | |||
|Partidul Ecologist Român||1 | |||
|- | |||
|Partidul Liberal||1 | |||
|- | |||
|Partidul Național Liberal|| 1 | |||
|- | |||
|Partidul Socialist Democratic Român||1 | |||
|- | |||
|Uniunea Democrat Creştină||1 | |||
|- | |||
|'''Constanţa'''||'''882''' | |||
|- | |||
|Frontul Salvării Naționale||376 | |||
|- | |||
|Convenţia Democratică||195 | |||
|- | |||
|Partidul Democrat Agrar din România||159 | |||
|- | |||
|Candidați independenți||56 | |||
|- | |||
|Uniunea Democrată a Tătarilor Turco-Musulmani din România||17 | |||
|- | |||
|Partidul Național Liberal|| 15 | |||
|- | |||
|Mișcarea Ecologistă din România||11 | |||
|- | |||
|Partidul Național Țărănesc Creștin și Democrat|| 10 | |||
|- | |||
|Partidul Republican||10 | |||
|- | |||
|Comunitatea Ruşilor Lipoveni||8 | |||
|- | |||
|Partidul „România Mare”|| 6 | |||
|- | |||
|Partidul Alianţa Civică||6 | |||
|- | |||
|Partidul Democrat Cooperatist||3 | |||
|- | |||
|Partidul Național Liberal Aripa Tânără|| 3 | |||
|- | |||
|Partidul Social Democrat Român||3 | |||
|- | |||
|Alianţa Romilor||1 | |||
|- | |||
|Opoziția Democrată Unită|| 1 | |||
|- | |||
|Partidul Democrat al Muncii|| 1 | |||
|- | |||
|Partidul Social Democrat Independent|| 1 | |||
|- | |||
|'''Covasna'''||'''496''' | |||
|- | |||
|Uniunea Democratică a Maghiarilor din România||384 | |||
|-|Frontul Salvării Naționale||60 | |||
|- | |||
|Convenţia Democratică||22 | |||
|- | |||
|Partidul Unității Naționale Române||12 | |||
|- | |||
|Candidați independenți||7 | |||
|- | |||
|Partidul Democrat Agrar din România||6 | |||
|- | |||
|Mișcarea Ecologistă din România||5 | |||
|} | |||
==== pag. 6 ==== |