2.337 de modificări
Monitorul Oficial 191/1992: Diferență între versiuni
Sari la navigare
Sari la căutare
→Situaţia mandatelor obținute de partidele și formațiunile politice participante la alegerea consiliilor locale, pe județe
Lgall (discuție | contribuții) |
Lgall (discuție | contribuții) |
||
Linia 716: | Linia 716: | ||
|- | |- | ||
|Uniunea Democratică a Maghiarilor din România||384 | |Uniunea Democratică a Maghiarilor din România||384 | ||
|-|Frontul Salvării Naționale||60 | |- | ||
|Frontul Salvării Naționale||60 | |||
|- | |- | ||
|Convenţia Democratică||22 | |Convenţia Democratică||22 | ||
Linia 728: | Linia 729: | ||
|Mișcarea Ecologistă din România||5 | |Mișcarea Ecologistă din România||5 | ||
|- | |- | ||
|'''Dîmboviţa'''||'''1.194 | |||
|- | |||
|Frontul Salvării Naționale||527 | |||
|- | |||
|Convenţia Democratică||275 | |||
|- | |||
|Partidul Democrat Agrar din România||201 | |||
|- | |||
|Candidați independenți||60 | |||
|- | |||
|Partidul Național Liberal Aripa Tânără|| 54 | |||
|- | |||
|Partidul Republican||19 | |||
|- | |||
|Partidul Social Democrat Tradiţional|| 17 | |||
|- | |||
|Partidul „România Mare”|| 9 | |||
|- | |||
|Partidul Unității Naționale Române||8 | |||
|- | |||
|Grupul Ecologist Dîmboviţa||5 | |||
|- | |||
|Convenţia Ecologistă||4 | |||
|- | |||
|Federaţia Etnică a Romilor||4 | |||
|- | |||
|Partidul Socialist Democratic Român||4 | |||
|- | |||
|Mișcarea Ecologică din România||3 | |||
|- | |||
|Uniunea Stângii Democrate|| 2 | |||
|- | |||
|Partidul Democrat Cooperatist||1 | |||
|- | |||
|Partidul Uniunea Republicană||1 | |||
|- | |||
|'''Dolj'''||'''1.237 | |||
|- | |||
|Frontul Salvării Naționale||636 | |||
|- | |||
|Convenţia Democratică||274 | |||
|- | |||
|Partidul Democrat Agrar din România||158 | |||
|- | |||
|Candidați independenți||74 | |||
|- | |||
|Uniunea Stângii Democrate|| 43 | |||
|- | |||
|Partidul Național Liberal Aripa Tânără|| 35 | |||
|- | |||
|Partidul Social Democrat Tradiţional|| 8 | |||
|- | |||
|Partidul „România Mare”||5 | |||
|- | |||
|Mișcarea Ecologistă din România||4 | |||
|- | |||
|'''Galaţi'''||'''846''' | |||
|- | |||
|Frontul Salvării Naționale||346 | |||
|- | |||
|Partidul Democrat Agrar din România||154 | |||
|- | |||
|Partidul Național Liberal|| 149 | |||
|- | |||
|Convenţia Democratică||134 | |||
|- | |||
|Candidați independenți||28 | |||
|- | |||
|Mișcarea Ecologistă din România||13 | |||
|- | |||
|Uniunea Stângii Democrate|| 7 | |||
|- | |||
|Alianţa Romilor||3 | |||
|- | |||
|Partidul „România Mare”|| 2 | |||
|- | |||
|Partidul Liberal||2 | |||
|- | |||
|Partidul Republican||2 | |||
|- | |||
|Partidul Unității Naționale Române||2 | |||
|- | |||
|Partidul Democrat Cooperatist||1 | |||
|- | |||
|Partidul Naţional Democrat Creştin||1 | |||
|- | |||
|Partidul Social Democrat (F.S.N. - Social Democrat)||1 | |||
|- | |||
|'''Giurgiu'''||'''688''' | |||
|- | |||
|Frontul Salvării Naționale||300 | |||
|- | |||
|Convenţia Democratică||153 | |||
|- | |||
|Partidul Democrat Agrar din România||100 | |||
|- | |||
|Partidul Unității Naționale Române||41 | |||
|- | |||
|Partidul Național Liberal|| 22 | |||
|- | |||
|Candidați independenți||12 | |||
|- | |||
|Mișcarea Ecologistă din România||12 | |||
|- | |||
|Partidul Republican||12 | |||
|- | |||
|Partidul Național Liberal Aripa Tânără|| 9 | |||
|- | |||
|Uniunea Stângii Democrate|| 7 | |||
|- | |||
|Partidul „România Mare”|| 5 | |||
|- | |||
|Partidul Democrat al Unității Satului Românesc|| 4 | |||
|- | |||
|Alianţa Romilor|| 1 | |||
|- | |||
|Partidul Social Democrat Român|| 1 | |||
|- | |||
|'''Gorj'''||'''904''' | |||
|- | |||
|Frontul Salvării Naționale||463 | |||
|- | |||
|Convenţia Democratică||207 | |||
|- | |||
|Partidul Democrat Agrar din România||119 | |||
|- | |||
|Candidați independenți||49 | |||
|- | |||
|Uniunea Stângii Democrate|| 26 | |||
|- | |||
|Mișcarea Ecologistă din România||12 | |||
|- | |||
|Partidul Național Liberal || 5 | |||
|- | |||
|Partidul Național Țărănesc Creștin și Democrat||5 | |||
|- | |||
|Partidul Național Liberal Aripa Tânără|| 4 | |||
|- | |||
|Partidul Unității Naționale Române||4 | |||
|- | |||
|Partidul Democrat din România||3 | |||
|- | |||
|Partidul Republican|| 2 | |||
|- | |||
|Alianţa Romilor|| 1 | |||
|- | |||
|Frontul Salvării Naționale - Social Democrat||1 | |||
|- | |||
|Partidul Ecologist Român||1 | |||
|- | |||
|Partidul Liber Democrat||1 | |||
|- | |||
|Uniunea Generală a Romilor din România||1 | |||
|- | |||
|'''Harghita'''||'''786''' | |||
|- | |||
|Uniunea Democratică a Maghiarilor din România||623 | |||
|- | |||
|Candidați independenți||47 | |||
|- | |||
|Frontul Salvării Naționale||34 | |||
|- | |||
|Partidul Unității Naționale Române||24 | |||
|- | |||
|Partidul Gospodarilor Maghiari din România||14 | |||
|- | |||
|Frontul Salvării Naționale+Uniunea Democrată Maghiară din România||11 | |||
|- | |||
|Frontul Salvării Naționale+Partidul Unității Naționale Române||10 | |||
|- | |||
|Partidul Democrat Agrar din România||8 | |||
|- | |||
|Mișcarea Ecologistă din România||5 | |||
|- | |||
|Convenţia Democratică||4 | |||
|- | |||
|Frontul Salvării Naționale+Mișcarea Ecologistă din România||4 | |||
|- | |||
|Asociaţia Foştilor Deţinuţi Politici din România||1 | |||
|- | |||
|Partidul Național Liberal || 1 | |||
|- | |||
|'''Hunedoara'''||'''907''' | |||
|- | |||
|Frontul Salvării Naționale||410 | |||
|- | |||
|Convenţia Democratică||212 | |||
|- | |||
|Candidați independenți||77 | |||
|- | |||
|Partidul Democrat Agrar din România||67 | |||
|- | |||
|Mișcarea Ecologistă din România||55 | |||
|- | |||
|Partidul Republican|| 16 | |||
|- | |||
|Partidul Renaşterea şi Independenţa României||10 | |||
|- | |||
|Partidul Social Democrat Român|| 10 | |||
|- | |||
|Partidul „România Mare”|| 9 | |||
|- | |||
|Partidul Unității Naționale Române|| 9 | |||
|- | |||
|Uniunea Democratică a Maghiarilor din România|| 9 | |||
|- | |||
|Partidul Național Liberal || 7 | |||
|- | |||
|Partidul Național Liberal Aripa Tânără|| 4 | |||
|- | |||
|Partidul Liberal || 2 | |||
|- | |||
|Partidul Național Liberal+Partidul Alianţa Civică+Partidul Ecologist Român || 2 | |||
|- | |||
|Partidul Național Țărănesc Creștin și Democrat||2 | |||
|- | |||
|Uniunea Democrată a Romilor||1 | |||
|- | |||
|Alianţa Romilor||1 | |||
|- | |||
|Frontul Renaşterii Naţionale din România||1 | |||
|- | |||
|Partidul Liber Schimbist||1 | |||
|- | |||
|Uniunea Generală a Romilor din România||1 | |||
|- | |||
|'''Ialomiţa'''||'''701''' | |||
|- | |||
|Frontul Salvării Naționale||397 | |||
|- | |||
|Convenţia Democratică||165 | |||
|- | |||
|Partidul Democrat Agrar din România||71 | |||
|- | |||
|Candidați independenți||37 | |||
|- | |||
|Partidul Republican|| 12 | |||
|- | |||
|Partidul Național Liberal Aripa Tânără|| 5 | |||
|- | |||
|Mișcarea Ecologistă din România||3 | |||
|- | |||
|Partidul Național Liberal || 3 | |||
|- | |||
|Alianţa Romilor||2 | |||
|- | |||
|Partidul Național Țărănesc Creștin și Democrat||2 | |||
|- | |||
|Liga Naţională a Demolaţilor şi Expropriaţilor||1 | |||
|- | |||
|Partidul Democrat Cooperatist||1 | |||
|- | |||
|Uniunea Liberală Brătianu||1 | |||
|- | |||
|Uniunea Stângii Democrate|| 1 | |||
|- | |||
|'''Iaşi'''||'''1.246''' | |||
|- | |||
|Frontul Salvării Naționale||581 | |||
|- | |||
|Convenţia Democratică||259 | |||
|- | |||
|Partidul Democrat Agrar din România||258 | |||
|- | |||
|Candidați independenți||77 | |||
|- | |||
|Mișcarea Ecologistă din România|| 13 | |||
|- | |||
|Partidul „România Mare”|| 9 | |||
|- | |||
|Partidul Social Democrat Tradiţional||9 | |||
|- | |||
|Coaliţia:Frontul Salvării Naționale+Partidul Democrat Agrar din România||7 | |||
|- | |||
|Partidul Republican|| 7 | |||
|- | |||
|Partidul Unității Naționale Române|| 6 | |||
|- | |||
|Partidul Democrat al Unităţii Satului Românesc||5 | |||
|- | |||
|Partidul Unităţii Democratice din Moldova||3 | |||
|- | |||
|Partidul Național Liberal Aripa Tânără|| 2 | |||
|- | |||
|Comunitatea Ruşilor Lipoveni||2 | |||
|- | |||
|Partidul Laburist Român||2 | |||
|- | |||
|Partidul Liber Schimbist||2 | |||
|- | |||
|Alianţa Romilor|| 1 | |||
|- | |||
|Frontul Salvării Naționale - Social Democrat||1 | |||
|- | |||
|Partidul Social Democrat(Frontul Salvării Naționale - Social Democrat)||1 | |||
|- | |||
|Uniunea Liberală Brătianu||1 | |||
|- | |||
|'''Maramureş'''||'''966''' | |||
|- | |||
|Frontul Salvării Naționale||268 | |||
|- | |||
|Convenţia Democratică||183 | |||
|- | |||
|Partidul Unităţii Naţionale Române||109 | |||
|- | |||
|Candidați independenți||108 | |||
|- | |||
|Mișcarea Ecologistă din România|| 72 | |||
|- | |||
|Partidul Democrat Agrar din România|| 68 | |||
|- | |||
|Uniunea Democratică a Maghiarilor din România||57 | |||
|- | |||
|Uniunea Ucrainienilor din România||53 | |||
|- | |||
|Lista de candidaţi independenţi||9 | |||
|- | |||
|Partidul „România Mare”|| 9 | |||
|- | |||
|Partidul Național Liberal || 7 | |||
|- | |||
|Uniunea Creştină Română||4 | |||
|- | |||
|Uniunea Stângii Democrate|| 3 | |||
|- | |||
|Partidul Național Liberal Aripa Tânără|| 2 | |||
|- | |||
|Partidul Național Țărănesc Creștin și Democrat||2 | |||
|- | |||
|Partidul Reconstrucţiei Naţionale din România||2 | |||
|- | |||
|Uniunea Democratică a Romilor din România|| 2 | |||
|- | |||
|Partidul Republican|| 1 | |||
|- | |||
|Frontul Salvării Naționale - Social Democrat||1 | |||
|- | |||
|Partidul Naţional Ecologist||1 | |||
|- | |||
|'''Mehedinţi'''||'''783''' | |||
|- | |||
|Frontul Salvării Naționale|| 308 | |||
|- | |||
|Convenţia Democratică|| 218 | |||
|- | |||
|Partidul Democrat Agrar din România|| 126 | |||
|- | |||
|Candidați independenți|| 69 | |||
|- | |||
|Partidul Național Liberal|| 21 | |||
|- | |||
|Partidul „România Mare”|| 11 | |||
|- | |||
|Partidul Republican ||8 | |||
|- | |||
|Partidul Național Țărănesc Creștin și Democrat|| 5 | |||
|- | |||
|Uniunea Democratică a Cehilor și Slovacilor|| 5 | |||
|- | |||
|Mișcarea Ecologistă din România|| 3 | |||
|- | |||
|Uniunea Liberală Brătianu|| 3 | |||
|- | |||
|Partidul Național Liberal Aripa Tânără|| 2 | |||
|- | |||
|Uniunea Generală a Romilor din România|| 1 | |||
|- | |||
|Forumul Democratic al Germanilor din România|| 1 | |||
|- | |||
|Alianța Romilor|| 1 | |||
|- | |||
|Uniunea Stângii Democrate ||1 | |||
|- | |||
|'''Mureş'''||'''1.254''' | |||
|- | |||
|Uniunea Democratică a Maghiarilor din România|| 484 | |||
|- | |||
|Partidul Unității Naţionale Române||404 | |||
|- | |||
|Frontul Salvării Naționale ||172 | |||
|- | |||
|Convenția pentru Democrație|| 59 | |||
|- | |||
|Candidați independenți|| 57 | |||
|- | |||
|Partidul Democrat Agrar din România|| 37 | |||
|- | |||
|Uniunea Romilor din România|| 29 | |||
|- | |||
|Partidul Național Liberal|| 2 | |||
|- | |||
|Partidul Republican ||2 | |||
|- | |||
|Partidul „România Mare”|| 1 | |||
|- | |||
|Partidul Democrat Ecologist|| 1 | |||
|- | |||
|Forumul Democrat al Germanilor|| 1 | |||
|- | |||
|Partidul Democrat Cooperatist||1 | |||
|- | |||
|Partidul Liber Schimbist||1 | |||
|- | |||
|Partidul Social Democrat Tradiţional||1 | |||
|- | |||
|Partidul Tineretului Liber Democrat||1 | |||
|- | |||
|Uniunea Stângii Democrate ||1 | |||
|- | |||
====pag 6. ==== | ====pag 6. ==== | ||
|} | |} | ||
====xxxx==== | ====xxxx==== |