2.337 de modificări
Monitorul Oficial 336bis/1994: Diferență între versiuni
Sari la navigare
Sari la căutare
Monitorul Oficial 336bis/1994 (vedeți sursa)
Versiunea de la data 13 ianuarie 2012 10:37
, 13 ianuarie 2012→3/26 partea a doua
Lgall (discuție | contribuții) (/* Anexele nr. 3/02, 3/03, 3/17, 3/26, 3/42 și 3/51 la Ordonanța de urgență a Guvernului nr. 1/1994, astfel cum au fost modificate prin Legea nr. 116/1994 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 1/1994 cu privire la rectificare) |
Lgall (discuție | contribuții) |
||
Linia 870: | Linia 870: | ||
|} | |} | ||
'''Ministerul de Interne <br/> Bugetul de stat pe anul 1994<br/>- detalierea pe articole de cheltuieli''' | '''Ministerul de Interne <br/> Bugetul de stat pe anul 1994<br/>- detalierea pe articole de cheltuieli -''' | ||
- mii lei - | - mii lei - | ||
Linia 881: | Linia 881: | ||
| 0 || 1 || 2 || 3 || 4 || 5=1+3 || 6=2+4 || 7=5+6 | | 0 || 1 || 2 || 3 || 4 || 5=1+3 || 6=2+4 || 7=5+6 | ||
|- | |- | ||
| '''II. Cheltuieli - Total ''' || 702.899.825<ref>În prevederile bugetare cuprinse în prezenta anexă este inclus și echivalentul valoric pentru norma individuală de hrană nr. 1 care se va indexa în funcție de evoluția prețurilor</ref> || 56.575.000 || -39.608.000 || || 663.291.825 || 56.575.000 || 719.866.825 | | '''II. Cheltuieli - Total ''' || 702.899.825<ref name="MI1"> În prevederile bugetare cuprinse în prezenta anexă este inclus și echivalentul valoric pentru norma individuală de hrană nr. 1 care se va indexa în funcție de evoluția prețurilor.</ref> || 56.575.000 || -39.608.000 || || 663.291.825<ref name="MI1"/> || 56.575.000 || 719.866.825 | ||
|- | |||
| Cheltuieli curente || 589.566.800 || || -36.234.906 || || 553.331.892 || || 553.331.892 | |||
|- | |||
| Cheltuieli de personal || 283.579.400 || || -13.606.200 || || 269.973.200 || || 269.973.200 | |||
|- | |||
| Cheltuieli materiale și servicii || 256.871.000 || || -22.582.706 || || 234.288.292 || || 234.288.292 | |||
|- | |||
| Subvenții și transferuri || 49.116.400 || || -46.000 || || 49.070.400 || || 49.070.400 | |||
|- | |||
| Subvenții pentru instituțiile publice || 2.489.100 || || -296.000 || || 2.193.100 || || 2.193.100 | |||
|- | |||
| Transferuri || 46.627.300 || || 250.000 || || 46.877.300 || || 46.877.300 | |||
|- | |||
| Cheltuieli de capital || 99.186.400 || 56.575.000 || -270.000 || || 98.915.700 || 56.575.000 || 155.490.700 | |||
|- | |||
| Rambursări de credite externe și plăți de dobânzi și comisioane aferente acestora || 14.146.625 || || -3.102.392 || || 11.044.233 || || 11.044.233 | |||
|- | |||
| Rambursări de credite externe || 5.829.688 || || 3.724.331 || || 9.544.019 || || 9.544.019 | |||
|- | |||
| Plăți de dobânzi și comisioane || 8.316.937 || || -6.826.723 || || 1.490.214 || || 1.490.214 | |||
|- | |||
| '''Învățământ''' || 2.281.400 || || || || 2.281.400 || || 2.281.400 | |||
|- | |||
| Cheltuieli curente || 2.281.400 || || || || 2.281.400 || || 2.281.400 | |||
|- | |||
| Cheltuieli de personal || 1.135.500 || || -180.000 || || 955.500 || || 955.500 | |||
|- | |||
| Cheltuieli cu salariile || 972.743 || || -145.400 || || 827.343 || || 827.343 | |||
|- | |||
| Contribuții pentru asigurări sociale de stat || 121.153 || || -30.000 || || 91.153 || || 91.153 | |||
|- | |||
| Cheltuieli pentru constituirea fondului pentru plata ajutorului de șomaj || 24.232 || || -4.600 || || 19.632 || || 19.632 | |||
|- | |||
| Deplasări, detașări, transferări || 17.372 || || || || 17.372 || || 17.372 | |||
|- | |||
| Cheltuieli materiale și servicii || 1.145.900 || || 180.000 || || 1.325.900 || || 1.325.900 | |||
|- | |||
| Hrana || 760.260 || || 59.000 || || 819.260 || || 819.260 | |||
|- | |||
| Cheltuieli pentru întreținere și gospodărie || 145.000 || || 55.000 || || 200.000 || || 200.000 | |||
|- | |||
| Materiale și prestări servicii cu caracter funcțional || 36.406 || || 15.000 || || 51.406 || || 51.406 | |||
|- | |||
| Obiecte de inventar de mică valoare sau scurtă durată și echipament || 4.734 || || 20.000 || || 24.734 || || 24.734 | |||
|- | |||
| Reparații curente || 46.500 || || 20.000 || || 66.500 || || 66.500 | |||
|- | |||
| Reparații capitale || 150.000 || || 10.000 || || 160.000 || || 160.000 | |||
|- | |||
| Cărți și publicații || 1.500 || || 1.000 || || 2.500 || || 2.500 | |||
|- | |||
| Alte cheltuieli || 1.500 || || || || 1.500 || || 1.500 | |||
|- | |||
| '''Sănătate''' || 6.129.800 || || 1.636.000 || || 7.765.800 || || 7.765.800 | |||
|- | |||
| Cheltuieli curente || 4.979.100 || || 808.700 || || 5.787.800 || || 5.787.800 | |||
|- | |||
| Cheltuieli de personal || 2.228.100 || || 362.700 || || 2.590.800 || || 2.590.800 | |||
|- | |||
| Cheltuieli cu salariile || 1.814.000 || || 350.700 || || 2.164.700 || || 2.164.700 | |||
|- | |||
| Contribuții pentru asigurări sociale de stat || 336.400 || || 10.000 || || 348.400 || || 348.400 | |||
|- | |||
| Cheltuieli pentru constituirea fondului pentru plata ajutorului de șomaj || 71.700 || || 2.000 || || 73.700 || || 73.700 | |||
|- | |||
| Deplasări, detașări, transferări || 4.000 || || || || 4.000 || || 4.000 | |||
|- | |||
| Cheltuieli materiale și servicii || 2.751.000 || || 446.000 || || 3.197.000 || || 3.197.000 | |||
|- | |||
| Hrana || 255.000 || || -55.000 || || 200.000 || || 200.000 | |||
|- | |||
| Medicamente și materiale sanitare || 2.363.320 || || 377.400 || || 2.740.720 || || 2.740.720 | |||
|- | |||
| Cheltuieli pentru întreținere și gospodărie || 80.000 || || 55.000 || || 135.000 || || 135.000 | |||
|- | |||
| Materiale și prestări servicii cu caracter funcțional || 3.200 || || -1.500 || || 1.700 || || 1.700 | |||
|- | |||
| Obiecte de inventar de mică valoare sau scurtă durată și echipament || 10.080 || || 10.000 || || 20.080 || || 20.080 | |||
|- | |||
| Reparații curente || 9.600 || || 10.000 || || 19.600 || || 19.600 | |||
|- | |||
| Reparații capitale || 20.000 || || 20.000 || || 40.000 || || 40.000 | |||
|- | |||
| Cărți și publicații || 200 || || 100 || || 300 || || 300 | |||
|- | |||
| Alte cheltuieli || 9.600 || || 30.000 || || 39.600 || || 39.600 | |||
|- | |||
| Cheltuieli de capital || 770.700 || || 729.300 || || 1.500.000 || || 1.500.000 | |||
|- | |||
| Investiții ale instituțiilor publice || 770.700 || || 729.300 || || 1.500.000 || || 1.500.000 | |||
|- | |||
| Rambursări de credite externe și plăți de dobânzi și comisioane aferente acestora || 380.000 || || 98.000 || || 478.000 || || 478.000 | |||
|- | |||
| Rambursări de credite externe || 184.200 || || 20.800 || || 205.000 || || 205.000 | |||
|- | |||
| Plăți de dobânzi și comisioane || 195.800 || || 77.200 || || 273.000 || || 273.000 | |||
|- | |||
| '''Cultură și artă''' || 96.400 || || || || 96.400 || || 96.400 | |||
|- | |||
| Cheltuieli curente || 96.400 || || || || 96.400 || || 96.400 | |||
|- | |||
| Subvenții și transferuri || 96.400 || || || || 96.400 || || 96.400 | |||
|- | |||
| Subvenții pentru instituțiile publice || 96.400 || || || || 96.400 || || 96.400 | |||
|- | |||
| '''Alocații și alte ajutoare pentru copii''' || 78.200 || || || || 78.200 || || 78.200 | |||
|- | |||
| Cheltuieli curente || 78.200 || || || || 78.200 || || 78.200 | |||
|- | |||
| Subvenții și transferuri || 78.200 || || || || 78.200 || || 78.200 | |||
|- | |||
| Transferuri || 78.200 || || || || 78.200 || || 78.200 | |||
|- | |||
| '''Pensii, ajutoare și indemnizații''' || 46.549.100 || || 250.000 || || 46.799.100 || || 46.799.100 | |||
|- | |||
| Cheltuieli curente || 46.549.100 || || 250.000 || || 46.799.100 || || 46.799.100 | |||
|- | |||
| Subvenții și transferuri || 46.549.100 || || 250.000 || || 46.799.100 || || 46.799.100 | |||
|- | |||
| Transferuri || 46.549.100 || || 250.000 || || 46.799.100 || || 46.799.100 | |||
|- | |||
| '''Activitatea sportivă și de tineret''' || 2.392.700 || || -296.000 || || 2.096.700 || || 2.096.700 | |||
|- | |||
| Cheltuieli curente || 2.392.700 || || -296.000 || || 2.096.700 || || 2.096.700 | |||
|- | |||
| Subvenții și transferuri || 2.392.700 || || -296.000 || || 2.096.700 || || 2.096.700 | |||
|- | |||
| Subvenții pentru instituțiile publice || 2.392.700 || || -296.000 || || 2.096.700 || || 2.096.700 | |||
|- | |||
| '''Gospodărie comunală și locuințe''' || 10.758.000 || || || || 10.758.000<ref name="MI2">Inclusiv blocurile R1A (24 apartamente) și R18 (40 apartamente), str. V. Alecsandri-Baia Mare.</ref> || || 10.758.000 | |||
|- | |||
| Cheltuieli de capital || 10.758.000 || || || || 10.758.000 || || 10.758.000 | |||
|- | |||
| Investiții ale instituțiilor publice || 10.758.000 || || || || 10.758.000 || || 10.758.000 | |||
|- | |||
| '''Ordinea publică''' || 634.596.625 || 56.575.000 || -41.198.000 || || 593.398.625 || 56.575.000 || 649.973.625 | |||
|- | |||
| Cheltuieli curente || 533.189.900 || || -36.997.608 || || 496.192.292 || || 496.192.292 | |||
|- | |||
| Cheltuieli de personal || 280.215.800 || || -13.788.900 || || 266.426.900 || || 266.426.900 | |||
|- | |||
| Cheltuieli materiale și servicii || 252.974.100 || || -23.208.708 || || 229.765.392 || || 229.765.392 | |||
|- | |||
| Cheltuieli de capital || 87.640.100 || 56.575.000 || -1.000.000 || || 86.640.100 || 56.575.000 || 143.215.100 | |||
|- | |||
| Investiții ale instituțiilor publice || 87.640.100 || 56.575.000 || -1.000.000 || || 86.640.100 || 56.575.000 || 143.215.100 | |||
|- | |||
| Rambursări de credite externe și plăți de dobânzi și comisioane aferente acestora || 13.766.625 || || -3.200.392 || || 10.566.233 || || 10.566.233 | |||
|- | |||
| Rambursări de credite externe || 5.645.488 || || 3.703.531 || || 9.349.019 || || 9.349.019 | |||
|- | |||
| Plăți de dobânzi și comisioane || 8.121.137 || || -6.903.923 || || 1.217.214 || || 1.217.214 | |||
|- | |||
| '''Alte acțiuni economice''' || 17.600 || || || || 17.600 || || 17.600 | |||
|- | |||
| Cheltuieli de capital || 17.600 || || || || 17.600 || || 17.600 | |||
|- | |||
| Stocuri pentru rezerva de stat și de mobilizare || 17.600 || || -17.600 || || || || | |||
|- | |- | ||
| Investiții ale instituțiilor publice || || || 17.600 || || 17.600 || || 17.600 | |||
|} | |||
==== Anexa nr. 3/42 ==== | ==== Anexa nr. 3/42 ==== |