1.150 de modificări
Monitorul Oficial 39/1990: Diferență între versiuni
Sari la navigare
Sari la căutare
Monitorul Oficial 39/1990 (vedeți sursa)
Versiunea de la data 7 ianuarie 2011 12:35
, 7 ianuarie 2011fără descrierea modificării
Fără descriere a modificării |
Fără descriere a modificării |
||
Linia 162: | Linia 162: | ||
|} | |} | ||
==== Anexa nr. 3 ==== | |||
Numărul | |||
ce pot fi aleși în fiecare circumscripție electorală | '''Numărul senatorilor ce pot fi aleși în fiecare circumscripție electorală''' | ||
{| | |||
!Circumscripția electorală | |||
!Numărul senatorilor | |||
|- | |||
|Nr. 1 - Alba||2 | |||
|- | |||
|Nr. 2 - Arad||3 | |||
|- | |||
|Nr. 3 - Argeș||3 | |||
|- | |||
|Nr. 4 - Bacău||3 | |||
|- | |||
|Nr. 5 - Bihor||3 | |||
|- | |||
|Nr. 6 - Bistrița-Năsăud||2 | |||
|- | |||
|Nr. 7 - Botoșani||2 | |||
|- | |||
|Nr. 8 - Brașov||3 | |||
|- | |||
|Nr. 9 - Brăila||2 | |||
|- | |||
|Nr. 10 - Buzău||3 | |||
|- | |||
|Nr. 11 - Caraș-Severin||2 | |||
|- | |||
|Nr. 12 - Călărași||2 | |||
|- | |||
|Nr. 13 - Cluj||3 | |||
|- | |||
|Nr. 14 - Constanța||3 | |||
|- | |||
|Nr. 15 - Covasna||2 | |||
|- | |||
|Nr. 16 - Dâmbovița||3 | |||
|- | |||
|Nr. 17 - Dolj||4 | |||
|- | |||
|Nr. 18 - Galați||3 | |||
|- | |||
|Nr. 19 - Giurgiu||2 | |||
|- | |||
|Nr. 20 - Gorj||2 | |||
|- | |||
|Nr. 21 - Harghita||2 | |||
|- | |||
|Nr. 22 - Hunedoara||3 | |||
|- | |||
|Nr. 23 - Ialomița||2 | |||
|- | |||
|Nr. 24 - Iași||4 | |||
|- | |||
|Nr. 25 - Maramureș||3 | |||
|- | |||
|Nr. 26 - Mehedinți||2 | |||
|- | |||
|Nr. 27 - Mureș||3 | |||
|- | |||
|Nr. 28 - Neamț||3 | |||
|- | |||
|Nr. 29 - Olt||3 | |||
|- | |||
|Nr. 30 - Prahova||4 | |||
|- | |||
|Nr. 31 - Satu Mare||2 | |||
|- | |||
|Nr. 32 - Sălaj||2 | |||
|- | |||
|Nr. 33 - Sibiu||3 | |||
|- | |||
|Nr. 34 - Suceava||3 | |||
|- | |||
|Nr. 35 - Teleorman||3 | |||
|- | |||
|Nr. 36 - Timiș||3 | |||
|- | |||
|Nr. 37 - Tulcea||2 | |||
|- | |||
|Nr. 38 - Vaslui||2 | |||
|- | |||
|Nr. 39 - Vâlcea||2 | |||
|- | |||
|Nr. 40 - Vrancea||2 | |||
|- | |||
|Nr. 41 - Municipiul București||14 | |||
|- | |||
|Total||119 | |||
|} |