2.337 de modificări
Monitorul Oficial 50/1992: Diferență între versiuni
Sari la navigare
Sari la căutare
→Anexa nr. 1
Lgall (discuție | contribuții) Fără descriere a modificării |
Lgall (discuție | contribuții) |
||
Linia 153: | Linia 153: | ||
{|width=100% | {|width=100% | ||
|rowspan="2"|Denumire indicatori | |rowspan="2" width="220"|Denumire indicatori | ||
|rowspan="2" width="80"|1991<br/>Program aprobat prin legea nr. 22/1991 | |rowspan="2" width="80"|1991<br/>Program aprobat prin legea nr. 22/1991 | ||
|rowspan="2" width="80"|Total modificări | |rowspan="2" width="80"|Total modificări | ||
Linia 170: | Linia 170: | ||
|1. Venituri curente ||33l.326,7 ||184.716,9 ||111.171,1 ||53.259,8|| - ||20.286,0 ||516.043,6 | |1. Venituri curente ||33l.326,7 ||184.716,9 ||111.171,1 ||53.259,8|| - ||20.286,0 ||516.043,6 | ||
|- | |- | ||
| | |1.1. Venituri fiscale | ||
|322.122,8 ||181.857,4 ||111.171,1 ||53.259,8|| - ||17.426,5 ||503.980,2 | |322.122,8 ||181.857,4 ||111.171,1 ||53.259,8|| - ||17.426,5 ||503.980,2 | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
:a. Impozite directe | |||
|159,760,9 ||107.609,8 ||36.600,0 ||53.259,8|| - ||17.750.0 ||267.370,7 | |159,760,9 ||107.609,8 ||36.600,0 ||53.259,8|| - ||17.750.0 ||267.370,7 | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
:b. Impozite indirecte | |||
|162.361,9 ||74.247,6 ||74.571,1|| - || - ||-323,5 ||236.609,5 | |162.361,9 ||74.247,6 ||74.571,1|| - || - ||-323,5 ||236.609,5 | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
1.2. Venituri nefiscale | |||
|9.203,9 ||2.859,5|| - || - || - ||2.859,5 ||12.063,4 | |9.203,9 ||2.859,5|| - || - || - ||2.859,5 ||12.063,4 | ||
|- | |- | ||
Linia 200: | Linia 199: | ||
|2. Cheltuieli materiale ||43.310,2 ||54.155,8 ||24.060,7|| - ||28.071,0 ||2.024,1 ||97.466,0 | |2. Cheltuieli materiale ||43.310,2 ||54.155,8 ||24.060,7|| - ||28.071,0 ||2.024,1 ||97.466,0 | ||
|- | |- | ||
|3. Subvenții și transferuri ||126.261,6 ||114.853,2 82.827,0 ||9.084,5 ||8.906,9 ||14.034,8 ||241.114,8 | |3. Subvenții și transferuri ||126.261,6 ||114.853,2 ||82.827,0 ||9.084,5 ||8.906,9 ||14.034,8 ||241.114,8 | ||
|- | |- | ||
|colspan="8"|din care: | |colspan="8"|din care: | ||
|- | |- | ||
| | | - subvenții pentru regii autonome și societăți comerciale cu capital de stat | ||
|28.265,6 ||20.201,5 ||7.288,6 ||2.950,5|| - ||9.962,4 ||48.467,1 | |28.265,6 ||20.201,5 ||7.288,6 ||2.950,5|| - ||9.962,4 ||48.467,1 | ||
|- | |- | ||
| | | - subvenții pentru acoperirea diferențelor de preț și tarif | ||
|36.459,4 ||62.219,1 ||61.263,0 || - ||823,1 ||133,0 ||98.678,5 | |36.459,4 ||62.219,1 ||61.263,0 || - ||823,1 ||133,0 ||98.678,5 | ||
|- | |- | ||
| | | - subvenții pentru instituții publice | ||
|1.365,4 ||3.051,8 ||2.413,8 ||44,3 ||169,4 ||424,3 ||4.417,2 | |1.365,4 ||3.051,8 ||2.413,8 ||44,3 ||169,4 ||424,3 ||4.417,2 | ||
|- | |- | ||
| | | - transferuri | ||
|60.171,2 ||29.380,8 ||11.861,6 ||6.089,7 ||7.914,4 ||3.515,1 ||39.552,0 | |60.171,2 ||29.380,8 ||11.861,6 ||6.089,7 ||7.914,4 ||3.515,1 ||39.552,0 | ||
|- | |- | ||
Linia 245: | Linia 240: | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
2.1. Taxe vamale de la persoane juridice | |||
|1.000,0 ||6.000,0 ||6.000,0|| - || - || - ||7.000,0 | |1.000,0 ||6.000,0 ||6.000,0|| - || - || - ||7.000,0 | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
2.2. Taxe vamale de la persoane fizice | |||
|1.200,0 ||1.600,0 ||1.600,0|| - || - || - ||2.800,0 | |1.200,0 ||1.600,0 ||1.600,0|| - || - || - ||2.800,0 | ||
|- | |- | ||
Linia 263: | Linia 258: | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
a) Veniturile creșelor | |||
|42,1|| - || - || - || - || - ||42,1 | |42,1|| - || - || - || - || - ||42,1 | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
b) Taxe de spitalizare, analize, consultații, tratamente, înregistrarea medicamentelor și proteze | |||
|257,5|| - || - || - || - || - ||257,5 | |257,5|| - || - || - || - || - ||257,5 | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
c) Veniturile sanatoriilor balneo-climaterice | |||
|38,5|| - || - || - || - || - ||38,5 | |38,5|| - || - || - || - || - ||38,5 | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
d) Taxe de metrologie | |||
| 36,5|| - || - || - || - || - ||30,5 | | 36,5|| - || - || - || - || - ||30,5 | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
e) Taxe pentru brevete de invenții și înregistrarea mărcilor de fabrică | |||
|60,0|| - || - || - || - || - || 60,0 | |60,0|| - || - || - || - || - || 60,0 | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
f) Venituri din activitatea de navigație și alte prestări de servicii în porturi și taxe pentru folosirea drumurilor | |||
|575,0 ||230,0 || - || - || - ||230,0 ||805,0 | |575,0 ||230,0 || - || - || - ||230,0 ||805,0 | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
g) Taxe consulare | |||
|1.100,0 ||60,0 || - || - || - ||60,0 ||1.160,0 | |1.100,0 ||60,0 || - || - || - ||60,0 ||1.160,0 | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
h) Venituri din sumele ce se încasează de către instituții drept regie de cămin și cantină | |||
|72,6|| - || - || - || - || - ||72,6 | |72,6|| - || - || - || - || - ||72,6 | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
i) Taxe pentru analize efectuate de laboratoare, altele decât cele sanitare, de pe lângă instituții | |||
|38,5|| - || - || - || - || - ||38,5 | |38,5|| - || - || - || - || - ||38,5 | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
j) Taxe pentru examinarea conducătorilor de autovehicule, eliberarea permiselor de conducere și alte venituri privind circulația pe drumurile publice | |||
|208,9 || - || - || - || - || - ||208,9 | |208,9 || - || - || - || - || - ||208,9 | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
k) Venituri din activitatea de gospodărire a apelor | |||
|20,0|| - || - || - || - || - ||20,0 | |20,0|| - || - || - || - || - ||20,0 | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
l) Venituri din încasarea contravalorii lucrărilor de combatere a dăunătorilor și bolilor în sectorul vegetal | |||
|300,0|| - || - || - || - || - ||300,0 | |300,0|| - || - || - || - || - ||300,0 | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
m) Veniturile unităților de reproducție și selecție a animalelor | |||
|24,0 || - || - || - || - || - ||24,0 | |24,0 || - || - || - || - || - ||24,0 | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
n) Veniturile circumscripțiilor, laboratoarelor și dispensarelor veterinare | |||
|89,7|| - || - || - || - || - ||89,7 | |89,7|| - || - || - || - || - ||89,7 | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
o) Taxe și alte venituri din protecția mediului | |||
|300,0|| - || - || - || - || - ||300,0 | |300,0|| - || - || - || - || - ||300,0 | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
p) Vărsăminte din disponibilitățile instituțiilor publice și activităților autofinanțate | |||
|390,0|| - || - || - || - || - ||390,0 | |390,0|| - || - || - || - || - ||390,0 | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
r) Vărsăminte din veniturile instituțiilor publice și activităților autofinanțate | |||
|342,0|| - || - || - || - || - ||342,0 | |342,0|| - || - || - || - || - ||342,0 | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
s) Alte venituri de la instituțiile publice | |||
|811,8|| - || - || - || - || - ||811,8 | |811,8|| - || - || - || - || - ||811,8 | ||
|- | |- | ||
Linia 363: | Linia 358: | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
1.1. Cheltuieli de personal | |||
|95.635,2 ||64.079,8|| - ||62.675,8|| - ||1.404,0 ||159.715,0 | |95.635,2 ||64.079,8|| - ||62.675,8|| - ||1.404,0 ||159.715,0 | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
1.2. Cheltuieli materiale | |||
|43.310,2 ||54.155,8 ||24.060,7|| - ||28.071,0 ||2.024,1 ||97.466,0 | |43.310,2 ||54.155,8 ||24.060,7|| - ||28.071,0 ||2.024,1 ||97.466,0 | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
1.3. Subvenții și transferuri | |||
|126.261,6 ||114.853,2 ||82.827,0 ||9.084,5 ||8.906,9 ||14.034,8 ||241.114,8 | |126.261,6 ||114.853,2 ||82.827,0 ||9.084,5 ||8.906,9 ||14.034,8 ||241.114,8 | ||
|- | |- | ||
|colspan="8"|din care: | |colspan="8"|din care: | ||
|- | |- | ||
| | | - subvenții pentru regii autonome și societăți comerciale cu capital de stat | ||
|28.265,6 ||20.201,5 ||7.288,6 ||2.950,5|| - ||9.962,4 ||48.467,1 | |28.265,6 ||20.201,5 ||7.288,6 ||2.950,5|| - ||9.962,4 ||48.467,1 | ||
|- | |- | ||
| | | - subvenții pentru acoperirea diferențelor de preț și tarif | ||
|36.459,4 ||62.219,1 ||61.263,0|| - ||823,1 ||133,0 ||98.678,5 | |36.459,4 ||62.219,1 ||61.263,0|| - ||823,1 ||133,0 ||98.678,5 | ||
|- | |- | ||
| | | - subvenții pentru instituții publice | ||
|1.365,4 ||3.051,8 ||2.413,8 ||44,3 ||169,4 ||424,3 ||4.417,2 | |1.365,4 ||3.051,8 ||2.413,8 ||44,3 ||169,4 ||424,3 ||4.417,2 | ||
|- | |- | ||
| | | - transferuri | ||
|60.171,2 ||29.380,8 ||11.861,6 ||6.089,7 ||7.914,4 ||3.515,1 ||89.552,2 | |60.171,2 ||29.380,8 ||11.861,6 ||6.089,7 ||7.914,4 ||3.515,1 ||89.552,2 | ||
|- | |- | ||
Linia 396: | Linia 387: | ||
|3.Suma ce se va repartiza pe acțiuni în funcție de evoluția prețurilor - sold ||67.121,7 || -67.121,7 ||25.262,1|| - || -67.932,2 || -24.451,6|| - | |3.Suma ce se va repartiza pe acțiuni în funcție de evoluția prețurilor - sold ||67.121,7 || -67.121,7 ||25.262,1|| - || -67.932,2 || -24.451,6|| - | ||
|- | |- | ||
| | | - majorări | ||
| - ||35.982,5 ||35.982,5|| - || - || - || - | | - ||35.982,5 ||35.982,5|| - || - || - || - | ||
|- | |- | ||
| | | - diminuări | ||
| - || -103.104,2|| -10.720,4|| - || -67.932,2 || -24.451,6|| - | | - || -103.104,2|| -10.720,4|| - || -67.932,2 || -24.451,6|| - | ||
|- | |- | ||
|4. Fond de rezervă bugetară la dispoziția Guvernului - sold ||2.800,0|| -1.448,6 ||2.190,2 || - || - || -3.638,8 ||1.351,4 | |4. Fond de rezervă bugetară la dispoziția Guvernului - sold ||2.800,0|| -1.448,6 ||2.190,2 || - || - || -3.638,8 ||1.351,4 | ||
|- | |- | ||
| | | - majorări | ||
| - ||3.068,4 ||2.190,2|| - || - ||878,2|| - | | - ||3.068,4 ||2.190,2|| - || - ||878,2|| - | ||
|- | |- | ||
| | | - diminuări | ||
| - || -4.517,0|| - || - || - || -4.517,0|| - | | - || -4.517,0|| - || - || - || -4.517,0|| - | ||
|- | |- | ||
Linia 420: | Linia 407: | ||
|1. Cheltuieli curente ||118,285,1 ||61.551,6 ||6.379,3 ||42.735,1 ||10.779,6 ||1.657,6 ||179.836,7 | |1. Cheltuieli curente ||118,285,1 ||61.551,6 ||6.379,3 ||42.735,1 ||10.779,6 ||1.657,6 ||179.836,7 | ||
|- | |- | ||
| | |1.1. Cheltuieli de personal | ||
|63.830,9 ||37.956,4|| - ||37.089,0|| - ||867,4 ||101.787,3 | |63.830,9 ||37.956,4|| - ||37.089,0|| - ||867,4 ||101.787,3 | ||
|- | |- | ||
| | |1.2. Cheltuieli materiale | ||
|17.296,9 ||16.587,4 ||5.215,8|| - ||10.688,2 ||683,4 ||33.884,3 | |17.296,9 ||16.587,4 ||5.215,8|| - ||10.688,2 ||683,4 ||33.884,3 | ||
|- | |- | ||
| | |1.3. Subvenții și transferuri | ||
|37.157,3 ||7.007,8 ||1.163,5 ||5.646,1 ||91,4 ||106,8 ||44.165,1 | |37.157,3 ||7.007,8 ||1.163,5 ||5.646,1 ||91,4 ||106,8 ||44.165,1 | ||
|- | |- | ||
|colspan="8"|din care: | |colspan="8"|din care: | ||
|- | |- | ||
| | | - subvenții pentru instituții publice | ||
|1.365,4 ||1.593,5 ||1.343,8 ||44,3 ||91,4 ||114,0 ||2.958,9 | |1.365,4 ||1.593,5 ||1.343,8 ||44,3 ||91,4 ||114,0 ||2.958,9 | ||
|- | |- | ||
| | | - transferuri | ||
|35.791,9 ||5.414,3|| -180,3 ||5.601,8|| - || -7,2 ||41.206,2 | |35.791,9 ||5.414,3|| -180,3 ||5.601,8|| - || -7,2 ||41.206,2 | ||
|- | |- | ||
Linia 450: | Linia 432: | ||
|1. Cheltuieli curente ||46.111,5 ||29.174,3 ||1.874,2 ||23.646,2 ||3.647,9 ||6,0 ||75.285,8 | |1. Cheltuieli curente ||46.111,5 ||29.174,3 ||1.874,2 ||23.646,2 ||3.647,9 ||6,0 ||75.285,8 | ||
|- | |- | ||
| | |1.1. Cheltuieli de personal | ||
|37.433,5 ||24.159,0 || - ||23.927,1|| - ||231,9 ||61.592,5 | |37.433,5 ||24.159,0 || - ||23.927,1|| - ||231,9 ||61.592,5 | ||
|- | |- | ||
| | |1.2. Cheltuieli materiale | ||
|5.608,3 ||5.303,4 ||1.874,2|| - ||3.647,9 || -218,7 ||10.911,7 | |5.608,3 ||5.303,4 ||1.874,2|| - ||3.647,9 || -218,7 ||10.911,7 | ||
|- | |- | ||
| | |1.3. Subvenții și transferuri | ||
|3.069,7|| -288,1|| - || -280,9|| - || -7,2 ||2.781,6 | |3.069,7|| -288,1|| - || -280,9|| - || -7,2 ||2.781,6 | ||
|- | |- | ||
|colspan="8"|din care: | |colspan="8"|din care: | ||
|- | |- | ||
| | | - subvenții pentru instituții publice | ||
| - ||180,3 ||180,3|| - || - || - ||180,3 | | - ||180,3 ||180,3|| - || - || - ||180,3 | ||
|- | |- | ||
| | | - transferuri | ||
|3.069,7 || -468,4|| -180,3|| -280,9 || - || -7,2 ||2.601,3 | |3.069,7 || -468,4|| -180,3|| -280,9 || - || -7,2 ||2.601,3 | ||
|- | |- | ||
Linia 480: | Linia 457: | ||
|1. Cheltuieli curente ||36.972,3 ||21.666,7 ||2.807,1 ||12.546,4 ||6.313,2|| - ||58.639,0 | |1. Cheltuieli curente ||36.972,3 ||21.666,7 ||2.807,1 ||12.546,4 ||6.313,2|| - ||58.639,0 | ||
|- | |- | ||
| | |1.1. Cheltuieli de personal | ||
|26.135,8 ||12.546,4|| - ||12.546,4|| - || - ||38.682,2 | |26.135,8 ||12.546,4|| - ||12.546,4|| - || - ||38.682,2 | ||
|- | |- | ||
| | |1.2. Cheltuieli materiale | ||
|10.836,5 ||9.120,3 ||2.807,1|| - ||6.313,2|| - ||19.956,8 | |10.836,5 ||9.120,3 ||2.807,1|| - ||6.313,2|| - ||19.956,8 | ||
|- | |- | ||
Linia 496: | Linia 471: | ||
|1. Cheltuieli Curente ||1.219,2 ||1.126,7 ||401,9 ||167,3 ||443,5 ||114,0 ||2.345,9 | |1. Cheltuieli Curente ||1.219,2 ||1.126,7 ||401,9 ||167,3 ||443,5 ||114,0 ||2.345,9 | ||
|- | |- | ||
| | |1.1. Cheltuieli de personal | ||
|221,8 ||123,0|| - ||123,0|| - || - ||344,8 | |221,8 ||123,0|| - ||123,0|| - || - ||344,8 | ||
|- | |- | ||
| | |1.2. Cheltuieli materiale | ||
|639,7 ||352,1|| - || - ||352,1|| - ||991,8 | |639,7 ||352,1|| - || - ||352,1|| - ||991,8 | ||
|- | |- | ||
| | |1.3. Subvenții și transferuri | ||
|357,7 ||651,6 ||401,9 ||44,3 ||91,4 ||114,0 ||1.009,3 | |357,7 ||651,6 ||401,9 ||44,3 ||91,4 ||114,0 ||1.009,3 | ||
|- | |- | ||
|colspan="8"|din care: | |colspan="8"|din care: | ||
|- | |- | ||
| | | - subvenții pentru instituții publice | ||
|357,7 ||651,6 ||401,9 ||44,3 ||91,4 ||114,0 ||1.009,3 | |357,7 ||651,6 ||401,9 ||44,3 ||91,4 ||114,0 ||1.009,3 | ||
|- | |- | ||
Linia 522: | Linia 493: | ||
|1. Cheltuieli curente ||212,8 ||2.973,7 ||616,1 ||492,5 ||327,5 ||1.537,6 ||3.186,5 | |1. Cheltuieli curente ||212,8 ||2.973,7 ||616,1 ||492,5 ||327,5 ||1.537,6 ||3.186,5 | ||
|- | |- | ||
| | |1.1. Cheltuieli de personal | ||
|39,8 ||1.128,0|| - ||492,5|| - ||635,5 ||1.167,8 | |39,8 ||1.128,0|| - ||492,5|| - ||635,5 ||1.167,8 | ||
|- | |- | ||
| | |1.2. Cheltuieli materiale | ||
|62,4 ||1.755,5 ||525,9|| - ||327,5 ||902,1 ||1.817,9 | |62,4 ||1.755,5 ||525,9|| - ||327,5 ||902,1 ||1.817,9 | ||
|- | |- | ||
| | |1.3. Subvenții și transferuri | ||
|110,6 ||90,2 ||90,2|| - || - || - ||200,8 | |110,6 ||90,2 ||90,2|| - || - || - ||200,8 | ||
|- | |- | ||
|colspan="8"|din care: | |colspan="8"|din care: | ||
|- | |- | ||
| | | - subvenții pentru instituții publice | ||
|110,6 ||90,2 ||90,2|| - || - || - ||200,8 | |110,6 ||90,2 ||90,2|| - || - || - ||200,8 | ||
|- | |- | ||
Linia 548: | Linia 515: | ||
|1. Cheltuieli curente ||27.919,5 ||3.991,5|| - ||3.991,5|| - || - ||31.911,0 | |1. Cheltuieli curente ||27.919,5 ||3.991,5|| - ||3.991,5|| - || - ||31.911,0 | ||
|- | |- | ||
| | |1.1. Subvenții și transferuri | ||
|27.919,5 ||3.991,5|| - ||3.991,5|| - || - ||31.911,0 | |27.919,5 ||3.991,5|| - ||3.991,5|| - || - ||31.911,0 | ||
|- | |- | ||
|colspan="8"|din care: | |colspan="8"|din care: | ||
|- | |- | ||
| | | - transferuri | ||
|27.919,5 ||3.991,5|| - ||3.991,5|| - || - ||31.911,0 | |27.919,5 ||3.991,5|| - ||3.991,5|| - || - ||31.911,0 | ||
|- | |- | ||
Linia 564: | Linia 529: | ||
|1. Cheltuieli curente ||4.802,7 ||1.891,2|| - ||1.891.2|| - || - ||6.693,9 | |1. Cheltuieli curente ||4.802,7 ||1.891,2|| - ||1.891.2|| - || - ||6.693,9 | ||
|- | |- | ||
| | |1.1. Subvenții și transferuri | ||
|4.802,7 ||1.891,2|| - ||1.891.2|| - || - ||6.693,9 | |4.802,7 ||1.891,2|| - ||1.891.2|| - || - ||6.693,9 | ||
|- | |- | ||
|colspan="8"|din care: | |colspan="8"|din care: | ||
|- | |- | ||
| | | - transferuri | ||
|4.802,7 ||1.891,2|| - ||1.891.2|| - || - ||6.693,9 | |4.802,7 ||1.891,2|| - ||1.891.2|| - || - ||6.693,9 | ||
|- | |- | ||
Linia 580: | Linia 543: | ||
|1. Cheltuieli curente ||1.047,1 ||727,5 ||680,0 || - ||47,5|| - ||1.774,6 | |1. Cheltuieli curente ||1.047,1 ||727,5 ||680,0 || - ||47,5|| - ||1.774,6 | ||
|- | |- | ||
| | |1.1. Cheltuieli materiale | ||
|150,0 ||56,1 ||8,6|| - ||47,5|| - ||206,1 | |150,0 ||56,1 ||8,6|| - ||47,5|| - ||206,1 | ||
|- | |- | ||
| | |1.2. Subvenții și transferuri | ||
|897,1 ||671,4 ||671,4|| - || - || - ||1.568,5 | |897,1 ||671,4 ||671,4|| - || - || - ||1.568,5 | ||
|- | |- | ||
|colspan="8"|din care: | |colspan="8"|din care: | ||
|- | |- | ||
| | | - subvenții pentru instituții publice | ||
|897,1 ||671,4 ||671,4|| - || - || - ||1.568,5 | |897,1 ||671,4 ||671,4|| - || - || - ||1.568,5 | ||
|- | |- | ||
Linia 600: | Linia 560: | ||
|1. Cheltuieli curente || - ||642,2|| - || - || - ||642,2 ||642,2 | |1. Cheltuieli curente || - ||642,2|| - || - || - ||642,2 ||642,2 | ||
|- | |- | ||
| | |1.1. Subvenții și transferuri | ||
| - ||642,2|| - || - || - ||642,2 ||642,2 | | - ||642,2|| - || - || - ||642,2 ||642,2 | ||
|- | |- | ||
| | | - transferuri | ||
| - ||642,2|| - || - || - ||642,2 ||642,2 | | - ||642,2|| - || - || - ||642,2 ||642,2 | ||
|- | |- | ||
|2. Cheltuieli de capital| - ||607,2|| - || - || - ||607,2 ||607,2 | |2. Cheltuieli de capital|| - ||607,2|| - || - || - ||607,2 ||607,2 | ||
|- | |- | ||
|III. ''Cheltuieli pentru apărarea națională'' ||32.750,0 ||45.355,1 ||14.493,7 ||9.031,2 ||21,240,2 || - ||78.115,1 | |III. ''Cheltuieli pentru apărarea națională'' ||32.750,0 ||45.355,1 ||14.493,7 ||9.031,2 ||21,240,2 || - ||78.115,1 | ||
Linia 614: | Linia 572: | ||
|1. Cheltuieli curente ||18.520,0 ||30.030,4 ||13.801,1 ||9.631,2 ||6.598,1|| - ||48.550,4 | |1. Cheltuieli curente ||18.520,0 ||30.030,4 ||13.801,1 ||9.631,2 ||6.598,1|| - ||48.550,4 | ||
|- | |- | ||
| | |1.1. Cheltuieli de personal | ||
|10.802,5 ||9.631,2|| - ||9.631,2|| - || - ||20.433,7 | |10.802,5 ||9.631,2|| - ||9.631,2|| - || - ||20.433,7 | ||
|- | |- | ||
| | |1.2. Cheltuieli materiale | ||
|7.717,5 ||20.399,2 ||13.801,1|| - ||6.598,1|| - ||28.116,7 | |7.717,5 ||20.399,2 ||13.801,1|| - ||6.598,1|| - ||28.116,7 | ||
|- | |- | ||
Linia 628: | Linia 584: | ||
|1. Cheltuieli curente ||6.721,3 ||10.653,9 ||3.307,0 ||5.080,0 ||1.958,6 ||310,3 ||17.375,2 | |1. Cheltuieli curente ||6.721,3 ||10.653,9 ||3.307,0 ||5.080,0 ||1.958,6 ||310,3 ||17.375,2 | ||
|- | |- | ||
| | |1.1. Cheltuieli de personal | ||
|4.110,7|| 5.080,0|| - ||5.080,0|| - || - ||9.190,7 | |4.110,7|| 5.080,0|| - ||5.080,0|| - || - ||9.190,7 | ||
|- | |- | ||
| | |1.2. Cheltuieli materiale | ||
|2.610,6 ||4.115,6 ||2.237,0|| - ||1.878,6|| - ||6.726,2 | |2.610,6 ||4.115,6 ||2.237,0|| - ||1.878,6|| - ||6.726,2 | ||
|- | |- | ||
| | |1.3. Subvenții și transferuri | ||
| - ||1.458,3 ||1.070,0|| - ||78,0 ||310,3 ||1.458,3 | | - ||1.458,3 ||1.070,0|| - ||78,0 ||310,3 ||1.458,3 | ||
|- | |- | ||
|colspan="8"|din care: | |colspan="8"|din care: | ||
|- | |- | ||
| | | - subvenții pentru instituții publice | ||
| - ||1.458,3 ||1.070,0|| - ||78,0 ||310,3 ||1.458,3 | | - ||1.458,3 ||1.070,0|| - ||78,0 ||310,3 ||1.458,3 | ||
|- | |- | ||
Linia 652: | Linia 604: | ||
|1. Cheltuieli curente ||7.624,9 ||5.965,5 ||279,0 ||4.046,0 ||996,0 ||644,5 ||13.590,4 | |1. Cheltuieli curente ||7.624,9 ||5.965,5 ||279,0 ||4.046,0 ||996,0 ||644,5 ||13.590,4 | ||
|- | |- | ||
| | |1.1. Cheltuieli de personal | ||
|5.906,5 ||4.125,0|| - ||4.046,0|| - ||79,0 ||10,031,5 | |5.906,5 ||4.125,0|| - ||4.046,0|| - ||79,0 ||10,031,5 | ||
|- | |- | ||
| | |1.2. Cheltuieli materiale | ||
|1.252,6 ||1.840,5 ||279,0|| - ||996,0 ||565,5 ||3,093,1 | |1.252,6 ||1.840,5 ||279,0|| - ||996,0 ||565,5 ||3,093,1 | ||
|- | |- | ||
| | |1.3. Subvenții și transferuri | ||
|465,8|| - || - || - || - || - ||465,8 | |465,8|| - || - || - || - || - ||465,8 | ||
|- | |- | ||
|colspan="8"|din care: | |colspan="8"|din care: | ||
|- | |- | ||
| | | - transferuri | ||
|465,8|| - || - || - || - || - ||465,8 | |465,8|| - || - || - || - || - ||465,8 | ||
|- | |- | ||
Linia 678: | Linia 626: | ||
|1. Cheltuieli curente ||83,7 ||130,5 ||8,5 ||5,5 ||96,5 ||20,0 ||214,2 | |1. Cheltuieli curente ||83,7 ||130,5 ||8,5 ||5,5 ||96,5 ||20,0 ||214,2 | ||
|- | |- | ||
| | |1.1. Cheltuieli de personal | ||
|27,5 ||5,5 || - ||5,5|| -|| - ||33,0 | |27,5 ||5,5 || - ||5,5|| -|| - ||33,0 | ||
|- | |- | ||
| | |1.2. Cheltuieli materiale | ||
|56,2 ||125,0 ||8,5|| - ||96,5 ||20,0 ||181,2 | |56,2 ||125,0 ||8,5|| - ||96,5 ||20,0 ||181,2 | ||
|- | |- | ||
Linia 694: | Linia 640: | ||
|1. Cheltuieli curente ||415,2 ||358,6 ||11,9 ||271,0 ||65,7 ||10,0 ||773,8 | |1. Cheltuieli curente ||415,2 ||358,6 ||11,9 ||271,0 ||65,7 ||10,0 ||773,8 | ||
|- | |- | ||
| | |1.1. Cheltuieli de personal | ||
|306,0 ||261,0|| - ||271,0|| - || -10,0 ||567,0 | |306,0 ||261,0|| - ||271,0|| - || -10,0 ||567,0 | ||
|- | |- | ||
| | |1.2. Cheltuieli materiale | ||
|109,2 ||97,6 ||11,9|| - ||65,7 ||20,0 ||206,8 | |109,2 ||97,6 ||11,9|| - ||65,7 ||20,0 ||206,8 | ||
|- | |- | ||
Linia 710: | Linia 654: | ||
|1. Cheltuieli curente ||969,7 ||1.185,4 ||68,8 ||933,2 ||179,3 ||4,1 ||2.155,1 | |1. Cheltuieli curente ||969,7 ||1.185,4 ||68,8 ||933,2 ||179,3 ||4,1 ||2.155,1 | ||
|- | |- | ||
| | |1.1. Cheltuieli de personal | ||
|811,1 ||935,7|| - ||933,2|| - ||2,5 ||1.746,8 | |811,1 ||935,7|| - ||933,2|| - ||2,5 ||1.746,8 | ||
|- | |- | ||
| | |1.2. Cheltuieli materiale | ||
|158,6 ||249,7 ||68,8|| - ||179,3|| 1,6 ||408,3 | |158,6 ||249,7 ||68,8|| - ||179,3|| 1,6 ||408,3 | ||
|- | |- | ||
Linia 726: | Linia 668: | ||
|1. Cheltuieli curente ||6.156,3 ||4.291,0 ||189,8 ||2.836,3 ||654,5 ||610,4 ||10.447,3 | |1. Cheltuieli curente ||6.156,3 ||4.291,0 ||189,8 ||2.836,3 ||654,5 ||610,4 ||10.447,3 | ||
|- | |- | ||
| | |1.1. Cheltuieli de personal | ||
|4.761,9 ||2.922,8|| - ||2.836,3|| - ||86,5 ||7.684,7 | |4.761,9 ||2.922,8|| - ||2.836,3|| - ||86,5 ||7.684,7 | ||
|- | |- | ||
| | |1.2. Cheltuieli materiale | ||
|928,6 ||1.368,2 ||189,8|| - ||654,5 ||523,9 ||2.296,8 | |928,6 ||1.368,2 ||189,8|| - ||654,5 ||523,9 ||2.296,8 | ||
|- | |- | ||
| | |1.3. Subvenții și transferuri | ||
|465,8|| - || - || - || - || - ||465,8 | |465,8|| - || - || - || - || - ||465,8 | ||
|- | |- | ||
| | | - transferuri | ||
|465,8|| - || - || - || - || - ||465,8 | |465,8|| - || - || - || - || - ||465,8 | ||
|- | |- | ||
Linia 748: | Linia 686: | ||
|1. Cheltuieli curente ||87.606,8 ||102.893,1 ||70.688,5 ||8.322,0 ||8.217,4 ||15.665,2 ||190.499,9 | |1. Cheltuieli curente ||87.606,8 ||102.893,1 ||70.688,5 ||8.322,0 ||8.217,4 ||15.665,2 ||190.499,9 | ||
|- | |- | ||
| | |1.1. Cheltuieli de personal | ||
|9.271,1 ||5.713,1|| - ||5.371,5|| - ||341,6 ||14.984,2 | |9.271,1 ||5.713,1|| - ||5.371,5|| - ||341,6 ||14.984,2 | ||
|- | |- | ||
| | |1.2. Cheltuieli materiale | ||
|13.610,7 ||10.254,7 ||2.139,8|| - ||7.394,3 ||720,6 ||23.865,4 | |13.610,7 ||10.254,7 ||2.139,8|| - ||7.394,3 ||720,6 ||23.865,4 | ||
|- | |- | ||
| | |1.3. Subvenții și transferuri | ||
|64.725,0 ||86.925,3 ||68.548,7 ||2.950,5 ||823,1 ||14.603,0 ||151.650,3 | |64.725,0 ||86.925,3 ||68.548,7 ||2.950,5 ||823,1 ||14.603,0 ||151.650,3 | ||
|- | |- | ||
|colspan="8"|din care: | |colspan="8"|din care: | ||
|- | |- | ||
| | | - subvenții pentru regii autonome și societăți comerciale cu capital de stat | ||
|28.265,6 ||20.106,1 ||7.285,6 ||2.950,5|| - ||9.870,0 ||48,371,7 | |28.265,6 ||20.106,1 ||7.285,6 ||2.950,5|| - ||9.870,0 ||48,371,7 | ||
|- | |- | ||
| | | - subvenții pentru acoperirea diferențelor de preț și tarif | ||
|36.459,4 ||62.219,2 ||61.263,1|| - ||823,1 ||133,0 ||98.678,6 | |36.459,4 ||62.219,2 ||61.263,1|| - ||823,1 ||133,0 ||98.678,6 | ||
|- | |- | ||
| | | - transferuri | ||
| - ||4.600,0 || - || - || - ||4.600,0 ||4.600,0 | | - ||4.600,0 || - || - || - ||4.600,0 ||4.600,0 | ||
|- | |- | ||
Linia 784: | Linia 716: | ||
|1.1. Cheltuieli de personal ||4.748,2 ||3.861,0|| - ||3.429,8|| - ||431,2 ||8.609,2 | |1.1. Cheltuieli de personal ||4.748,2 ||3.861,0|| - ||3.429,8|| - ||431,2 ||8.609,2 | ||
|- | |- | ||
| | |1.2. Cheltuieli materiale | ||
|2.684,8 ||2.531,0 ||394,2|| - ||1.771,5 ||365,3 ||5.215,8 | |2.684,8 ||2.531,0 ||394,2|| - ||1.771,5 ||365,3 ||5.215,8 | ||
|- | |- | ||
| | |1.3. Subvenții și transferuri | ||
|12.000,0 ||34.140,5 ||33.984,4|| - ||23,1 ||133,0 ||46.140,5 | |12.000,0 ||34.140,5 ||33.984,4|| - ||23,1 ||133,0 ||46.140,5 | ||
|- | |- | ||
|colspan="8"|din care: | |colspan="8"|din care: | ||
|- | |- | ||
| | | - subvenții pentru acoperirea diferențelor de preț și tarif | ||
|12.000,0 ||34.140,5 ||33.984,4|| - ||23,1 ||133,0 ||46.140,5 | |12.000,0 ||34.140,5 ||33.984,4|| - ||23,1 ||133,0 ||46.140,5 | ||
|- | |- | ||
Linia 806: | Linia 735: | ||
|1. Cheltuieli curente ||3.053,0 ||964,3|| - ||185,2 ||774,1 ||5,0 ||4.017,3 | |1. Cheltuieli curente ||3.053,0 ||964,3|| - ||185,2 ||774,1 ||5,0 ||4.017,3 | ||
|- | |- | ||
| | |1.1. Cheltuieli de personal | ||
|656,1 ||185,2|| - ||185,2|| - || - ||841,3 | |656,1 ||185,2|| - ||185,2|| - || - ||841,3 | ||
|- | |- | ||
| | |1.2. Cheltuieli materiale | ||
|2.396,9 ||779,1|| - || - ||774,1 ||5,0 ||3.176,0 | |2.396,9 ||779,1|| - || - ||774,1 ||5,0 ||3.176,0 | ||
|- | |- | ||
Linia 822: | Linia 749: | ||
|I. ''Cheltuieli curente'' ||5.179,6 ||2.901,6|| - || - ||2.901,6|| - ||8.081,2 | |I. ''Cheltuieli curente'' ||5.179,6 ||2.901,6|| - || - ||2.901,6|| - ||8.081,2 | ||
|- | |- | ||
| | |1.1. Cheltuieli materiale | ||
|5.179,6 ||2.901,6|| - || - ||2.901,6|| - ||8.081,2 | |5.179,6 ||2.901,6|| - || - ||2.901,6|| - ||8.081,2 | ||
|- | |- | ||
D. Industria extractivă, energetică, metalurgica, chimică și alte subramuri ale industriei ||49.575,0 ||56.756,8 ||32.794,7 ||2.950,5 ||6,838,0 ||14.173,6 ||106.331,8 | |D. Industria extractivă, energetică, metalurgica, chimică și alte subramuri ale industriei ||49.575,0 ||56.756,8 ||32.794,7 ||2.950,5 ||6,838,0 ||14.173,6 ||106.331,8 | ||
|- | |- | ||
|colspan="8"|din acestea: | |colspan="8"|din acestea: | ||
Linia 832: | Linia 758: | ||
|1. Cheltuieli curente ||44.175,0 ||38.423,4 ||30.872,9 ||2.950,5|| - ||4.600,0 ||82.598,4 | |1. Cheltuieli curente ||44.175,0 ||38.423,4 ||30.872,9 ||2.950,5|| - ||4.600,0 ||82.598,4 | ||
|- | |- | ||
| | |1.1. Subvenții și transferuri | ||
|44.175,0 ||38.423,4 ||30.872,9 ||2.950,5|| - ||4.600,0 ||82.598,4 | |44.175,0 ||38.423,4 ||30.872,9 ||2.950,5|| - ||4.600,0 ||82.598,4 | ||
|- | |- | ||
|colspan="8"|din care: | |colspan="8"|din care: | ||
|- | |- | ||
| | | - subvenții pentru regii autonome și societăți comerciale cu capital de stat | ||
|28.265,6 ||10.236,1 ||7.285,6 ||2.950,5|| - || - ||38.501,7 | |28.265,6 ||10.236,1 ||7.285,6 ||2.950,5|| - || - ||38.501,7 | ||
|- | |- | ||
| | | - subvenții pentru acoperirea diferențelor de preț și tarif | ||
|15.909,4 ||23.587,3 ||23.587,3|| - || - || - ||39.496,7 | |15.909,4 ||23.587,3 ||23.587,3|| - || - || - ||39.496,7 | ||
|- | |- | ||
| | | - transferuri | ||
| - ||4.600,0|| - || - || - ||4.600,0 ||4.600,0 | | - ||4.600,0|| - || - || - ||4.600,0 ||4.600,0 | ||
|- | |- | ||
Linia 858: | Linia 780: | ||
|1. Cheltuieli curente ||11.743,5 ||17.534,8 ||4.262,6 ||1.695,1 ||1.709,4 ||9.867,7 ||29.278,3 | |1. Cheltuieli curente ||11.743,5 ||17.534,8 ||4.262,6 ||1.695,1 ||1.709,4 ||9.867,7 ||29.278,3 | ||
|- | |- | ||
| | |1.1. Cheltuieli de personal | ||
|2.964,9 ||1.692,8|| - ||1.695,1|| - || -2,3 ||4.657,7 | |2.964,9 ||1.692,8|| - ||1.695,1|| - || -2,3 ||4.657,7 | ||
|- | |- | ||
| | |1.2. Cheltuieli materiale | ||
|3.178,6 ||3.365,6 ||1.656,2|| - ||1.709,4|| - ||6.544,2 | |3.178,6 ||3.365,6 ||1.656,2|| - ||1.709,4|| - ||6.544,2 | ||
|- | |- | ||
| | |1.3. Subvenții și transferuri | ||
|5.000,0 ||12.476,4 ||2.606,4|| - || - ||9.870,0 ||18.076,4 | |5.000,0 ||12.476,4 ||2.606,4|| - || - ||9.870,0 ||18.076,4 | ||
|- | |- | ||
|colspan="8"|din care: | |colspan="8"|din care: | ||
|- | |- | ||
| | | - subvenții pentru regii autonome și societăți comerciale cu capital de stat | ||
| - ||9.870,0|| - || - || - ||9.870,0 ||9.070,0 | | - ||9.870,0|| - || - || - ||9.870,0 ||9.070,0 | ||
|- | |- | ||
| | | - subvenții pentru acoperirea diferențelor de preț și tarif | ||
|5.600,0 ||2.606,4 ||2.606,4|| - ||- || - ||8.206,4 | |5.600,0 ||2.606,4 ||2.606,4|| - ||- || - ||8.206,4 | ||
|- | |- | ||
Linia 888: | Linia 805: | ||
|1. Cheltuieli curente ||4.022,7 ||2.536,5 ||1.174,4 ||61,4 ||1.037,7 ||263,0 ||6.559,2 | |1. Cheltuieli curente ||4.022,7 ||2.536,5 ||1.174,4 ||61,4 ||1.037,7 ||263,0 ||6.559,2 | ||
|- | |- | ||
| | |1.1. Cheltuieli de personal | ||
|901,9|| -25,9|| - ||61,4|| - || -87,3 ||876,0 | |901,9|| -25,9|| - ||61,4|| - || -87,3 ||876,0 | ||
|- | |- | ||
| | |1.2 Cheltuieli materiale | ||
|170,8 ||677,4 ||89,4|| - ||237,7 ||350,3 ||848,2 | |170,8 ||677,4 ||89,4|| - ||237,7 ||350,3 ||848,2 | ||
|- | |- | ||
| | |1.3. Subvenții și transferuri | ||
|2.950,0 ||1.885,0 ||1.085,0|| - ||800,0|| - ||4.835,0 | |2.950,0 ||1.885,0 ||1.085,0|| - ||800,0|| - ||4.835,0 | ||
|- | |- | ||
|colspan="8"|din care: | |colspan="8"|din care: | ||
|- | |- | ||
| | | - subvenții pentru acoperirea diferențelor de preț și tarif | ||
|2.950,0 ||1.885,0 ||1.085,0|| - ||800,0|| - ||4.835,0 | |2.950,0 ||1.885,0 ||1.085,0|| - ||800,0|| - ||4.835,0 | ||
|- | |- | ||
Linia 912: | Linia 825: | ||
|1. Cheltuieli curente ||2.535,4 ||2.872,8 ||396,1 ||1.458,0 ||515,8 ||502,9 ||5.408,2 | |1. Cheltuieli curente ||2.535,4 ||2.872,8 ||396,1 ||1.458,0 ||515,8 ||502,9 ||5.408,2 | ||
|- | |- | ||
| | |1.1. Cheltuieli de personal | ||
|1.713,5 ||1.574,0|| - ||1.458,0|| - ||116,0 ||3.287,5 | |1.713,5 ||1.574,0|| - ||1.458,0|| - ||116,0 ||3.287,5 | ||
|- | |- | ||
| | |1.2. Cheltuieli materiale | ||
|821,9 ||958,4 ||388,1|| - ||515,8 ||54,5 ||1.780,3 | |821,9 ||958,4 ||388,1|| - ||515,8 ||54,5 ||1.780,3 | ||
|- | |- | ||
| | |1.3. Subvenții și transferuri | ||
| - ||340,4 ||8,0|| - || - ||332,4 ||340,4 | | - ||340,4 ||8,0|| - || - ||332,4 ||340,4 | ||
|- | |- | ||
|colspan="8"|din care: | |colspan="8"|din care: | ||
|- | |- | ||
| | | - subvenții pentru regii autonome și societăți comerciale cu capital de stat | ||
| - ||95,4 ||3,0|| - || - ||92,4 ||95,4 | | - ||95,4 ||3,0|| - || - ||92,4 ||95,4 | ||
|- | |- | ||
Linia 944: | Linia 853: | ||
|X. ''Fond de rezervă la dispoziția Guvernului'' ||2.800,0|| -1.448,6 ||2.190,2|| - || - || -3.638,8 ||1.351,4 | |X. ''Fond de rezervă la dispoziția Guvernului'' ||2.800,0|| -1.448,6 ||2.190,2|| - || - || -3.638,8 ||1.351,4 | ||
|} | |} | ||
==== Anexa nr. 2/01 ==== | ==== Anexa nr. 2/01 ==== |