112 modificări
Monitorul Oficial 51/1994: Diferență între versiuni
Sari la navigare
Sari la căutare
→Anexa nr. 1
Linia 153: | Linia 153: | ||
|DCI|| Denumire produs || Forma || Concentraţie || Firma || Ţara | |DCI|| Denumire produs || Forma || Concentraţie || Firma || Ţara | ||
|- | |- | ||
|** ||colspan="5" | | |** ||colspan="5" | ACEBUTOLOLUM | ||
|- | |- | ||
| || SECTRAL || COMPR. || 400 mg || SPECIA || FRANŢA | | || SECTRAL || COMPR. || 400 mg || SPECIA || FRANŢA | ||
Linia 161: | Linia 161: | ||
| || ACECOR ||COMPR. || 200 mg || SPA || ITALIA | | || ACECOR ||COMPR. || 200 mg || SPA || ITALIA | ||
|- | |- | ||
|** ||ACENOCUMAROLUM SINTROM-4|| COMPR.|| 4 mg|| CIBA|| ELVEŢIA | |** ||colspan="5" |ACENOCUMAROLUM | ||
| || SINTROM-4|| COMPR.|| 4 mg|| CIBA|| ELVEŢIA | |||
|- | |- | ||
| ||SINTROM-1-MITIS|| COMPR.|| 1 mg|| CIBA|| ELVEŢIA | | ||SINTROM-1-MITIS|| COMPR.|| 1 mg|| CIBA|| ELVEŢIA | ||
Linia 167: | Linia 168: | ||
|RO|| TROMBOSTOP|| COMPR.|| 2 mg ||TERAPIA|| ROMÂNIA | |RO|| TROMBOSTOP|| COMPR.|| 2 mg ||TERAPIA|| ROMÂNIA | ||
|- | |- | ||
|**||ACETYLCYSTEINUM MUCOSOLVIN|| FIOLE||400 mg/2ml ||BERLIN CHEMIE AG|| GERMANIA | |** ||colspan="5" |ACETYLCYSTEINUM | ||
|- | |||
| ||MUCOSOLVIN|| FIOLE||400 mg/2ml ||BERLIN CHEMIE AG|| GERMANIA | |||
|- | |- | ||