112 modificări
Monitorul Oficial 51/1994: Diferență între versiuni
Sari la navigare
Sari la căutare
→Anexa nr. 1
Linia 346: | Linia 346: | ||
|- | |- | ||
|** ||colspan="5" |AMOXICILLINUM | |** ||colspan="5" |AMOXICILLINUM | ||
|- | |||
|RO||AMITRIPTILIN||DRAJEURI||25 mg||TERAPIA||ROMÂNIA | |||
|- | |||
|RO||AMITRIPTILIN||SOL.INJ.||2,5%/ 2 ml||TERAPIA||ROMÂNIA | |||
|- | |||
|CE ||AMITRIPTYLINE||COMPR||25 mg||LAB.FARMACOLOGICO||ITRALIA | |||
|- | |||
|** ||colspan="5"| APO-AMITRITYLINE | |||
|- | |||
| BM||LAROXYL||FIOLE||50mg||HOFFMANN LA ROCHE|| FRANȚA | |||
|- | |||
|** ||colspan="5"|AMOXICILINUM+ACIDUM CLAVULANICUM | |||
|- | |||
| ||AMOKSIKLAV|| COMPR.||500 mg+125 mg||LEK||SLOVENIA | |||
|- | |||
| ||AMOKSIKLAV|| PULB.SUSP||50 mg/ml||LEK||SLOVENIA | |||
|- | |||
| ||AMOKSIKLAV FORTE|| PULB.SUSP.||250 mg/5ml||LEK||SLOVENIA | |||
|- | |||
| AUGMENTIN|| COMPR.||375 mg||SMITH KLIM BEECHAM||ANGLIA | |||
|- | |||
| AUGMENTIN|| SUSPENSIE||125 mg/5ml||SMITH KLIM BEECHAM||ANGLIA | |||
|- | |||
|** ||colspan="5"|AMOXICILINUM | |||
|- | |||
| ||AMOCLEN ||PULB.SUSP.||250 mg/5ml||SPOFA||CEHOSLOVACIA | |||
|- | |||
| ||AMOPEN ||GRAN.SUSP.||3g(3 000 00 ui)||PHARMACHIM||BULGARIA | |||
|- | |||
| ||AMOXICID||CAPS.||50 mg||CHEMICAL IND.DEV.||EGIPT | |||
|- | |||
| ||AMOXICID||PULB.SUSP.||250 mg/5ml||CHEMICAL IND.DEV.||EGIPT | |||
|- | |||
|RO||AMOXICILINA||PULB.SUSP.||125mg/5ml||ANTIBIOTICE||ROMÂNIA | |||
|- | |||
| ||AMOXIL||CAPS.||250 mg||SMITH KLIM BEECHAM||ANGLIA | |||
|- | |||
|C||AMOXYCILLIN ( RIMOXALLIN )||PULB.SUSP.||125 mg/5ml||RIMA PHARMACEUTICS LDS||IRLANDA | |||
|- | |||
| ||E-MOX||CAPS.||500 mg||EIP.ICO.||EGIPT | |||
|- | |||
| ||E-MOX||GRAN.SUSP.||250 mg/5ml||EIP.ICO.||EGIPT | |||
|- | |||
FLEMOXIN||COMPR.||125 mg 250 mg 50mg|| | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
zvommsc copii1l=.- 5 mg IG mg PEȚIZER s v A. | zvommsc copii1l=.- 5 mg IG mg PEȚIZER s v A. | ||
\- AI\Ion:clLINuM+AcIDUM CLAVULANICUM | \- AI\Ion:clLINuM+AcIDUM CLAVULANICUM |