112 modificări
Monitorul Oficial 51/1994: Diferență între versiuni
Sari la navigare
Sari la căutare
Monitorul Oficial 51/1994 (vedeți sursa)
Versiunea de la data 18 aprilie 2012 11:28
, 18 aprilie 2012→Anexa nr. 1
Linia 279: | Linia 279: | ||
| ||ALOPRON-100|| COMPR.|| 100 mg||REMEDICA|| CIPRU | | ||ALOPRON-100|| COMPR.|| 100 mg||REMEDICA|| CIPRU | ||
|- | |- | ||
| ||GICHTEX||COMPR.|100 mg||GEROT||AUSTRIA | | ||GICHTEX||COMPR.||100 mg||GEROT||AUSTRIA | ||
|- | |- | ||
| ||MILURIT|| COMPR.|| 100 mg ||EGIS||UNGARIA | | ||MILURIT|| COMPR.|| 100 mg ||EGIS||UNGARIA | ||
Linia 290: | Linia 290: | ||
|** ||colspan="5" |AMANTADIUM | |** ||colspan="5" |AMANTADIUM | ||
|- | |- | ||
| ||VIREGYT-K|| CAPS.|| 100 mg|| EGIS|| | | ||VIREGYT-K|| CAPS.|| 100 mg|| EGIS||UNGARIA | ||
|- | |- | ||
|** ||colspan="5" | AMIKACINI(SULFAS) | |** ||colspan="5" | AMIKACINI(SULFAS) | ||
|- | |- | ||
Linia 399: | Linia 399: | ||
|- | |- | ||
| || JULPHAMOX|| PULB. SUSP.||125 mg/5ml 250 mg/ 5ml||JULPHAR EMIR. ARABE | | || JULPHAMOX|| PULB. SUSP.||125 mg/5ml 250 mg/ 5ml||JULPHAR|| EMIR. ARABE | ||
|- | |- | ||
| ||MOXILEN|| PULB. SUSP. ||125 mg /ml|| MEDOCHEMIE LIMASSOL ||CIPRU | | ||MOXILEN|| PULB. SUSP. ||125 mg /ml|| MEDOCHEMIE LIMASSOL ||CIPRU | ||
Linia 501: | Linia 501: | ||
| ||VASCOTEN|| COMPR.||100 mg|| MEDOCHEMIE LIMASSOL|| CIPRU | | ||VASCOTEN|| COMPR.||100 mg|| MEDOCHEMIE LIMASSOL|| CIPRU | ||
|- | |- | ||
|** ||colspan="5" | |** ||colspan="5" | ATRACURIUM | ||
|- | |- | ||
| ||TRACRIUM|| FIOLE|| 2,5 ml 5 ml|| WELLCOME||ANGLIA | | ||TRACRIUM|| FIOLE|| 2,5 ml 5 ml|| WELLCOME||ANGLIA | ||
Linia 544: | Linia 544: | ||
| ||BECODISKS||PULB.INH.||100 mg 200mg||GLAXO||ANGLIA | | ||BECODISKS||PULB.INH.||100 mg 200mg||GLAXO||ANGLIA | ||
|- | |- | ||
BECONASE NASAL SPRAY||AEROSOL||50 mcg/doza||GLAXO||ANGLIA | | ||BECONASE NASAL SPRAY||AEROSOL||50 mcg/doza||GLAXO||ANGLIA | ||
|- | |- | ||
Linia 589: | Linia 589: | ||
|- | |- | ||
| ||PENICILLIN G SODIUM||FLAC.INJ.||5 000 000u.i.10 000 000 u.i.||BIOCHEMIE||AUSTRIA | | ||PENICILLIN G SODIUM||FLAC.INJ.||5 000 000u.i.10 000 000 u.i.||BIOCHEMIE||AUSTRIA | ||
|- | |||
| ||PENICILLIN G SODIUM||FLAC.INJ.||1 000 000 u.i.||CHEMICAL IND.DEV||EGYPT | | ||PENICILLIN G SODIUM||FLAC.INJ.||1 000 000 u.i.||CHEMICAL IND.DEV||EGYPT | ||
|- | |- | ||
Linia 644: | Linia 645: | ||
| ||DE-NOL||COMPR.||120 mg|||ECZACIBASI ILAC||TURCIA | | ||DE-NOL||COMPR.||120 mg|||ECZACIBASI ILAC||TURCIA | ||
|- | |- | ||
|** ||colspan="5"| | |** ||colspan="5"|BISOPROLOLUM | ||
|- | |||
| ||CONCOR 10||COMPR.FILM.||10 g||MERCK||GERMANIA | | ||CONCOR 10||COMPR.FILM.||10 g||MERCK||GERMANIA | ||
|- | |- | ||
Linia 662: | Linia 664: | ||
|- | |- | ||
|| RO|| BROCRIPTIN ||COMPR.|| 2,5 mg ||BIOFARM|| ROMÂNIA | || RO|| BROCRIPTIN ||COMPR.|| 2,5 mg ||BIOFARM|| ROMÂNIA | ||
|- | |- | ||
Linia 672: | Linia 673: | ||
| ||APULEIN ||UNGUENT|| 0,025%|| GEDEON RICHTER||UNGARIA | | ||APULEIN ||UNGUENT|| 0,025%|| GEDEON RICHTER||UNGARIA | ||
|- | |- | ||
| ||APULEIN|| CREMĂ | | ||APULEIN|| CREMĂ || 0,025%|| GEDEON RICHTER||UNGARIA | ||
|- | |- | ||
|** ||colspan="5"| BUFLOMEDILUM | |** ||colspan="5"| BUFLOMEDILUM | ||
Linia 689: | Linia 690: | ||
|- | |- | ||
|** ||colspan="5"| BUSULFANUM | |** ||colspan="5"| BUSULFANUM | ||
|- | |||
| RO|| CITOSULFAN ||COMPR. 2 mg|| INST.POLITEHNIC|| ROMÂNIA | | RO|| CITOSULFAN ||COMPR.|| 2 mg|| INST.POLITEHNIC|| ROMÂNIA | ||
|- | |- | ||
| RO|| CITOSULFAN ||COMPR. 2 mg|| SINDAN|| ROMÂNIA | | RO|| CITOSULFAN ||COMPR.|| 2 mg|| SINDAN|| ROMÂNIA | ||
|- | |- | ||
Linia 699: | Linia 701: | ||
|** ||colspan="5"| CALCII ET MAGNESII GLUTAMOLACTAS | |** ||colspan="5"| CALCII ET MAGNESII GLUTAMOLACTAS | ||
|- | |- | ||
| RO|| GLUTAMOLACTAS CA+MG||SOL.INJ. || ||SICOMED || ROMÂNIA | |||
|- | |- | ||
|** ||colspan="5"| CALCITONINUM | |** ||colspan="5"| CALCITONINUM | ||
Linia 712: | Linia 714: | ||
|- | |- | ||
| ||DOBESILAT DE CALCIU ||COMPR.250 mg ||ORANIENBURG PHARMA|| GERMANIA | | ||DOBESILAT DE CALCIU ||COMPR.||250 mg ||ORANIENBURG PHARMA|| GERMANIA | ||
|- | |- | ||
|RO ||DOBESILAT DE CALCIU ||CAPS. ||100 mg||ICCF|| ROMÂNIA | |RO ||DOBESILAT DE CALCIU ||CAPS. ||100 mg||ICCF|| ROMÂNIA | ||
Linia 768: | Linia 770: | ||
|- | |- | ||
| ||TEGRY PAM 200||COMPR.||200 mg||PAMELA||SIRIA | | ||TEGRY PAM 200||COMPR.||200 mg||PAMELA||SIRIA | ||
|- | |||
|** ||colspan="5"|CARDIOXANUM | |** ||colspan="5"|CARDIOXANUM | ||
|- | |- | ||
Linia 776: | Linia 779: | ||
| ||CECIU||PULB.SUSP||125mg/5ml 250mg/5ml||LILLY||S.U.A. | | ||CECIU||PULB.SUSP||125mg/5ml 250mg/5ml||LILLY||S.U.A. | ||
|- | |- | ||
| ||CECLR||CAPS.||500 mg 250 mg||LILLY||S.U.A. | | ||CECLR||CAPS.||500 mg 250 mg||LILLY||S.U.A. | ||
|- | |- | ||
|** ||colspan="5"|CEFAROXILUM | |** ||colspan="5"|CEFAROXILUM |