112 modificări
Monitorul Oficial 51/1994: Diferență între versiuni
Sari la navigare
Sari la căutare
Monitorul Oficial 51/1994 (vedeți sursa)
Versiunea de la data 18 aprilie 2012 21:19
, 18 aprilie 2012→Anexa nr. 1
Linia 850: | Linia 850: | ||
| ||CEFOBID||FLAC.INJ.||1g ||BIOGAL||UNGARIA | | ||CEFOBID||FLAC.INJ.||1g ||BIOGAL||UNGARIA | ||
|- | |- | ||
|** ||colspan="5|CEFOTAXIMUM | |** ||colspan="5"|CEFOTAXIMUM | ||
|- | |- | ||
|RO||CEFOTAXIM||FLAC.INJ.||1g||ANTIBIOTICE||ROMÂNIA | |RO||CEFOTAXIM||FLAC.INJ.||1g||ANTIBIOTICE||ROMÂNIA | ||
Linia 862: | Linia 862: | ||
| ||SPIROSINE||FLAC.INJ.||1g||FARAN||GRECIA | | ||SPIROSINE||FLAC.INJ.||1g||FARAN||GRECIA | ||
|- | |- | ||
|** ||colspan="5|CEFOTETANTUM | |** ||colspan="5"|CEFOTETANTUM | ||
|- | |- | ||
| ||CEFOTETAN (CEFTENON)||FLAC.INJ.||1g||BIOCHEMIE||AUSTRIA | | ||CEFOTETAN (CEFTENON)||FLAC.INJ.||1g||BIOCHEMIE||AUSTRIA | ||
|- | |- | ||
|** ||colspan="5|CEFOTIANUM | |** ||colspan="5"|CEFOTIANUM | ||
|- | |- | ||
| ||HALOSPOR||FLAC.INJ.||0,5g 1g 2g||CIBA||ELVEȚIA | | ||HALOSPOR||FLAC.INJ.||0,5g 1g 2g||CIBA||ELVEȚIA | ||
|- | |- | ||
|** ||colspan="5|CEFROXADINUM | |** ||colspan="5"|CEFROXADINUM | ||
|- | |- | ||
| ||ORASPOR||COMPR.||500mg||CIBA||ELVEȚIA | | ||ORASPOR||COMPR.||500mg||CIBA||ELVEȚIA | ||
Linia 876: | Linia 876: | ||
| ||ORASPOR||CAPS.||125mg 250mg||CIBA||ELVEȚIA | | ||ORASPOR||CAPS.||125mg 250mg||CIBA||ELVEȚIA | ||
|- | |- | ||
|** ||colspan="5|CEFSULODINUM | |** ||colspan="5"|CEFSULODINUM | ||
|- | |- | ||
| ||MONASPOR||FLAC.INJ.||500mg|| CIBA||ELVEȚIA | | ||MONASPOR||FLAC.INJ.||500mg|| CIBA||ELVEȚIA | ||
|- | |- | ||
|** ||colspan="5|CEFTAZIDINUM | |** ||colspan="5"|CEFTAZIDINUM | ||
|- | |- | ||
| ||FORTUM||FLAC.INJ.||250mg 500mg 1g 2g||GLAXO||ANGLIA | | ||FORTUM||FLAC.INJ.||250mg 500mg 1g 2g||GLAXO||ANGLIA | ||
Linia 886: | Linia 886: | ||
| ||SOSTATIN||COMPR.||20mg||FARAN||GRECIA | | ||SOSTATIN||COMPR.||20mg||FARAN||GRECIA | ||
|- | |- | ||
|** ||colspan="5|CEFTRIAXONUM | |** ||colspan="5"|CEFTRIAXONUM | ||
|- | |- | ||
| ||LONGACEPH||FLAC.INJ.||250mg 1g||GALENIKA||YUGOSLAVIA | | ||LONGACEPH||FLAC.INJ.||250mg 1g||GALENIKA||YUGOSLAVIA | ||
Linia 894: | Linia 894: | ||
| ||ROCEPHIN||FLAC.INJ.||1g||EGIS||UNGARIA | | ||ROCEPHIN||FLAC.INJ.||1g||EGIS||UNGARIA | ||
|- | |- | ||
|** ||colspan="5|CEFUROXIMUM | |** ||colspan="5"|CEFUROXIMUM | ||
|- | |- | ||
| ||CEFAMAR||FLAC.INJ.||750mg||SPA||ITALIA | | ||CEFAMAR||FLAC.INJ.||750mg||SPA||ITALIA | ||
Linia 906: | Linia 906: | ||
| ||ZINNAT||GRAN.SUSP.||125 mg/5ml||GLAXO||ANGLIA | | ||ZINNAT||GRAN.SUSP.||125 mg/5ml||GLAXO||ANGLIA | ||
|- | |- | ||
|** ||colspan="5"|CELIPROLOLUM | |||
|- | |||
| ||SELECTOL|| COMPR.||100mg 200mg||CHEMIE LINZ||AUSTRIA | |||
|- | |||
|** ||colspan="5"|CETIRIZINUM | |||
|- | |||
| ||ZYRTEC||COMPR.FILM||10mg||UCB||BELGIA | |||
|- | |||
|** ||colspan="5"|CHLORAMBUCILUM | |||
|- | |||
| ||LEUKERAN||COMPR.||2mg 5mg||WELLCOME||ANGLIA | |||
|- | |||
|** ||colspan="5"|CHLOROTRIANISENUM | |||
|- | |||
| RO||CLANISEN||COMPR.||24mg||SINDAN||ROMÂNIA | |||
|- | |||
|** ||colspan="5"|CHLORPHENIRAMINUM | |||
|- | |||
|CE||CHLORPHENIRAMINE||COMPR.||4mg||LAB.FARMACOOGICO||ITALIA | |||
|- | |||
|BM|| CHLORPHENIRAMINE MALEATE||COMPR.||4mg||FERROSAN||DANEMARCA | |||
|- | |||
|RO||CLORFENIRAMIN||COMPR.||4mg||ROMÂNIA | |||
|- | |||
|** ||colspan="5"|CHLORPHENOXSMINUM | |||
|- | |||
| RO||CLORFENOXAMINĂ||DRAJEURI||20mg||SICOMED||ROMÂNIA | |||
|- | |||
|** ||colspan="5"|CHLORPROMAZINUM HYDROCLORICUM | |||
|- | |||
| ||CHLORPROMAINA HCL||FIOLE||0,025mg/ml||LAB.RENAUDIN||FRAȚA | |||
|- | |||
|RO||CLORDELAZIN||DRAJEURI||25mg||SICOMED||ROMÂNIA | |||
|- | |||
| ||PLEGOMAZIN||DRAJEURI||25mg||EGIS||UNGARIA | |||
|- | |||
| ||PLEGOMAZIN||FIOLE||25mg||EGIS||UNGARIA | |||
|- | |||
| ||PROZIN||FIOLE||2ml 2,5%||LUSO FARMACO||ITALIA | |||
|- | |||
|** ||colspan="5"|CHLORPYRAMINUM | |||
|- | |||
|RO||NILFAN||DRAJEURI||25mg||SICOMED||ROMÂNIA | |||
|- | |||
|** ||colspan="5"|CHLORTALIDONUM | |||
|- | |||
|RO||CLORTALIDON||COMPR.||100mg||TERAPIA||ROMÂNIA | |||
|- | |||
|** ||colspan="5"|CICLOPIROXUM | |||
|- | |||
| ||BATRAFEN ||CREMĂ||10mg/1g||HOECHST||GERMANIA | |||
|- | |||
| ||BATRAFEN ||SOL.EXT.||10mg/ml||HOECHST||GERMANIA | |||
|- | |||
| ||DAFENEGIN||CREMĂ||1g%||POLI||ITALIA | |||
|- | |||
| ||DAFENEGIN||SOL.EXT.||0,2%||POLI||ITALIA | |||
|- | |||
| ||DAFENEGIN||OVULE||100mg||POLI||ITALIA | |||
|- | |||
|** ||colspan="5"|CIMETIDINUM | |||
|- | |||
| ||ALTRAMET||FIOLE||200mg/2ml||LEK||SLOVENIA | |||
|- | |||
| ||ALTRAMET||COMPR.FILM.||300mg||LEK||SLOVENIA | |||
|- | |||
| ||ASILOC||COMPR.||200mg||ORION||FINLANDA | |||
|- | |||
| ||CIMEDINE||COMPR. ||200mg||DAR AL DAWA||IORDANIA | |||
|- | |||
| ||CIMEHEXAL||COMPR. 200mg||HEXAL PHARMA||GERMANIA | |||
|- | |||
|RO||CIMETIDIN||CAPS.||200mg||LAB.DOMENII||ROMÂNIA | |||
|- | |||
|BM||CIMERIDINE||COMPR.|| 200mg||RIMA PHARMACEUTICALS ||IRLANDA | |||
|- | |||
| ||IPIROVET||DRAJEURI 200mg||PROEL PHARMACEUTICAL||GRECIA | |||
|- | |||
|** ||colspan="5"|GINNARIZINUM | |||
|- | |||
| ||CEREBRAL||COMPR.||25mg||ALEXANDRIA CO.||EGYPT | |||
|- | |||
| ||CINNARIZIN||COMPR.|| 25mg||PHARMACIA||BULGARIA | |||
|- | |||
| ||CINNARIZINE||COMPR.||25mg||KATWIGK FARMA ||OLANDA | |||
|- | |||
| ||CINNARIZINE 25||COMPR.||25mg||POEL PHARMACEUTICAL||GRECIA | |||
|- | |||
| ||STUGERON||COMPR.||25mg||GEDEON RICHTER||UNGARIA | |||
|- | |||
| ||STUGERON||COMPR.||25mg||JANSSEN||BELGIA | |||
|- | |||
| ||STUGERON FORTE||COMPR.||75mg||JANSSEN||BELGIA | |||
|- | |||
|** ||colspan="5"|CIPROFLOXACINUM | |||
|- | |||
| ||CIPRINOL||COMPR.||250mg 500mg||KRKA||SLOVENIA | |||
|- | |||
| ||CIPRINOL||COMPR.||100mg/10ml||KRKA||SLOVENIA | |||
|- | |||
| ||CIPROCINAL||COMPR.|| 250mg|ZDRAVLJE||YUGOSLAVIA | |||
|- | |||
| ||CIPROXIN||FIOLE||100mg/10ml||BAYER||GERMANIA | |||
|- | |||
| ||CIPROXIN||FIOLE||100mg 250mg 500mg 750mg||BAYER||GERMANIA | |||
|- | |||
| ||GRENIS-CIPRO||COMPR.||500mg||GENEPHARM||GRECIA | |||
|- | |||
||MEDOCIPTIN-250-500||COMPR. ||250mg 500mg||MEDOCHEMIE LIMASSOL||CIPRU | |||
|- | |||
|** ||colspan="5"|CIPROTERONUM | |||
|- | |||
| ||ANDROCUR||COMPR.||50mg||SCHERING AG||GERMANIA | |||
|- | |||
|** ||colspan="5"|CISLAUNUM | |||
|- | |||
| BM||CANCERTIN||FLAC.INJ.||10mg/20ml||SHIN POONG||KOREEA | |||
|- | |||
|RO||CISPLATIN||FLAC.INJ.||10mg||SINDAN||ROMÂNIA | |||
|- | |||
| ||CISPLATIN||FLAC.INJ.||10mg||NIPPON KAYAKU CO LTD||JAPONIA | |||
|- | |||
| ||CISPLATYL||FLAC.INJ.||25mg||LAB.ROGER BELLON||FRANṬA | |||
|- | |||
| ||PLATAMIN||FLAC.INJ.||10mg 50mg||FARMITALIA BIOFARM||ITALIA | |||
|- | |||
|RO||ROMCIS||FLAC.INJ.||5mg||BIOFARM||ROMÂNIA | |||
|- | |||
| ||SISPLATIN M.N.||FLAC.INJ.||10mg 25mg||MUSTAFA NEVZAT ILAC||TURCIA | |||
|- | |||
|** ||colspan="5"|CLEMASTINUM | |||
|- | |||
| ||TAVEGYL|| COMPR.||1mg||SANDOZ||ELVEṬIA | |||
|- | |||
|RO||TAVEGYL||COMPR.||1mg||SICOMED-SANDOZ||ROMÂNIA | |||
|- | |||
|RO||TAVEGYL||SIROP||0,067%||BIOFARM-SANDOZ||ROMÂNIA | |||
|- | |||
|RO||TAVEGYL||FIOLE||2mg/2ml||SICOMED-SANDOZ||ROMÂNIA | |||
|- | |||
|} | |} | ||
zvommsc copii1l=.- 5 mg IG mg PEȚIZER s v A. | zvommsc copii1l=.- 5 mg IG mg PEȚIZER s v A. |