1.150 de modificări
Monitorul Oficial 52/1990: Diferență între versiuni
Sari la navigare
Sari la căutare
→Codurile pentru valute
Linia 917: | Linia 917: | ||
|618||Dolar Guyana | |618||Dolar Guyana | ||
|- | |- | ||
||| | |619||Dolar Hong-Kong | ||
|- | |- | ||
||| | |620||Dolar Jamaica | ||
|- | |- | ||
||| | |621||Dolar Liberia | ||
|- | |- | ||
||| | |622||Dolar Malaiezia | ||
|- | |- | ||
||| | |623||Dolar Noua Zeelandă | ||
|- | |- | ||
||| | |624||Dolar Zimbabwe | ||
|- | |- | ||
||| | |625||Dolar Singapore | ||
|- | |- | ||
||| | |626||Dolar Nou Taiwan | ||
|- | |- | ||
||| | |627||Dolar Trinidad | ||
|- | |- | ||
||| | |628||Dolar Bahamas | ||
|- | |- | ||
||| | |629||Dolar Gambia | ||
|- | |- | ||
||| | |630||Escudo Angola | ||
|- | |- | ||
||| | |631||Peso Chile | ||
|- | |- | ||
||| | |632||Metical Mozambic | ||
|- | |- | ||
||| | |633||Franc Burundi | ||
|- | |- | ||
||| | |634||Francu C.F.A. | ||
|- | |- | ||
||| | |635||Franc Djibouti | ||
|- | |- | ||
||| | |636||Franc Republica Democrată Madagascar | ||
|- | |- | ||
||| | |637||Franc Mali | ||
|- | |- | ||
||| | |638||Franc Monaco | ||
|- | |- | ||
||| | |639||Franc Saint Pierre | ||
|- | |- | ||
||| | |640||Franc Ruanda | ||
|- | |- | ||
||| | |641||Franc Guineez | ||
|- | |- | ||
||| | |642||Guarani Paraguay | ||
|- | |- | ||
||| | |643||Gdorde Haiti | ||
|- | |- | ||
||| | |644||Gulden Antile | ||
|- | |- | ||
||| | |645||Gulden Surinam | ||
|- | |- | ||
||| | |646||Kwacha Malawi | ||
|- | |- | ||
||| | |647||Kwacha Zambia | ||
|- | |- | ||
||| | |648||Kip Laos | ||
|- | |- | ||
||| | |649||Kyat Birmania | ||
|- | |- | ||
||| | |650||Leone Sierra Leone | ||
|- | |- | ||
||| | |651||Lempira Honduras | ||
|- | |||
|652||Lira Gibraltar | |||
|- | |||
|653||Lira Irlanda | |||
|- | |||
|654||Lira Liban | |||
|- | |||
|655||Lira Malta | |||
|- | |||
|656||Lira New Jersey | |||
|- | |||
|657||Lira Scoția | |||
|- | |||
|658||Lira Sudan | |||
|- | |||
|659||Lira Vatican | |||
|- | |||
|660||Lira Siria | |||
|- | |||
|661||Dinar Libia | |||
|- | |||
|662||Austral Argentina | |||
|- | |||
|663||Bolivian | |||
|- | |||
|664||Peso Columbia | |||
|- | |||
|665||Peso Filipine | |||
|- | |||
|666||Peso Mexic | |||
|- | |||
|667||Peso Republica Dominicană | |||
|- | |||
|668||Peso Uruguay | |||
|- | |||
|669||Pataca Macao | |||
|- | |||
|670||Piaștri (Vietnam Sud) | |||
|- | |||
|671||Quetzal Guatemala | |||
|- | |||
|672||Rand Africa de Sud | |||
|- | |||
|673||Rial Iran | |||
|- | |||
|674||Rial Republica Arabă Yemen | |||
|- | |||
|675||Rial Saidi Oman | |||
|- | |||
|676||Rial Republica Khmeră | |||
|- | |||
|677||Riyal Arabia Saudită | |||
|- | |||
|678||Ryal Katar Dubai | |||
|- | |||
|679||Rupie Indonezia | |||
|- | |||
|680||Rupie Mauritius | |||
|- | |||
|681||Rupie Nepal | |||
|- | |||
|682||Rupie Bangladesh | |||
|- | |||
|683||Șiling Kenya | |||
|- | |||
|684||Șiling Somalia | |||
|- | |||
|685||Șiling Tanzania | |||
|- | |||
|686||Șiling Uganda | |||
|- | |||
|687||Inti Peru | |||
|- | |||
|688||Sucre Ecuador | |||
|- | |||
|689||Won Coreea de Sud | |||
|- | |||
|690||Zaire Republica Zair | |||
|- | |||
|691||Naoir Nigeria | |||
|- | |||
|699||Diverse valute neidentificate | |||
|} |