2.337 de modificări
Monitorul Oficial 55/1992: Diferență între versiuni
Sari la navigare
Sari la căutare
→Anexa nr. 1
Lgall (discuție | contribuții) (→Anexă) |
Lgall (discuție | contribuții) |
||
Linia 618: | Linia 618: | ||
==== Anexa nr. 1 ==== | ==== Anexa nr. 1 ==== | ||
'''A. Numărul de posturi pentru Vama Galaţi-Giurgiuleşti''' | |||
{| | |||
!Nr. crt. | |||
!Denumirea funcţiei | |||
!Nivelul studiilor | |||
!Numărul de posturi | |||
|- | |||
|1.||Controlor general||S||5 | |||
|- | |||
|2.||Controlor vamal gr. I||S||5 | |||
|- | |||
|3.||Controlor vamal gr. II||S||5 | |||
|- | |||
|4.||Controlor vamal gr. I||M||8 | |||
|- | |||
|5.||Controlor vamal gr. II||M||12 | |||
|- | |||
|6.||Controlor vamal gr. III||M||16 | |||
|- | |||
|7.||Controlor vamal gr. IV||M||21 | |||
|- | |||
|8.||Controlor vamal debutant||M||6 | |||
|- | |||
|9.||Economist II||S||1 | |||
|- | |||
|10.||Contabil I||M||1 | |||
|- | |||
|11.||Casier I||M||1 | |||
|- | |||
|12.||Dactilograf I||M||1 | |||
|- | |||
|13.||Muncitor III (şofer)||G||1 | |||
|- | |||
|14.||Îngrijitor I||G||1 | |||
|- | |||
| ||Total funcţii de execuţie|| ||84 | |||
|- | |||
| ||din care:|||| | |||
|- | |||
|||Funcţii de conducere:|| || | |||
|- | |||
| || - Şef vamă|| ||1 | |||
|- | |||
| || - Şef vamă adjunct|| ||1 | |||
|- | |||
| || - Şef tură|| ||4 | |||
|- | |||
| || Total funcţii de conducere|| ||6 | |||
|} | |||
Ministerul Economiei și Finanțelor va suplimente | |||
alocațiile bugetare pentru cheltuielile curente și de capital ale Direcției Generale a Vămilor cu sumele necesare organizării și desfășurării activității unității vamale, începând cu data de 1 martie 1992. | |||
B. '''Necesarul de spaţiu şi instalaţii pentru Vama Galaţi-Giurgiuleşti''' | |||
{| | |||
|1. Birou şef vamă||12 mp | |||
|- | |||
|2. Birou şef vamă adjunct||12 mp | |||
|- | |||
|3. Secretariat||8 mp | |||
|- | |||
|4. Birou tură de serviciu intrare||20 mp | |||
|- | |||
|5. Birou tură de serviciu ieşire||20 mp | |||
|- | |||
|6. Sală de control vamal||50 mp | |||
|- | |||
|7. Birou financiar-contabilitate||15 mp | |||
|- | |||
|8. Birou nomenclatură, evaluare contravenţii||20 mp | |||
|- | |||
|9. Magazie bunuri reţinute intrare||20 mp | |||
|- | |||
|10. Magazie bunuri reţinute ieşire||20 mp | |||
|- | |||
|11. Magazie bunuri devenite proprietatea statului||40 mp | |||
|- | |||
|12. Casierie||8 mp | |||
|- | |||
|13. Arhivă||12 mp | |||
|- | |||
|14. Grup sanitar||10 mp | |||
|- | |||
|15. Telefoane|| | |||
|- | |||
|16. Apă curentă|| | |||
|- | |||
|17. Energie electrică|| | |||
|} | |||
== Referinţe == | == Referinţe == | ||
<references/> | <references/> |