2.337 de modificări
Monitorul Oficial 6/1992: Diferență între versiuni
Sari la navigare
Sari la căutare
→Anexa nr. 1
Lgall (discuție | contribuții) |
Lgall (discuție | contribuții) |
||
Linia 143: | Linia 143: | ||
==== Anexa nr. 1 ==== | ==== Anexa nr. 1 ==== | ||
'''Declaraţie pentru valoarea în vamă Nr. .....''' | |||
{|width=100% | |||
|1. Cumpărător<br/>Nume.....<br/>Cod.....<br/>Adresa..... ||2. Vânzător<br/>Nume.....<br/>Cod.....<br/>Adresa..... | |||
|} | |||
{|width=100% | |||
|3. Numărul şi data contractului | |||
|- | |||
|4. Numărul şi data facturii | |||
|- | |||
|5. Numărul şi data documentului de transport | |||
|- | |||
|6. Condiţia de livrare a mărfii | |||
|} | |||
{|width=100% | |||
|7. Cumpărătorul şi vânzătorul sunt legaţi între ei din punct de vedere legal ?||DA||NU | |||
|- | |||
|8. Structura elementelor||Devize||Lei | |||
|- | |||
|A. Preţul net al mărfii|| || | |||
|- | |||
|B. Cheltuieli de livrare|| || | |||
|- | |||
|a) cheltuieli de transport pe parcurs extern|| || | |||
|- | |||
|b) cheltuieli de încărcare, descărcare, manipulare|| || | |||
|- | |||
|c) costul asigurării|| || | |||
|- | |||
|Total (a+b+c)|| || | |||
|- | |||
|C. Alte cheltuieli legate de marfă suportate de cumpărător|| || | |||
|} | |||
{|width=100% | |||
|9. Denumirea valutei şi cursul de schimb | |||
|- | |||
|10. Total valoare în vamă (lei)<br/>(A+B+C) | |||
|- | |||
|11. Declaraţie: Subsemnatul declar pe proprie răspundere că toate elementele menționate în prezentul document, așa cum sunt ele definite în | |||
lege, sunt exacte și complete.<br/>Semnătura.......... Data......Declarant..... | |||
|- | |||
|12. Spaţiu destinat vămii<br/>Vama.....<br/>Cod.....<br/>Nr. şi data declaraţiei vamale de import....<br/>Metoda de evaluare utilizată....<br/>Semnătura şi ştampila | |||
|} | |||
==== Anexa nr. 2 ==== | ==== Anexa nr. 2 ==== |