1.680 de modificări
Monitorul Oficial 69/1992: Diferență între versiuni
Sari la navigare
Sari la căutare
→Legea bugetului de stat pe anul 1992
Linia 43: | Linia 43: | ||
Art. 5. - Cheltuielile bugetului de stat pe anul 1992 se repartizează astfel: | Art. 5. - Cheltuielile bugetului de stat pe anul 1992 se repartizează astfel: | ||
Total cheltuieli: 1.120,5 | {| | ||
! | |||
! | |||
|- | |||
|Total cheltuieli: | |||
|1.120,5 | |||
|- | |||
|din care: | |||
| | |||
|- | |||
|1.Cheltuieli curente | |||
|994.3 | |||
|- | |||
|din care: | |||
| | |||
|- | |||
|a) cheltuieli de personal | |||
|291,6 | |||
|- | |||
|b) cheltuieli materiale | |||
|191,7 | |||
|- | |||
|c) subvenții și transferuri | |||
|504,5 | |||
|- | |||
|d) dobânzi aferente datoriei publice interne | |||
|6,5 | |||
|- | |||
|2. Cheltuieli de capital | |||
|121,2 | |||
|- | |||
|din care: | |||
| | |||
|- | |||
|a) cheltuieli pentru investiții | |||
|115,4 | |||
|- | |||
|b) cheltuieli pentru rezerva de stat | |||
|5,8 | |||
|} | |||
Cheltuielile prevăzute în bugetul de stat pe anul 1992 reprezintă limite maxime, care nu pot fi depășite, iar modificarea limitelor de cheltuieli se va face în condițiile legii. | Cheltuielile prevăzute în bugetul de stat pe anul 1992 reprezintă limite maxime, care nu pot fi depășite, iar modificarea limitelor de cheltuieli se va face în condițiile legii. |