1.680 de modificări
Monitorul Oficial 99/1990: Diferență între versiuni
Sari la navigare
Sari la căutare
fără descrierea modificării
Fără descriere a modificării |
Fără descriere a modificării |
||
Linia 114: | Linia 114: | ||
|6200 | |6200 | ||
|5900 | |5900 | ||
!colspan="5" |2. Orașe | |||
|- | |||
|* Primar | |||
|6300 | |||
|6000 | |||
|5800 | |||
|- | |||
|* Viceprimar | |||
|5800 | |||
|5500 | |||
|5400 | |||
|- | |||
|* Secretar | |||
|5300 | |||
|5000 | |||
|4800 | |||
|- | |||
!colspan="5" |3. Comune | |||
|- | |||
|* Primar | |||
|6000 | |||
|5050 | |||
|4650 | |||
|4650 | |||
|- | |||
|* Viceprimar | |||
|5400 | |||
|4600 | |||
|4200 | |||
|- | |||
|* Secretar | |||
|4800 | |||
|4800 | |||
|4300 | |||
|4000 | |||
|} | |} | ||
Notă: | |||
1. Persoanele încadrate în funcțiile prevăzute în prezent anexă beneficiază și de sporul de vechime neîntreruptă în aceeași unitate. | |||
2. Pentru funcțiile de conducere și de execuție din unitățile teritoriale financiare și de muncă și protecție socială se pot stabili salarii majorate cu 1-3 clase față de cele prevăzute în Legea nr.57/1974 cu avizul Ministerului Muncii și Protecției Sociale. | |||
1. Persoanele încadrate în funcțiile prevăzute în prezent anexă | |||
2. Pentru funcțiile de conducere și de execuție din unitățile teritoriale financiare și de muncă și protecție socială se pot stabili salarii | |||
majorate | |||
MONITORUL OFICIAL. ALROMĂNIEI,Partea.Nr.90 I | MONITORUL OFICIAL. ALROMĂNIEI,Partea.Nr.90 I |