Monitorul Oficial 70/1990: Diferență între versiuni
Sari la navigare
Sari la căutare
Fără descriere a modificării |
Fără descriere a modificării |
||
Linia 141: | Linia 141: | ||
|Constanța | |Constanța | ||
|Departamentul transporturilor navale | |Departamentul transporturilor navale | ||
| | |Manipularea, depozitarea, sortarea, condiționarea, ambalarea, fabricarea, expunerea de nave, operațiuni financiar bancare, precum si alte operațiuni specifice porturilor libere | ||
|Cu aplicarea prevederilor decretului nr. 294/8 VIII 1978 privind portul liber Sulina | |||
|- | |||
|11. | |||
|Grupul de remorcare maritim Constanța | |||
|Constanța | |||
|Departamentul transporturilor navale | |||
|Efectuează remorcajul și manevra navelor în rade și porturi maritime cu nave proprii | |||
|Întreprinderea de exploatare portuară Constanța a Ministerului Transporturilor | |||
|- | |||
|12. | |||
|Grupul de pilotaj maritim și fluvial Constanța | |||
|Constanța | |||
|Departamentul transporturilor navale | |||
|Efectuează pilotajul navelor în porturile maritime, Dunărea maritima și fluvială și canale navigabile | |||
|Întreprinderea de exploatare portuară Constanța a Ministerului Transporturilor | |||
|- | |||
|13. | |||