Monitorul Oficial 294/1994: Diferență între versiuni
Sari la navigare
Sari la căutare
Gall (discuție | contribuții) Fără descriere a modificării |
Gall (discuție | contribuții) Fără descriere a modificării |
||
Linia 348: | Linia 348: | ||
==== Anexa Nr. 1 ==== | ==== Anexa Nr. 1 ==== | ||
<center> '''Bugetul de stat pe anul 1994 <br/> - Sinteză - ''' <br/> - mii lei - </center> | |||
{|style="margin: 1em auto 1em auto" | |||
| rowspan="2"| || rowspan="2"| Program actualizat buget de stat || rowspan="2"| Credite externe || colspan="2"| Influențe || rowspan="2"| Program rectificat buget de stat || rowspan="2"| Credite externe || rowspan="2"| Total | |||
|- | |||
| Buget de stat || Credite externe | |||
|- | |||
| 0 || 1 || 2 || 3 || 4 || 5=1+3 || 6=2+4 || 7=5+6 | |||
|- | |||
|I. '''Venituri - total''' || 9.863.731.000 || || -56.200.000 || || 9.807.531.000 || || 9.807.531.000 | |||
|- | |||
|A. Venituri curente || 9.858.231.000 || || -59.100.000 || || 9.799.131.000 || || 9.799.131.000 | |||
|- | |||
|1. Venituri fiscale || 9.644.051.000 || || -395.755.000 || || 9.248.296.000 || || 9.248.296.000 | |||
|- | |||
|1.1. Impozite directe || 4.599.760.000 || || -26.985.000 || || 4.572.775.000 || || 4.572.775.000 | |||
|- | |||
|Impozitul pe profit || 2.071.000.000 || || || || 2.071.000.000 || || 2.071.000.000 | |||
|- | |||
|Impozitul pe salarii || 2.469.675.000 || || -39.300.000 || || 2.430.375.000 || || 2.430.375.000 | |||
|- | |||
|Impozitul pe salarii -total- || 2.978.600.000 || || 122.000.000 || || 3.100.600.000 || || 3.100.600.000 | |||
|- | |||
|Sume defalcate din impozitul pe salarii pentru bugetele locale || -508.925.000 || || -161.300.000 || || -670.225.000 || || -670.225.000 | |||
|- | |||
|Alte impozite directe || 59.085.000 || || 12.315.000 || || 71.400.000 || || | |||
==== Anexa Nr. 2 ==== | ==== Anexa Nr. 2 ==== | ||
<center> '''Sinteza <br/> cheltuielilor bugetului de stat pe anul 1994 <br/> (detalierea pe articole de cheltuieli)''' <br/> - mii lei - </center> | |||
{|style="margin: 1em auto 1em auto" | |||
| rowspan="2"| || rowspan="2"| Program actualizat buget de stat || rowspan="2"| Credite externe || colspan="2"| Influențe || rowspan="2"| Program rectificat buget de stat || rowspan="2"| Credite externe || rowspan="2"| Total | |||
|- | |||
| Buget de stat || Credite externe | |||
|- | |||
| 0 || 1 || 2 || 3 || 4 || 5=1+3 || 6=2+4 || 7=5+6 | |||
|- | |||
|II. Cheltuieli - total || 11.742.126.102 || 269.172.500<ref name="FD"/> || -180.628.580 || -28.514.900 || 11.561.497.522 || 240.657.600<ref name="AL"/> || 11.802.155.122 | |||
|- | |||
|Cheltuieli curente || 9.892.663.034 || 106.404.500 || -187.921.390 || 6.195.500 || 9.704.741.644 || 112.600.000 || 9.817.341.644 | |||
|- | |||
|Cheltuieli de personal || 3.130.776.375 || || 109.184.885 || || 3.239.961.260 || || 3.239.961.260 | |||
|- | |||
|Cheltuieli materiale și servicii || 1.501.791.609 || 7.804.500 || 34.318.668 || 37.885.500 || 1.536.110.277 || 45.690.000 || 1.581.800.277 | |||
|- | |||
|Subvenții și transferuri || 4.212.898.890 || 98.600.000 || -104.805.121 || -31.690.000 || 4.108.093.769 || 66.910.000 || 4.175.003.769 | |||
|- | |||
|Subvenții pentru instituțiile publice || 151.619.960 || || -938.644 || || 150.681.316 || || 150.681.316 | |||
|- | |||
|Subvenții pe produse și activități || 642.948.366 || || 36.366.000 || || 679.314.366 || || 679.314.366 | |||
|- | |||
|Subvenții pentru acoperirea diferențelor de preț și tarif || 669.882.178 || || -178.552.178 || || 491.330.000 || || 491.330.000 | |||
|- | |||
|Prime acordate producătorilor agricoli || 376.355.000 || || -87.129.316 || || 289.225.684 || || 289.225.684 | |||
|- | |||
|Transferuri || 2.372.093.386 || 98.600.000 || 125.449.017 || -31.690.000 || 2.497.542.403 || 66.910.000 || 2.564.452.403 | |||
|- | |||
|Dobânzi aferente datoriei publice || 1.040.286.800 || || -242.786.000 || || 797.500.800 || | | |||
==== Anexa Nr. 4 ==== | ==== Anexa Nr. 4 ==== | ||