2.337 de modificări
Monitorul Oficial 240/1994: Diferență între versiuni
Sari la navigare
Sari la căutare
Monitorul Oficial 240/1994 (vedeți sursa)
Versiunea de la data 29 noiembrie 2011 19:40
, 29 noiembrie 2011→Anexa nr. I/7
Lgall (discuție | contribuții) |
Lgall (discuție | contribuții) |
||
Linia 159: | Linia 159: | ||
II. ''Prefecturi și consilii județene'' | II. ''Prefecturi și consilii județene'' | ||
{| | {| | ||
|Nr. crt.||Funcția||Coeficientul de ierarhizare | | rowspan="2"|Nr. crt.|| rowspan="2"|Funcția|| colspan="2"|Coeficientul de ierarhizare | ||
|- | |- | ||
| | |Categoria I||Categoria II | ||
|- | |- | ||
| | |1. || Prefect || 5,50||4,60 | ||
|- | |- | ||
| | |2. || Președinte || 4,60||4,25 | ||
|- | |- | ||
|4. || Director general prefectură, secretar || 3,50 | |3. || Subprefect, vicepreședinte || 4,25||3,90 | ||
|- | |||
|4. || Director general prefectură, secretar || 3,50||3,30 | |||
|} | |} | ||
Linia 178: | Linia 180: | ||
|I || II || III | |I || II || III | ||
|- | |- | ||
|colspan=" | |colspan="6"|'''1. Municipii''' | ||
|- | |- | ||
| || - primar || 4,50 || 3,85 || 3,30 || 3,00 | | || - primar || 4,50 || 3,85 || 3,30 || 3,00 | ||
Linia 186: | Linia 188: | ||
| || - secretar || 3,85 || 3,00 || 2,75 || 2,60 | | || - secretar || 3,85 || 3,00 || 2,75 || 2,60 | ||
|- | |- | ||
|colspan=" | |colspan="6"|'''2. Orașe''' | ||
|- | |- | ||
| || - primar || - || 2,70 || 2,60 || 2,45 | | || - primar || - || 2,70 || 2,60 || 2,45 | ||
Linia 203: | Linia 205: | ||
|I <br/> între 7.001-15.000 <br/>locuitori || II <br/> între 3.001-7.000<br/> locuitori || III <br/> până la 3.000 <br/>locuitori | |I <br/> între 7.001-15.000 <br/>locuitori || II <br/> între 3.001-7.000<br/> locuitori || III <br/> până la 3.000 <br/>locuitori | ||
|- | |- | ||
|colspan=" | |colspan="6"|'''3. Comune''' | ||
|- | |- | ||
| || - primar || 2,00 || 1,90 || 1,80 || 1,70 | | || - primar || 2,00 || 1,90 || 1,80 || 1,70 |