2.337 de modificări
Monitorul Oficial 25/1991: Diferență între versiuni
Sari la navigare
Sari la căutare
Monitorul Oficial 25/1991 (vedeți sursa)
Versiunea de la data 29 aprilie 2011 13:55
, 29 aprilie 2011fără descrierea modificării
Lgall (discuție | contribuții) Fără descriere a modificării |
Lgall (discuție | contribuții) Fără descriere a modificării |
||
Linia 119: | Linia 119: | ||
{| | {| | ||
| width="200"|<center>Profitul anual</center> || width="160" |<center>Cota medie de impozit %</center> || width="500" |<center>Modul de calcul al impozitului pentru profitul situat între cote</center> | | width="200"|<center>Profitul anual</center> || width="160" |<center>Cota medie de impozit %</center> || width="500" |<center>Modul de calcul al impozitului pentru profitul situat între cote</center> | ||
|- | |- | ||
|<center>25 | | <center>până la 25.000 lei</center> || <center>scutit</center> || <center> </center> | ||
|- | |- | ||
|<center> | |<center>25.001 - 50.000 lei</center> || <center>2,50</center> ||align="right"|0+5% pentru partea care depăşeşte 25.000 lei | ||
|- | |- | ||
|<center> | |<center>50.001 - 75.000 lei</center> || <center>2,50 - 5,66</center> ||align="right"|1.250+12% pentru partea care depăşeşte 50.000 lei | ||
|- | |||
|<center>75.001- 100.000 lei</center> || <center>5,66- 7,50</center> ||align="right"|4.250+13% pentru partea care depăşeşte 75.000 lei | |||
|- | |- | ||
|<center>100.001- 125.000 lei</center> || <center>7,50- 8,80</center> ||align="right"|7.500+14% || <center>pentru partea care depăşeşte </center>||align="right"|100.000|| <center>lei </center> | |<center>100.001- 125.000 lei</center> || <center>7,50- 8,80</center> ||align="right"|7.500+14% || <center>pentru partea care depăşeşte </center>||align="right"|100.000|| <center>lei </center> |