1.680 de modificări
Monitorul Oficial 101/1990: Diferență între versiuni
Sari la navigare
Sari la căutare
Monitorul Oficial 101/1990 (vedeți sursa)
Versiunea de la data 7 aprilie 2011 10:44
, 7 aprilie 2011fără descrierea modificării
Fără descriere a modificării |
Fără descriere a modificării |
||
Linia 206: | Linia 206: | ||
Art. 2. - Pentru alte produse necuprinse în anexele Art. 4. - Prevederile prezentei hcftărâri se aplică | Art. 2. - Pentru alte produse necuprinse în anexele Art. 4. - Prevederile prezentei hcftărâri se aplică | ||
nr. 1 și 2 la prezenta hotărâre, cotele de impozit pe începând cu data de 17 iulie 1990. | nr. 1 și 2 la prezenta hotărâre, cotele de impozit pe începând cu data de 17 iulie 1990. | ||
PRIM-MINISTRU | |||
{{SemnPm|Petre Roman|București|16 iulie 1990|784}}PRIM-MINISTRU | |||
==== Anexa ==== | |||
''' Lista impozitului pe circulația mărfurilor la produsele provenite din producția internă și comercializate în țară''' | |||
{| | |||
!Nr.crt | |||
!Denumirea produsului | |||
!Cota impozit % | |||
|- | |||
|1. | |||
|Detergenți | |||
|10 | |||
|- | |||
|2. | |||
|Lacuri și vopsele | |||
|10 | |||
|- | |||
|Confecții din piele și înlocuitori din piele | |||
|15 | |||
|- | |||
|3. | |||
|Anvelope | |||
|30 | |||
|- | |||
|4. | |||
|Săpun de rufe | |||
|20 | |||
|- | |||
|5. | |||
|Produse cosmetice și de parfumerie | |||
|25 | |||
|- | |||
|6. | |||
|Medicamente | |||
|15 | |||
|- | |||
|7. | |||
|Piese de schimb auto | |||
|40 | |||
|- | |||
|8. | |||
|Piese de schimb din industria electrotehnică | |||
|40 | |||
|- | |||
|9. | |||
|Țesături din bumbac și tip bumbac | |||
|35 | |||
|- | |||
|10. | |||
|Țesături din lina și tip lina | |||
|20 | |||
|- | |||
|11. | |||
|Țesături de mătase și tip mătase | |||
|10 | |||
|- | |||
|12. | |||
|Covoare | |||
|5 | |||
|- | |||
|13. | |||
|Tricotaje | |||
|5 | |||
|- | |||
|14. | |||
|Confecții de piele și înlocuitori piele | |||
|15 | |||
|- | |||
|15. | |||
|Galanterie, pasmanterie, mercerie | |||
|5 | |||
|- | |||
|16. | |||
|Încălțăminte fețe piele naturală | |||
|10 | |||
|- | |||
|17. | |||
|Încălțăminte fete înlocuitori | |||
|15 | |||
|- | |||
|18. | |||
|Marochinărie | |||
|10 | |||
|- | |||
|19. | |||
|Încălțăminte din cauciuc | |||
|30 | |||
|- | |||
|20. | |||
|Carne | |||
|10 | |||
|- | |||
|21. | |||
|Preparate din carne | |||
|20 | |||
|- | |||
|22. | |||
|Produse zaharoase și de patiserie | |||
|30 | |||
|- | |||
|23. | |||
|Ulei comestibil | |||
|20 | |||
|- | |||
|24. | |||
|Lapte de consum | |||
|10 | |||
|- | |||
|25. | |||
|Produse lactate proaspete | |||
|15 | |||
|- | |||
|26. | |||
|Vin pentru consum | |||
|30 | |||
|- | |||
|27. | |||
|Țuică și rachiuri naturale | |||
|30 | |||
|} | |||
ANEXA Nr. I | ANEXA Nr. I | ||
l. I S T A | l. I S T A |