3.484 de modificări
Monitorul Oficial 110/1990: Diferență între versiuni
Sari la navigare
Sari la căutare
Monitorul Oficial 110/1990 (vedeți sursa)
Versiunea de la data 19 aprilie 2011 12:15
, 19 aprilie 2011→Anexă
(→Anexă) |
(→Anexă) |
||
Linia 39: | Linia 39: | ||
'''Taxele vamale datorate de persoanele fizice la introducerea în țară de autoturisme și autorulote''' | '''Taxele vamale datorate de persoanele fizice la introducerea în țară de autoturisme și autorulote''' | ||
{| | {| | ||
|Până la 500 cmc ||12.000 lei | |Până la 500 cmc ||12.000 lei | ||
|- | |- | ||
|501- 600 cmc|| 14.000 lei | |501- 600 cmc|| 14.000 lei | ||
|- | |- | ||
|601- 700 cmc ||16.000 lei | |601- 700 cmc ||16.000 lei | ||
|- | |- | ||
|701- 800 cmc ||18.000 lei | |701- 800 cmc ||18.000 lei | ||
|- | |- | ||
|801- 900 cmc ||20.000 lei | |801- 900 cmc ||20.000 lei | ||
|- | |- | ||
|901-1000 cmc ||22.000 lei | |901-1000 cmc ||22.000 lei | ||
|- | |- | ||
|1001-1100 cmc ||24.000 lei | |1001-1100 cmc ||24.000 lei | ||
|- | |- | ||
|1101-1200 cmc ||26.000 lei | |1101-1200 cmc ||26.000 lei | ||
|- | |- | ||
|1201-1300 cmc ||28.000 lei | |1201-1300 cmc ||28.000 lei | ||
|- | |- | ||
|1301-1400 cmc ||30.000 lei | |1301-1400 cmc ||30.000 lei | ||
|- | |- | ||
|1401 1500 cmc|| 32.000 lei | |1401 1500 cmc|| 32.000 lei | ||
|- | |- | ||
|1501-1600 cmc ||34.000 lei | |1501-1600 cmc ||34.000 lei | ||
|- | |- | ||
|1601-1700 cmc ||36.000 lei ||Peste 3001 cmc ||64.000 | |1601-1700 cmc ||36.000 lei | ||
|- | |||
|1701-1800 cmc|| 38.000 | |||
|- | |||
|1801-1900 cmc|| 40.000 | |||
|- | |||
|1901-2000 cmc ||42.000 | |||
|- | |||
|2001- 2100 cmc ||44.000 | |||
|- | |||
|2101-2200 cmc ||46.000 | |||
|- | |||
|2201-2300 cmc ||48.000 | |||
|- | |||
|2301-2400 cmc ||50.000 | |||
|- | |||
|2401-2500 cmc ||52.000 | |||
|- | |||
|2501-2600 cmc ||54.000 | |||
|- | |||
|2601-2700 cmc ||56.000 | |||
|- | |||
|2701-2800 cmc||58.000 | |||
|- | |||
|2801-2900 cmc||60.000 | |||
|- | |||
| 2901-3000 cmc||62.000 | |||
|- | |||
|Peste 3001 cmc ||64.000 | |||
|} | |} | ||
H 0 T Ă R Î R E | H 0 T Ă R Î R E | ||
privind cazarea unor studenți și doctoranzi | privind cazarea unor studenți și doctoranzi |