2.337 de modificări
Monitorul Oficial 25/1991: Diferență între versiuni
Sari la navigare
Sari la căutare
Monitorul Oficial 25/1991 (vedeți sursa)
Versiunea de la data 29 aprilie 2011 16:01
, 29 aprilie 2011fără descrierea modificării
Lgall (discuție | contribuții) Fără descriere a modificării |
Lgall (discuție | contribuții) Fără descriere a modificării |
||
Linia 118: | Linia 118: | ||
{| | {| | ||
| width="200"|<center>Profitul anual</center> || width="160" |<center>Cota medie de impozit %</center> || width=" | | width="200"|<center>Profitul anual</center> || width="160" |<center>Cota medie de impozit %</center> || width="400" |<center>Modul de calcul al impozitului pentru profitul situat între cote</center> | ||
|- | |- | ||
| <center>până la 25.000 lei</center> || <center>scutit</center> || <center> </center> | | <center>până la 25.000 lei</center> || <center>scutit</center> || <center> </center> | ||
Linia 150: | Linia 150: | ||
|<center>350.001- 375.000 lei</center> || <center>15.36-15,93</center> ||align="right"|53.750+24% pentru partea care depăşeşte 350.000 lei | |<center>350.001- 375.000 lei</center> || <center>15.36-15,93</center> ||align="right"|53.750+24% pentru partea care depăşeşte 350.000 lei | ||
|- | |- | ||
|<center>375.001- 400.000 lei</center> || <center>15,93- | |<center>375.001- 400.000 lei</center> || <center>15,93-16,50</center> ||align="right"|59.750+25% pentru partea care depăşeşte 375.000 lei | ||
|- | |||
|<center>400.001- 425.000 lei</center> || <center>16,50-17,06</center> ||align="right"|66.000+26% pentru partea care depăşeşte 400.000 lei | |||
|- | |||
|<center>425.001- 450.000 lei</center> || <center>17,06-17,61</center> ||align="right"|72.500+27% pentru partea care depăşeşte 425.000 lei | |||
|- | |||
|<center>450.001- 475.000 lei</center> || <center>17,61-18,16</center> ||align="right"|79.250+28% pentru partea care depăşeşte 450.000 lei | |||
|- | |||
|<center>475.001- 500.000 lei</center> || <center>18,16-18,70</center> ||align="right"|86.250+29% pentru partea care depăşeşte 475.000 lei | |||
|- | |||
|<center>500.001- 1.000.000 lei</center> || <center>13,70-24,35</center> ||align="right"|93.500+30% pentru partea care depăşeşte 500.000 lei | |||
|- | |||
|<center>l.000.001- 1.500.000 lei</center> || <center>24,35-26,57</center> ||align="right"|243.500+31% pentru partea care depăşeşte 1.000.000 lei | |||
|- | |||
|<center>1.500.001- 2.000.000 lei</center> || <center>26,5-27,92</center> ||align="right"|398.500+32% pentru partea care depăşeşte 1.500.000 lei | |||
|- | |||
|<center>2.000.001- 2.500.000 lei</center> || <center>27,92-28,94</center> ||align="right"|558.500+33% pentru partea care depăşeşte 2.000.000 lei | |||
|- | |||
|<center>2.500 001- 3.000.000 lei</center> || <center>28,94-29,78</center> ||align="right"|723.500+34% pentru partea care depăşeşte 2.500.000 lei | |||
|} | |} |