2.178 de modificări
Monitorul Oficial 294/1994: Diferență între versiuni
Sari la navigare
Sari la căutare
fără descrierea modificării
Gall (discuție | contribuții) (Pagină nouă: {{IncompletWarning}} {{WorkingWarning}} __FORCETOC__ *1994 0294 = Monitorul Oficial al României = Anul VI, Nr. issue::0294 - Partea I - Marți,...) |
Gall (discuție | contribuții) Fără descriere a modificării |
||
Linia 131: | Linia 131: | ||
Art. 5. - Cheltuielile pentru autoritățile publice se diminuează cu 56,0 miliarde lei, din care pentru: | Art. 5. - Cheltuielile pentru autoritățile publice se diminuează cu 56,0 miliarde lei, din care pentru: | ||
{| | {| | ||
| || - miliarde lei - | | || - miliarde lei - | ||
|- | |- | ||
Linia 1.333: | Linia 1.333: | ||
MONITORUL OFICIAL AL ROMÂNIEI, PARTEA I, Nr. 294 25 | MONITORUL OFICIAL AL ROMÂNIEI, PARTEA I, Nr. 294 25 | ||
==== Anexa Nr. 4 ==== | ==== Anexa Nr. 4 ==== | ||
<center> '''Sume defalcate <br/> din impozitul pe salarii''' <br/> - mii lei - </center> | |||
{|style="margin: 1em auto 1em auto" | |||
| Județul || Program 1994 || Influențe || Program rectificat pe anul 1994 | |||
|- | |||
|Total || 508.925.000 || 161.300.000 || 670.225.000 | |||
|- | |||
|1. Alba || 6.837.200 || 2.800.000 || 9.637.200 | |||
|- | |||
|2. Arad || 11.696.800 || 4.300.000 || 15.996.800 | |||
|- | |||
|3. Argeș || 8.392.400 || 4.600.000 || 12.992.400 | |||
|- | |||
|4. Bacău || 13.677.000 || 4.000.000 || 17.677.000 | |||
|- | |||
|5. Bihor || 12.729.000 || 4.500.000 || 17.229.000 | |||
|- | |||
|6. Bistrița-Năsăud || 8.269.400 || 2.100.000 || 10.369.400 | |||
|- | |||
|7. Botoșani || 12.152.900 || 4.000.000 || 16.152.900 | |||
|- | |||
|8. Brașov || 15.958.000 || 5.000.000 || 20.958.000 | |||
|- | |||
|9. Brăila || 8.635.100 || 2.600.000 || 11.235.100 | |||
|- | |||
|10. Buzău || 11.132.800 || 3.600.000 || 14.732.800 | |||
|- | |||
|11. Caraș-Severin || 11.999.600 || 4.300.000 || 16.299.600 | |||
|- | |||
|12. Călărași || 7.834.800 || 2.800.000 || 10.634.800 | |||
|- | |||
|13. Cluj || 15.753.600 || 6.500.000 || 22.253.600 | |||
|- | |||
|14. Constanța || 15.998.700 || 4.700.000 || 20.698.700 | |||
|- | |||
|15. Covasna || 6.077.300 || 2.700.000 || 8.777.300 | |||
|- | |||
|16. Dâmbovița || 10.226.300 || 3.800.000 || 14.026.300 | |||
|- | |||
|17. Dolj || 14.851.000 || 3.300.000 || 18.151.000 | |||
|- | |||
|18. Galați || 8.548.100 || 4.000.000 || 12.548.100 | |||
|- | |||
|19. Giurgiu || 7.272.300 || 2.400.000 || 9.672.300 | |||
|- | |||
|20. Gorj || 8.628.300 || 2.000.000 || 10.628.300 | |||
|- | |||
|21. Harghita || 6.139.400 || 2.550.000 || 8.689.400 | |||
|- | |||
|22. Hunedoara || 12.143.700 || 4.800.000 || 16.943.700 | |||
|- | |||
|23. Ialomița || 5.406.100 || 1.600.000 || 7.006.100 | |||
|- | |||
|24. Iași || 16.537.300 || 7.500.000 || 24.037.300 | |||
|- | |||
|25. Maramureș || 14.778.500 || 4.500.000 || 19.278.500 | |||
|- | |||
|26. Mehedinți || 7.353.600 || 2.800.000 || 10.153.600 | |||
|- | |||
|27. Mureș || 13.226.100 || 5.100.000 || 18.326.100 | |||
|- | |||
|28. Neamț || 11.306.600 || 2.500.000 || 13.806.600 | |||
|- | |||
|29. Olt || 10.443.000 || 2.400.000 || 12.843.000 | |||
|- | |||
|30. Prahova || 14.852.400 || 6.600.000 || 21.452.400 | |||
|- | |||
|31. Satu Mare || 12.661.300 || 2.400.000 || 15.061.300 | |||
|- | |||
|32. Sălaj || 9.167.800 || 2.850.000 || 12.017.800 | |||
|- | |||
|33. Sibiu || 14.161.100 || 2.800.000 || 16.961.100 | |||
|- | |||
|34. Suceava || 14.168.800 || 4.700.000 || 18.868.800 | |||
|- | |||
|35. Teleorman || 6.679.900 || 2.000.000 || 8.679.900 | |||
|- | |||
|36. Timiș || 19.309.400 || 5.600.000 || 24.909.400 | |||
|- | |||
|37. Tulcea || 4.808.700 || 2.700.000 || 7.508.700 | |||
|- | |||
|38. Vaslui || 11.584.600 || 3.800.000 || 15.384.600<ref>Include și suma de 700.000 mii lei pentru acoperirea costurilor necesare pompării apei din râul Prut prin aducțiunea Prut-Vasluiet în vederea asigurării volumului de apă pentru municipiul Vaslui, fonduri ce | |||