3.484 de modificări
Monitorul Oficial 341/1992: Diferență între versiuni
Sari la navigare
Sari la căutare
Monitorul Oficial 341/1992 (vedeți sursa)
Versiunea de la data 31 august 2011 11:56
, 31 august 2011→Lista cu substanțele ce figurează în tabelul III
Linia 884: | Linia 884: | ||
| Pentazocina | | Pentazocina | ||
| | | | ||
| (2R*,6R*,11R*)-1,2,3 | | (2R*,6R*,11R*)-1,2,3,4,5,6-hexahidro-6,11-dimetil-3-(3-metil-2-butenil)-2,8-metano-3-benzazocin-8-ol | ||
|- | |- | ||
| 7. | | 7. | ||
Linia 1.014: | Linia 1.014: | ||
|- | |- | ||
| 22. | | 22. | ||
| | | Fencamfamina | ||
| | | | ||
| N-etil-3-fenil-2- | | N-etil-3-fenil-2-norbornanamină | ||
|- | |- | ||
| 23. | | 23. | ||
| Fenproporex | | Fenproporex | ||
| | | | ||
| | | ????-3-[(α-metilfenetil) amino]-propionitri1 | ||
|- | |- | ||
| 24. | | 24. | ||
| Fludiazepam | | Fludiazepam | ||
| | | | ||
| 7-clor-5-(o-fluorfenil)-1,3-dihidro | | 7-clor-5-(o-fluorfenil)-1,3-dihidro-1-metil-2H-1,4-benzodiazepin-2-onă | ||
|- | |- | ||
| 25. | | 25. | ||
| Flunitrazepam | | Flunitrazepam | ||
| | | | ||
| 5-(o-fluorfenil)-1,3-dihidro- 1 -metil-7- nitro-2H-1,4-benzodiazepin-2-onă | | 5-(o-fluorfenil)-1,3-dihidro-1-metil-7-nitro-2H-1,4-benzodiazepin-2-onă | ||
|- | |- | ||
| 26. | | 26. | ||
| Flurazepam | | Flurazepam | ||
| | | | ||
| 7-clor-1-[2-( | | 7-clor-1-[2-(dietilamino)etil]-5-(o-fluorfenil)-1,3-dihidro-2H-1,4-benzodiazepin-2-onă | ||
|- | |- | ||
| 27. | | 27. | ||
| Halazepam | | Halazepam | ||
| | | | ||
| 7-clor-1,3-dihidro-5-fenil-1 | | 7-clor-1,3-dihidro-5-fenil-1-(2,2,2-trifluoretil)-2H-1,4-benzodiazepin-2-onă | ||
|- | |- | ||
| 28. | | 28. | ||
| Haloxazolam | | Haloxazolam | ||
| | | | ||
| 10-brom- | | 10-brom-11b-(o-fluorfenil)-2,3,7,1lb-tetrahidrooxazol-[3,2-d][1,4]benzodiazepin-6(5H)-onă | ||
|- | |||
| | |||
| 29. | | 29. | ||
| Ketazolam | | Ketazolam | ||
| 11-clor-8,12b-dihidro-2,8-dimetil- 12b- fenil-4H-1,3-oxazin[3,2-d] [l,4]benzodiazepin- 4,7{6H)-dionă | | | ||
| 11-clor-8,12b-dihidro-2,8-dimetil-12b-fenil-4H-1,3-oxazin[3,2-d][l,4]benzodiazepin-4,7{6H)-dionă | |||
|- | |- | ||
| 30. | | 30. | ||
| Lefetamina SPA | | Lefetamina | ||
| (-)-N, N-dimetil-1,2- | | SPA | ||
| (-)-N,N-dimetil-1,2-difeniletilamină | |||
|- | |- |