112 modificări
Monitorul Oficial 51/1994: Diferență între versiuni
Sari la navigare
Sari la căutare
Monitorul Oficial 51/1994 (vedeți sursa)
Versiunea de la data 18 aprilie 2012 13:25
, 18 aprilie 2012→Anexa nr. 1
Linia 784: | Linia 784: | ||
|- | |- | ||
| ||DROXA||PULB.SUSP.||250 mg/5ml||THE UNITED PHARMA||IORDANIA | | ||DROXA||PULB.SUSP.||250 mg/5ml||THE UNITED PHARMA||IORDANIA | ||
|- | |||
| || DROXIL 500|| CAPS.|| 500 mg|| THE UNITED PHARMA||IORDANIA | |||
|** ||colspan="5"|CEFALEXINUM | |||
|- | |||
| RO|| CEFALEXINĂ|| COMPR. || 250 mg 500 mg||LAB. MAGISTRA-GENEVE ||ROMÂNIA | |||
|- | |||
| ||KEFLEX||GRAN.SUSP.||15 mg/5mg 250mg/ 5mg|| LILLY||S.U.A. | |||
|- | |||
| ||KEFLEX||CAPS.||250mg 500mg|| LILLY||S.U.A. | |||
|- | |||
| ||NEOCEF ||CAPS.||500 mg||NILE CO.||EGYPT | |||
|- | |||
| ||NEOCEF||GRAN.SUSP.||250mg/5ml||NILE CO.||EGYPT | |||
|- | |||
| ||ORACEF||CAPS.||500mg||KRKA||SLOVENIA | |||
|- | |||
| ||ORACEF||PULB.SUSP.||250mg/5ml||KRKA||SLOVENIA | |||
|- | |||
| ||OSPEXIN||COMPR.FILM||500mg 1000mg||BIOCHEMIE||AUSTRIA | |||
|- | |||
| ||OSPEXIN||GRAN.SUSP.||250mg/5ml||BIOCHEMIE||AUSTRIA | |||
|- | |||
| ||OSPEXIN||CAPS.||500mg ||BIOCHEMIE||AUSTRIA | |||
|- | |||
| ||OSPEXIN||CAPS.||250mg ||BIOCHEMIE||AUSTRIA | |||
|- | |||
| ||OSPEXIN||GRAN.SUSP.||125mg/5ml 375mg/5ml ||BIOCHEMIE||AUSTRIA | |||
|- | |||
| ||PALITREX||SUSPENSIE||250mg/5ml||GALENIKA||YUGOSLAVIA | |||
|- | |||
|** ||colspan="5"|CEFALOTINUM | |||
|- | |||
| RO||CEFALOTINĂ||FLAC.INJ.|| ||ANTIBIOTICE||ROMÂNIA | |||
|- | |||
|** ||colspan="5"|CEFAMANDOLUM | |||
| ||MANDOL||FLAC.INJ.||500mg 1g 2g||LILLY||S.U.A. | |||
|- | |||
|** ||colspan="5"|CEFAZEDONUM | |||
|- | |||
| ||REFOSPORIN||FLAC.INJ.||0,5g 1g 2g||MERCK||GERMANIA | |||
|- | |||
|** ||colspan="5"|CEFAZOLINUM | |||
|- | |||
| ||CEFAMEZIN||FLAC.INJ.||1000mg||KRKA||SLOVENIA | |||
||- | |||
| ||KEFZOL||FLAC.INJ.||250mg 500mg 1g||LILLY||S.U.A | |||
|- | |||
| ||SEFAZOL||FLAC.INJ.|| 250mg 500mg 1g||MUSTAFA NEVZAT ILAC||TURCIA | |||
|- | |||
|** ||colspan="5"|CEFODIZINUM | |||
|- | |||
| ||MODIVID||FLAC.INJ.||0,25g 0,50g 1g 2g||HOECHEST||GERMANIA | |||
|- | |||
|** ||colspan="5"|CEFOPERAZONUM | |||
|- | |||
|BM||CEFAPEZONE||FLAC.INJ.||1000mg||SHIM POONG||KOREEA | |||
|- | |||
| ||CEFOBID||FLAC.INJ.||1g 2g||PFIZER||S.U.A | |||
|- | |||
| ||CEFOBID||FLAC.INJ.||1g ||BIOGAL||UNGARIA | |||
|- | |||
|** ||colspan="5|CEFOTAXIMUM | |||
|- | |||
|RO||CEFOTAXIM||FLAC.INJ.||1g||ANTIBIOTICE||ROMÂNIA | |||
|- | |||
| ||CEFOTAXIME||FLAC.INJ.||1g 2g||LEK||SLOVENIA | |||
|- | |||
| ||CLAFORAN||FLAC.INJ.||0,500g 1g||ROUSSEL||FRANȚA | |||
|- | |||
| ||NASPOR||FLAC.INJ.||1g||GENTEPHARM||GRECIA | |||
|- | |||
| ||SPIROSINE||FLAC.INJ.||1g||FARAN||GRECIA | |||
|- | |||
|** ||colspan="5|CEFOTETANTUM | |||
|- | |||
| ||CEFOTETAN (CEFTENON)||FLAC.INJ.||1g||BIOCHEMIE||AUSTRIA | |||
|- | |||
|** ||colspan="5|CEFOTIANUM | |||
|- | |||
| ||HALOSPOR||FLAC.INJ.||0,5g 1g 2g||CIBA||ELVEȚIA | |||
|- | |||
|** ||colspan="5|CEFROXADINUM | |||
|- | |||
| ||ORASPOR||COMPR.||500mg||CIBA||ELVEȚIA | |||
|- | |||
| ||ORASPOR||CAPS.||125mg 250mg||CIBA||ELVEȚIA | |||
|- | |||
|** ||colspan="5|CEFSULODINUM | |||
|- | |||
| ||MONASPOR||FLAC.INJ.||500mg|| CIBA||ELVEȚIA | |||
|- | |||
|** ||colspan="5|CEFTAZIDINUM | |||
| ||FORTUM||FLAC.INJ.||250mg 500mg 1g 2g||GLAXO||ANGLIA | |||
|- | |||
| ||SOSTATIN||COMPR.||20mg||FARAN||GRECIA | |||
|- | |||
|** ||colspan="5|CEFTRIAXONUM | |||
|- | |||
| ||LONGACEPH||FLAC.INJ.||250mg 1g||GALENIKA||YUGOSLAVIA | |||
|- | |||
| ||ROCEPHIN||FLAC.INJ.||0,25g 1,5g 1g 2g||HOFFMANN||ELVEȚIA | |||
|- | |||
| ||ROCEPHIN||FLAC.INJ.||1g||EGIS||UNGARIA | |||
|- | |||
|** ||colspan="5|CEFUROXIMUM | |||
|- | |||
| ||CEFAMAR||FLAC.INJ.||750mg||SPA||ITALIA | |||
|- | |||
| ||VEKFAZOLIN||FLAC.INJ.||750mg||FARAN||GRECIA | |||
|- | |||
| ||ZINACEF||FLAC.INJ.||250mg 750mg 1,5g||GLAXO||ANGLIA | |||
|- | |||
| ||ZINNAT||COMPR.FILM||125mg 250mg 500mg||GLAXO||ANGLIA | |||
|- | |||
| ||ZINNAT||GRAN.SUSP.||125 mg/5ml||GLAXO||ANGLIA | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||