Monitorul Oficial 89bis/1990

De la wiki.civvic.ro
Salt la: navigare, căutare

Această pagină a fost migrată la Civvic.ro. Orice modificări veți aduce aici nu vor mai fi propagate pe Civvic.ro. Vă rugăm să faceți orice modificări doriți direct pe Civvic.ro.

Monitorul Oficial al României

Anul II, Nr. issue::0089 bis - Marți, 10 iulie year::1990

Hotărâri ale Adunării Deputaților

Hotărâre privind aprobarea componenței nominale a comisiilor permanente ale Adunării Deputaților

Adunarea Deputaților hotărăște:

Articol unic. - Se aprobă componența nominală a comisiilor permanente ale Adunării Deputaților, potrivit anexelor nr. 1-14, care fac parte integrantă din prezenta hotărâre.

Președintele Adunării Deputaților, Marțian Dan | București, 9 iulie 1990 | Nr. 17.


Anexa nr. 1

Componența Comisiei economice a Adunării Deputaților

Nr.
crt.
Numele și prenumele Grupul parlamentar
1. Berceanu Radu-Mircea Grupul parlamentar al F.S.N.
2. Schverin Gerthard "
3. Popescu Constantin "
4. Staicu Ioan "
5. Rădăuceanu Dumitru "
6. Tomescu Ion "
7. Ruse Corneliu-Constantin "
8. Staicu Constantin-Dan-Dorin "
9. Georgescu Adrian "
10. Novac Verginica "
11. David Mircea "
12. Teodoriu Bujor-Bogdan "
13. Blaga Ionel "
14. Grec Marcel "
15. Lupu Neculai "
16. Marcu Gheorghe "
17. Calance Dumitru "
18. Ilieș Paul-Adrian "
19. Radu Alexandru "
20. Moinescu Dumitru "
21. Lazia Ion "
22. Albu Alexandru "
23. Filimon Mircea "
24. Fleşer Petru "
25. Munteanu Viorel "
26. Dragomir Nelu-Aristide "
27. Posea Nicolae-Petre "
28. Dochia Aurelian "
29. Șerban Dumitru "
30. Pescaru Valeriu Grupul parlamentar agrar și socialist-democratic
31. Hanganu Mihai "
32. Florea Ioan Grupul parlamentar ecologist și social-democrat
33. Crisbășan Florin "
34. Lascu Vasile "
35. Moisei Filip "
36. Vaida Victor "
37. Simescu Nicolaie Grupul parlamentar de uniune națională a românilor
38. Căpățînă Octavian-Dan "
39. Popescu-Tăriceanu Călin Grupul parlamentar al P.N.L.
40. Rusu Horia-Mircea "
41. Enescu Nicolae "
42. Lăzărescu Dan "
43. Nedelcu Ariton "
44. Bivolaru Marin "
45. Diaconescu Ion Grupul parlamentar al P.N.Ț.-c.d.
46. Pécsi Francisc Grupul parlamentar al U.D.M.R.
47. Incze Béla "
48. Pillich Ladislau Ștefan "
49. Vosganian Varujan Grupul parlamentar al minorităților naționale (altele decât cea maghiară)


Anexa nr. 2

Componența Comisiei pentru buget și finanțe a Adunării Deputaților

Nr.
crt.
Numele și prenumele Grupul parlamentar
1. Năstasă Simion Grupul parlamentar al F.S.N.
2. Vilaia Dan "
3. Lungu Gheorghe "
4. Voinea Ioan "
5. Lupuțiu Teodor "
6. Bogdan Ioan "
7. Bodea Mircea "
8. Paicu Ion "
9. Șerbu Vasile Octavian "
10. Dîrdală Ștefan "
11. Partal Petre "
12. Ene Elena "
13. Seremi Ştefan "
14. Florea Ioan Grupul parlamentar ecologist și social-democrat
15. Pop Dumitru-Petru Grupul parlamentar de uniune națională a românilor
16. Vaida Teodor-Mircea Grupul parlamentar al P.N.L.
17. Nedelcu Ariton "
18. Nicoară Adrian Grupul parlamentar al P.N.Ț.-c.d.
19. Vida Iuliu Grupul parlamentar al U.D.M.R.
20. Borsos Géza József "


Anexa nr. 3

Componența Comisiei pentru industrie și servicii a Adunării Deputaților

Nr.
crt.
Numele și prenumele Grupul parlamentar
1. Albu Gheorghe Grupul parlamentar al F.S.N.
2. Matei Vasile "
3. Tudor Mihai "
4. Manole Adrian "
5. Mihăiescu Teodor-Horia "
6. Alexandrescu Emil-Lucian "
7. Cosmin Victoria "
8. Stoica Mihai "
9. Crăciun Gheorghe "
10. Iușut Mihail "
11. Mihălăchioiu Marius "
12. Gafar Cantemir "
13. Savu-Radu Dumitru "
14. Farcașiu Gheorghe "
15. Surdu Dumitru "
16. Bălan Gheorghe-Pavel "
17. Morar Cornel "
18. Oară Florin-Lucian "
19. Bran Vasile "
20. Georgescu Ioan "
21. Berechet Constantin "
22. Videanu Adriean "
23. Bia Marian "
24. Hedea Vasile-Ionel "
25. Băteanu Nicolae "
26. Florescu Horia "
27. Munteanu Vasile "
28. Enache Octavian "
29. Nistor Vasile "
30. Maerean Epifanie-Tiberiu "
31. Drăghicescu Ioan "
32. Negruț Ioan-Liviu Grupul parlamentar agrar și socialist-democratic
33. Bejan Costache "
34. Dijmărescu Antonică Grupul parlamentar ecologist și social-democrat
35. Tudor Marius-Mihail "
36. Cunescu Sergiu "
37. Bălănescu Mihail "
38. Todiraş Ioan Grupul parlamentar de uniune națională a românilor
39. Bucur Coriolan "
40. Basean Ion Grupul parlamentar al P.N.L.
41. Bivolaru Marin "
42. Vaida Teodor-Mircea "
43. Bujor Liviu "
44. Andreescu Constantin "
45. Gabrielescu Valentin-Corneliu Grupul parlamentar al P.N.Ț.-c.d.
46. Borbély Ladislau Grupul parlamentar al U.D.M.R.
47. Takács Albert Csaba "
48. Răducanu Gheorghe Grupul parlamentar al minorităților naționale (altele decât cea maghiară)
49. Hogea Amet "


Anexa nr. 4

Componența Comisiei pentru agricultură, silvicultură, industrie alimentară și servicii pentru agricultură a Adunării Deputaților

Nr.
crt.
Numele și prenumele Grupul parlamentar
1. Cojocaru Ioan-Paul Grupul parlamentar al F.S.N.
2. Aramă Viorel "
3. Miron Mihai "
4. Predica Marin "
5. Petrescu Mihai "
6. Popescu-Bejat Ștefan-Marian "
7. Comănescu Alexandru "
8. Beznea Dumitru "
9. Mircea Constantin "
10. Lazăr Nicolai "
11. Durac Marin "
12. Pârvu Constantin "
13. Nechifor Dumitru "
14. Stanciu Glicherie "
15. Man Mircea "
16. Chiriac Mihail "
17. Macovei Tiberiu "
18. Brăneanu Dumitru "
19. Hălmăjan Victor "
20. Dumitrescu Ioan "
21. Ștefan Ion "
22. Paraschivoiu Romulus "
23. Ciuciu Vasile "
24. Ispas Radu-Mircea "
25. Sindile Antonie "
26. Rădulescu Gheorghe "
27. Tîrîșescu Ștefan "
28. Mărginean Nicolae "
29. Popovici Dan-Ion-Cristian "
30. Gib Constantin Grupul parlamentar agrar și socialist-democratic
31. Surdu Victor "
32. Iuruc Niculae "
33. Seracin Ioan "
34. Ciortea Gligor "
35. Scrieciu Gheorghe "
36. Bejan Costache "
37. Bărbat Vasile "
38. Teaci Dumitru "
39. Ghiță Eugeniu Grupul parlamentar ecologist și social-democrat
40. Moisei Filip "
41. Weber Peter "
42. Nicolaescu Tudor-Horia Grupul parlamentar al P.N.L.
43. Pascu Horia-Radu "
44. Bedros Nae-Petru "
45. Ștefănuţ Petru Grupul parlamentar al P.N.Ț.-c.d.
46. Dumitrescu Nichita "
47. Csapó Iosif Grupul parlamentar al U.D.M.R.
48. Bajcsi Ákos "


Anexa nr. 5

Componența Comisiei pentru drepturile omului, culte și problemele minorităților naționale a Adunării Deputaților

Nr.
crt.
Numele și prenumele Grupul parlamentar
1. Olteanu Nicolae Grupul parlamentar al F.S.N.
2. Oancea Ioan "
3. Dumitru Elena "
4. Țurlea Petre "
5. Moldovan Corneliu "
6. Duță Adrian "
7. Ivanov Anania "
8. Leș Ioan "
9. Ciplea Silviu-Ioan "
10. Argatu Constantin-Calinic "
11. Preda Elena "
12. Tarnea Marta-Nora "
13. Popovici Dan-Ion-Cristian "
14. Schverin Gerhard "
15. Ilie Ștefan "
16. Turlacu Ioan "
17. Tăut Gh. Nicolae "
18. Stuparu Timotei "
19. Nistor Vasile "
20. Hedea Vasile Ionel "
21. Munteanu Vasile "
22. Enache Octavian "
23. Catarig Ioan "
24. Seremi Ștefan "
25. Mărginean Nicolae "
26. Sabău Ioan "
27. Lupău Gheorghița "
28. Gongu Petre "
29. Gingulescu Mihail-Constantin "
30. Weber Ernest-Otto Grupul parlamentar ecologist și social-democrat
31. Gavra Ioan Grupul parlamentar de uniune națională a românilor
32. Burcă Petru "
33. Andreescu Constantin Grupul parlamentar al P.N.L.
34. Carp Mihai "
35. Bese George-Ioan "
36. Maior Gregoriu-Petru Grupul parlamentar al P.N.Ț.-c.d.
37. Alexandru Ioan "
38. Rațiu Ion "
39. András Imre Grupul parlamentar al U.D.M.R.
40. Eckstein Kovács Péter "
41. Podhradszki Vasile "
42. Iuruc Nicolae Grupul parlamentar agrar și socialist-democratic
43. Andrei Echim Grupul parlamentar al minorităților naționale (altele decât cea maghiară)
44. Brandsch Ingmar "
45. Tcaciuc Ștefan "
46. Gemil Tahsin "
47. Luchin Milenco "
48. Heckel Matei "
49. Lințmaier Anton "
50. Nicolau Anton "
51. Hogea Amet "
52. Vosganian Varujan "
53. Ivanciov Carol-Matei "


Anexa nr. 6

Componența Comisiei pentru echilibru ecologic și protecția mediului a Adunării Deputaților

Nr.
crt.
Numele și prenumele Grupul parlamentar
1. Tîrîșescu Ștefan Grupul parlamentar al F.S.N.
2. Năstăsescu Ion "
3. Gurău Ion "
4. Catargiu Daniel "
5. Zaharia Corneliu-Dan "
6. Pappa Dan-Ionel "
7. Săndulache Adrian "
8. Gongu Petre "
9. Marinescu Gabriel "
10. Buruiană-Aprodu Daniela "
11. Palade Gheorghe "
12. Pitcă Adrian-Constantin "
13. Borza Dorel "
14. Ivan Dan-Gheorghe-Lazăr "
15. Ciocan Nicolae "
16. Rădulescu Gheorghe "
17. Iușut Mihail "
18. Radu Alexandru "
19. Olteanu Nicolae "
20. Surdu Victor Grupul parlamentar agrar și socialist-democratic
21. Bălănescu Mihail Grupul parlamentar ecologist și social-democrat
22. Protopopescu Cornel "
23. Weber Peter "
24. Vaida Victor "
25. Iețcu Ioan "
26. Lascu Vasile "
27. Tupilatu Ioan-Florin "
28. Noghin Doina "
29. Crisbășan Florin "
30. Bujor Liviu Grupul parlamentar al P.N.L.
31. Patriciu Dinu "
32. Ionescu-Galbeni Nicolae-Vasile Grupul parlamentar al P.N.Ț.-c.d.
33. Szilágyi Ioan Grupul parlamentar al U.D.M.R.
34. Zsigmond László "
35. Pillich Ladislau Ștefan "


Anexa nr. 7

Componența Comisiei pentru administrația centrală și locală, amenajarea teritoriului și urbanism a Adunării Deputaților

Nr.
crt.
Numele și prenumele Grupul parlamentar
1. Amihăesei Ioan Grupul parlamentar al F.S.N.
2. Marcu Ioan "
3. Drăgan Sabin-Adrian "
4. Armășescu Dumitru "
5. Dragomir Constantin "
6. Mareși Dumitru "
7. Ureche Nicolai "
8. Dobrițoiu Teodor "
9. Găvan Aurel "
10. Catargiu Daniel "
11. Arhire Constantin "
12. Cojocariu Emil "
13. Tocoian Iosif "
14. Lăpușan Alexandru "
15. Zofotă Severin "
16. Ursache Ion "
17. Iordache Mihai "
18. Orhei Constantin "
19. Baranovschi Florin-Constantin "
20. Mircea Constantin "
21. Brăneanu Dumitru "
22. Lungu Gheorghe "
23. Dragomir Nelu-Aristide "
24. Săndulache Adrian "
25. Ivan Dan-Gheorghe-Lazăr "
26. Bia Marian "
27. Ardelean Ionel "
28. Pîslaru Dumitru "
29. Partal Petre "
30. Nica Cornel Grupul parlamentar agrar și socialist-democratic
31. Scrieciu Gheorghe "
32. Topliceanu Constantin Grupul parlamentar ecologist și social-democrat
33. Tudor Marius-Mihail "
34. Tupilatu Ioan-Florin "
35. Bucur Coriolan Grupul parlamentar de uniune națională a românilor
36. Patriciu Dinu Grupul parlamentar al P.N.L.
37. Ban Ioan "
38. Nicoară Adrian Grupul parlamentar al P.N.Ț.-c.d.
39. Tokay Gheorghe Grupul parlamentar al U.D.M.R.
40. Varga Attila "


Anexa nr. 8

Componența Comisiei pentru muncă, sănătate, protecție socială și statutul femeii în societate a Adunării Deputaților

Nr.
crt.
Numele și prenumele Grupul parlamentar
1. Dumitrache I. Constantin Grupul parlamentar al F.S.N.
2. Gulea Aurelian "
3. Rădulescu Cătălin-Marian "
4. Ciupală Elarie "
5. Nicolescu Dimitrie-Gabriel "
6. Sălăgean Vasile "
7. Iliescu Ion "
8. Comișel Constanța "
9. Sandu Costin "
10. Ghiță-Eftemie Stelian "
11. Dumitrescu Florica"
12. Butnaru Sorin-Theodor "
13. Mitu Eugen "
14. Sarafoleanu Dorin "
15. Rădulescu Cristian "
16. Manole Gheorghe "
17. Voicu Mihai "
18. Morar Cornel "
19. Tarnea Marta-Nora "
20. Petrescu Ovidiu-Cameliu "
21. Lupu-Calotă Floarea "
22. Krausz Francis-Septimiu "
23. Cîrjoi Vasile "
24. Lixăndroiu Viorel "
25. Mesaroș Serghei Grupul parlamentar agrar și socialist democratic
26. Hobjila Vasile "
27. Bărbat Vasile "
28. Cunescu Sergiu Grupul parlamentar ecologist și social-democrat
29. Noghin Doina "
30. Edelhauser Viorica "
31. Pale Georgeta-Valentina "
32. Pascu Horia-Radu Grupul parlamentar al P.N.L.
33. Leo Miza Iulia "
34. Grigore Radu "
35. Șerbănescu Rodica "
36. Dumitrescu Nichita Grupul parlamentar al P.N.Ț.-c.d
37. Bárányi Francisc Grupul parlamentar al U.D.M.R.
38. Kerekes Károly "
39. Nicolau Anton Grupul parlamentar al minorităților naționale (altele decât cea maghiară)


Anexa nr. 9

Componența Comisiei pentru învățământ, știință, tinerei, sport a Adunării Deputaților

Nr.
crt.
Numele și prenumele Grupul parlamentar
1. Golu Mihail Grupul parlamentar al F.S.N.
2. Lupău Gheorghița "
3. Cristea Sorin "
4. Pavel Gheorghe "
5. Krausz Francis- Septimiu "
6. Silistraru Adrian "
7. Mischie Alexandru-Nicolae "
8. Mancaș Mihai-Emilian "
9. Mocanu Dumitru "
10. Botiș-Griguță Augustin "
11. Sabău Ioan "
12. Trifu Romeo-Marius "
13. Zaharia Gheorghe "
14. Damian Ioan "
15. Ciobanu Nicolae "
16. Alexandrache Georgică "
17. Hopulele Ion "
18. Melinte Doina-Ofelia "
19. Negoescu Nicolae-Ioan "
20. Popescu Virgil "
21. Constantinescu Cornel "
22. Grigoriu Bogdan-Victor "
23. Buznea Dumitru "
24. Timen Iosef "
25. Nică Ilie "
26. Mihăilescu Teodor-Horia "
27. Stuparu Timotei
28. Videanu Adriean "
29. Dobrițoiu Teodoru "
30. Ivanovici Constantin "
31. Teaca Dumitru Grupul parlamentar agrar și socialist-democratic
32. Hobjila Vasile "
33. Pale Georgeta-Valentina Grupul parlamentar ecologist și social-democrat
34. Edelhauser Viorica "
35. Crețu Mircea Grupul parlamentar de uniune națională a românilor
36. Șuta Vasile "
37. Todiraș Ioan "
38. Leo Miza Iulia Grupul parlamentar al P.N.L.
39. Voinea Gheorghe "
40. Balaban Marin "
41. Bedros Nae-Petru "
42. Zăinescu Cristian-Constantin "
43. Popescu-Tăriceanu Călin "
44. Grigore Radu "
45. Țepelea Gabriel Grupul parlamentar al P.N.Ț.-c.d.
46. Nagy Benedek Grupul parlamentar al U.D.M.R.
47. Szilágyi Zsolt "
48. Zonda Attila "
49. Borsos Géza József "
50. Henkel Matei Grupul parlamentar al minorităților naționale (altele decât cea maghiară)
51. Ivanciov Carol-Matei "
52. Luchin Milenca "
53. Brandsch Ingmar "
54. Gemil Tahsin "


Anexa nr. 10

Componența Comisiei pentru cultură, arte, mijloace de informare în masă a Adunării Deputaților

Nr.
crt.
Numele și prenumele Grupul parlamentar
1. Crăsnaru Daniela Grupul parlamentar al F.S.N.
2. Lupu-Calotă Floarea "
3. Opriș Octavian "
4. Mihut Ioan "
5. Butulescu Valeriu "
6. Itu Ion "
7. Gingulescu Mihai Constantin "
8. Petrescu Ovidiu-Cameliu "
9. Iordache Claudiu "
10. Maerean Epifanie-Tiberiu "
11. Sorescu Constantin "
12. Dogariu Octavian "
13. Bona Petru "
14. Timis Ioan "
15. Cristea Sorin "
16. Nică Ilie "
17. Cosmin Victoria "
18. Gavra Ioan Grupul parlamentar de uniune națională a românilor
19. Lăzărescu Dan Grupul parlamentar al P.N.L.
20. Balaban Marin "
21. Șerbănescu Rodica "
22. Botez Sorin-Mircea "
23. Alexandru Ioan Grupul parlamentar al P.N.Ț.- c.d.
24. Țepelea Gabriel "
25. Nagy Béla Grupul parlamentar al U.D.M.R.
26. Márton Arpad-Francisc "
27. Tcaciuc Ștefan Grupul parlamentar al minorităților naționale (altele decât cea maghiară)
28. Somicu Simion-Silviu Grupul parlamentar agrar și socialist-democratic
29. Popescu Florin-Stelian Grupul parlamentar ecologist și social-democrat


Anexa nr. 11

Componența Comisiei pentru apărare și asigurarea ordinii publice (comună cu Senatul) - Membrii din partea Adunării Deputaților

Nr.
crt.
Numele și prenumele Grupul parlamentar
1. Toană Ion-Oltea Grupul parlamentar al F.S.N.
2. Ivanovici Constantin "
3. Ștefan Ion "
4. Baciu Severin "
5. Georgescu Filip "
6. Glăvan Gheorghe "
7. Lixăndroiu Viorel "
8. Canacheu Costică "
9. Blaga Vasile "
10. Mănăilă Toader "
11. Diaconescu Dumitru "
12. Mangiurea Anton-Marin "
13. Moldovan Ioan "
14. Staicu Constantin-Dan-Dorin "
15. Bran Vasile "
16. Somicu Simion-Silviu Grupul parlamentar agrar și socialist-democratic
17. Drugă Alin-Mihai-Dumitru Grupul parlamentar de uniune națională a românilor
18. Căpățînă Octavian-Dan "
19. Enescu Nicolau Grupul parlamentar al P.N.L.
20. Voinea Gheorghe "
21. Basgan Ion "
22. Carp Mihai "
23. Gabrielescu Valentin-Corneliu Grupul parlamentar al P.N.Ț.- c.d.
24. Csutak Ștefan Francisc Grupul parlamentar al U.D.M.R.


Anexa nr. 12

Componența Comisiei de politică externă (comună cu Senatul) - Membrii din partea Adunării Deputaților

Nr.
crt.
Numele și prenumele Grupul parlamentar
1. Timiș Ioan Grupul parlamentar al F.S.N.
2. Diacon Vasile "
3. Boștinaru Victor "
4. Brezniceanu Alexandru "
5. Niculiță-Cîndea Ioan "
6. Vespan Gheorghe "
7. Ciocan Nicolae "
8. Pîslaru Dumitru "
9. Vilău Ioan-Adrian "
10. Dochia Aurelian "
11. Burduja Marinel "
12. Mureșan Liviu "
13. Tudor Mihai "
14. Tăut Gh. Nicolae "
15. Rădulescu Cătălin-Marian "
16. Olteanu Nicolae "
17. Farcașiu Gheorghe "
18. Gheorghiu Costel "
19. Cîrjoi Vasile "
20. Teodoriu Bujor-Bogdan "
21. Găină Viorel "
22. Oarză Florin-Lucian "
23. Turlacu Ioan "
24. Morar Petrișor Grupul parlamentar agrar și socialist-democratic
25. Nica Cornel "
26. Pescaru Valeriu "
27. Mesaroș Serghei "
28. Protopopescu Cornel Grupul parlamentar ecologist și social-democrat
29. Dijmărescu Antonică "
30. Brătianu Ion Grupul parlamentar de uniune națională a românilor
31. Crețu Mircea "
32. Drugă Alin-Mihai-Dumitru "
33. Bottez Sorin-Mircea Grupul parlamentar al P.N.L.
34. Policrat René-Radu "
35. Rațiu Ion Grupul parlamentar al P.N.Ț.-c.d.
36. Maior Gregoriu-Petru "
37. Constantinescu Constantin "
38. Kerekes Károly Grupul parlamentar al U.D.M.R.
39. Pécsi Ferenc "
40. Andrei Echim Grupul parlamentar al minorităților naționale (altele decât cea maghiară)
41. Lințmaier Anton "


Anexa nr. 13

Componența Comisiei juridice, de disciplină și imunități a Adunării Deputaților

Nr.
crt.
Numele și prenumele Grupul parlamentar
1. Ninosu Petre Grupul parlamentar al F.S.N.
2. Dumitrescu Alexandru "
3. Stancov George-Iulian "
4. Puiu Aurel "
5. Enăchescu Mihail-Apostol "
6. Găină Viorel "
7. Androne Stelian "
8. Oltean Ioan "
9. Mancaș Mihai-Emilian "
10. Stoica Mihai "
11. Ciobanu Paul Grupul parlamentar de uniune națională a românilor
12. Roșculeț Radu-Voicu Grupul parlamentar al P.N.L.
13. Todoroni Aron "
14. Bese George-Ioan "
15. Ban Ioan "
16. Gionea Vasile Grupul parlamentar al P.N.Ț.-c.d.
17. Frunda Gheorghe Grupul parlamentar al U.D.M.R.
18. Cazimir Ștefan "


Anexa nr. 14

Componența Comisiei pentru cercetarea abuzurilor și pentru petiții a Adunării Deputaților

Nr.
crt.
Numele și prenumele Grupul parlamentar
1. Chirițescu Marcel Grupul parlamentar al F.S.N.
2. Dumitrescu Ioan "
3. Sandu Nichita "
4. Rădulescu Vasile "
5. Lazăr Nicolai "
6. Ionică Marin "
7. Mușetescu Ovidiu-Tiberiu "
8. Mihălăchioiu Marius "
9. Zaharia Gheorghe "
10. Cerchez Ioan "
11. Băteanu Nicolae "
12. Ispas Radu-Mircea "
13. Pitcă Adrian-Constantin "
14. Lazia Ion "
15. Dumitru Elena "
16. Alexandrescu Emil-Lucian
17. Hanganu Mihai Grupul parlamentar agrar și socialist-democratic
18. Șuta Vasile Grupul parlamentar de uniune națională a românilor
19. Ciuceanu Radu Grupul parlamentar al P.N.L.
20. Policrat René-Radu "
21. Nicolescu Tudor-Horia "
22. Brendus Iuliu Grupul parlamentar al U.D.M.R.
23. Szilágyi Zsolt "



Hotărâri ale Senatului

Hotărâre privind aprobarea Declarației-program a Guvernului României

Senatul adoptă prezenta hotărâre.

Articol unic. - Se aprobă Declarația-program a Guvernului României, prezentată de primul-ministru, domnul Petre Roman, în ședința comună a Senatului și a Adunării Deputaților din ziua de 28 iunie 1990.

Președintele Senatului, academician Alexandru Bîrlădeanu | București, 10 iulie 1990 | Nr. 19.