2.178 de modificări
Monitorul Oficial 99/1990: Diferență între versiuni
Sari la navigare
Sari la căutare
fără descrierea modificării
Gall (discuție | contribuții) Fără descriere a modificării |
Gall (discuție | contribuții) Fără descriere a modificării |
||
Linia 1: | Linia 1: | ||
__FORCETOC__ | __FORCETOC__ | ||
[[Category:Monitorul Oficial|*1990 0099]] | [[Category:Monitorul Oficial|*1990 0099]] | ||
Linia 456: | Linia 455: | ||
==== Anexă ==== | ==== Anexă ==== | ||
'''Coordonatele geografice ale punctelor între care sunt trasate liniile de bază drepte, de la care este măsurată | <center>'''Coordonatele geografice ale punctelor între care sunt trasate liniile de bază drepte, de la care este măsurată lățimea spațiilor maritime ale României'''</center> | ||
{| | {|style="margin: 1em auto 1em auto" | ||
|rowspan="2"|Segmentul | |rowspan="2"|Segmentul | ||
|rowspan="2"|Punctele | |rowspan="2"|Punctele | ||
Linia 466: | Linia 465: | ||
|Longitudine (λ) | |Longitudine (λ) | ||
|- | |- | ||
|rowspan="2"| A || 1 || 45° 10' 51" || 29° 45' 56" | |||
|- | |||
| 2 || 45° 08' 42" || 29° 46' 20" | |||
|- | |||
|rowspan="2"| B || 2 || colspan="2"| Ca la segmentul A | |||
|- | |||
| 3 || 44° 50' 28" || 29° 36' 52" | |||
|- | |||
|rowspan="2"| C || 3 || colspan="2" rowspan="2"| Linia celui mai mare reflux | |||
|- | |||
| 4 | |||
|- | |||
|rowspan="2"| D || 4 || 44° 46' 52" || 29° 31' 48" | |||
|- | |||
| 5 || 44° 43' 38" || 29° 03' 10" | |||
|- | |||
|rowspan="2"| E || 5 || colspan="2"| Ca la segmentul D | |||
|- | |||
| 6 || 44° 31' 26" || 28° 52' 26" | |||
|- | |||
|rowspan="2"| F || 6 || colspan="2"| Ca la segmentul E | |||
|- | |||
| 7 || 44° 07' 15" || 28° 41' 50" | |||
|- | |||
|rowspan="2"| G || 7 || colspan="2"| Ca la segmentul F | |||
|- | |||
| 8 || 43° 59' 14" || 28° 40' 09" | |||
|- | |||
|rowspan="2"| H || 8 || colspan="2"| Ca la segmentul G | |||
|- | |||
| 9 || 43° 44' 20" || 28° 34' 51" | |||
|} |