2.337 de modificări
Monitorul Oficial 157/1991: Diferență între versiuni
Sari la navigare
Sari la căutare
→Hotărâre privind organizarea și funcționarea îuvătămâutului în România în anul școlar (universitar) 1991/1992
Lgall (discuție | contribuții) (Pagină nouă: __FORCETOC__ *1991 0157 = Monitorul Oficial al României = Anul III, Nr. issue::157 - Partea I - Joi, 25 iulie year::1991 == Hotărâri ale Gu...) |
Lgall (discuție | contribuții) |
||
Linia 664: | Linia 664: | ||
{{SemnPm|Petre Roman|București|30 iunie 1991|461}} | {{SemnPm|Petre Roman|București|30 iunie 1991|461}} | ||
==== Anexă ==== | |||
{|style="border:2px solid #FFFFFF;" | |||
|- | |||
|style="border-right:2px solid #FFFFFF; border-bottom:2px solid #FFFFFF;" width="300"| '''I. Învăţământ preşcolar''' ||style="border-right:2px solid #FFFFFF; border-bottom:2px solid #FFFFFF;" align="right"| | |||
|- | |||
|style="border-right:2px solid #FFFFFF; border-bottom:2px solid #FFFFFF;"| Număr de copii cuprinşi în grădiniţe ||style="border-right:2px solid #FFFFFF; border-bottom:2px solid #FFFFFF;" align="right"| 775.000 | |||
|- | |||
|style="border-right:2px solid #FFFFFF; border-bottom:2px solid #FFFFFF;"| din care în:<br/> - grădiniţe cu program normal ||style="border-right:2px solid #FFFFFF; border-bottom:2px solid #FFFFFF;" align="right"| 565.000 | |||
|- | |||
|style="border-right:2px solid #FFFFFF; border-bottom:2px solid #FFFFFF;"| - grădiniţe cu program prelungit, săptămânal, pentru copii cu deficienţe şi case de copii preşcilari ||style="border-right:2px solid #FFFFFF; border-bottom:2px solid #FFFFFF;" align="right"| 210.000 | |||
|- | |||
|style="border-right:2px solid #FFFFFF; border-bottom:2px solid #FFFFFF;"| '''II. Învăţământ primar şi gimnazial''' ||style="border-right:2px solid #FFFFFF; border-bottom:2px solid #FFFFFF;" align="right"| | |||
|- | |||
|style="border-right:2px solid #FFFFFF; border-bottom:2px solid #FFFFFF;"| 1. Număr de elevi în:<br/>a) clasele I-IV ||style="border-right:2px solid #FFFFFF; border-bottom:2px solid #FFFFFF;" align="right"| 1.210.000 | |||
|- | |||
|style="border-right:2px solid #FFFFFF; border-bottom:2px solid #FFFFFF;"| b) clasele V-VIII<br/> - învăţământ de zi ||style="border-right:2px solid #FFFFFF; border-bottom:2px solid #FFFFFF;" align="right"| 1.425.000 | |||
|- | |||
|style="border-right:2px solid #FFFFFF; border-bottom:2px solid #FFFFFF;"| - învăţământ seral ||style="border-right:2px solid #FFFFFF; border-bottom:2px solid #FFFFFF;" align="right"| 1.000 | |||
|- | |||
|style="border-right:2px solid #FFFFFF; border-bottom:2px solid #FFFFFF;"| - învăţământ fără frecvenţă ||style="border-right:2px solid #FFFFFF; border-bottom:2px solid #FFFFFF;" align="right"| 10.000 | |||
|- | |||
|style="border-right:2px solid #FFFFFF; border-bottom:2px solid #FFFFFF;"| 2. Număr de elevi în clasele şi grupele cu program de muzică, arte plastice şi coregrafie ||style="border-right:2px solid #FFFFFF; border-bottom:2px solid #FFFFFF;" align="right"| 22.000 | |||
|- | |||
|style="border-right:2px solid #FFFFFF; border-bottom:2px solid #FFFFFF;"| 3. Număr de elevi în şcolile de educaţie fizică şi sport ||style="border-right:2px solid #FFFFFF; border-bottom:2px solid #FFFFFF;" align="right"| 20.000 | |||
|- | |||
|style="border-right:2px solid #FFFFFF; border-bottom:2px solid #FFFFFF;"| '''III. Număr de elevi care se pregătesc pe linie sportivă în cluburi sportive şcolare''' ||style="border-right:2px solid #FFFFFF; border-bottom:2px solid #FFFFFF;" align="right"| 85.000 | |||
|- | |||
|style="border-right:2px solid #FFFFFF; border-bottom:2px solid #FFFFFF;"| '''IV. Număr de elevi cu deficienţe grave senzoriale şi intelectuale care se pregătesc în şcolile pentru deficienţi''' ||style="border-right:2px solid #FFFFFF; border-bottom:2px solid #FFFFFF;" align="right"| 30.200 | |||
|- | |||
|style="border-right:2px solid #FFFFFF; border-bottom:2px solid #FFFFFF;"| '''V. Numărul de copii în clasele de copii şcolari''' ||style="border-right:2px solid #FFFFFF; border-bottom:2px solid #FFFFFF;" align="right"| 30.000 | |||
|- | |||
|style="border-right:2px solid #FFFFFF; border-bottom:2px solid #FFFFFF;"| '''VI. Număr de cadre didactice care îndrumă activitatea extraşcolară în clasele elevilor şi copiilor''' ||style="border-right:2px solid #FFFFFF; border-bottom:2px solid #FFFFFF;" align="right"| 3.000 | |||
|- | |||
|style="border-right:2px solid #FFFFFF; border-bottom:2px solid #FFFFFF;"| '''VII. Număr de logopezi în centrele de corectare a vorbirii''' ||style="border-right:2px solid #FFFFFF; border-bottom:2px solid #FFFFFF;" align="right"| 440 | |||
|} |