3.484 de modificări
Monitorul Oficial 75/1992: Diferență între versiuni
Sari la navigare
Sari la căutare
→Anexa
(→Anexa) |
(→Anexa) |
||
Linia 214: | Linia 214: | ||
| ... | | ... | ||
| ... | | ... | ||
| ...|- | | ... | ||
| Cap. 4 | |- | ||
| Cap. 4 || Investiții destinate realizării producției auxiliare (pe obiecte) | |||
| ... | |||
| ... | | ... | ||
| ... | | ... | ||
Linia 222: | Linia 224: | ||
| ... | | ... | ||
| ... | | ... | ||
|- | |||
| Cap. 5 - Investiții pentru transporturi și telecomunicații (pe obiecte) | | Cap. 5 - Investiții pentru transporturi și telecomunicații (pe obiecte) | ||
| ... | | ... | ||
Linia 230: | Linia 232: | ||
| ... | | ... | ||
| ... | | ... | ||
| ... | | ... | ||
|- | |||
| Cap. 6 || Investiții pentru alimentare cu energie (pe obiecte)- | |||
| ... | | ... | ||
| ... | | ... | ||
Linia 238: | Linia 240: | ||
| ... | | ... | ||
| ... | | ... | ||
| ... | | ... | ||
| ... | | ... | ||
|- | |||
| Cap. 7 || Investiții privind utilitățile construcției și rețele pentru apă, canalizare etc. (pe obiecte) | |||
| ... | | ... | ||
| ... | | ... | ||
| ... | | ... | ||
| ... | | ... | ||
| ... | | ... | ||
| ... | | ... | ||
| ... | | ... | ||
|- | |||
| Cap. 8. || Investiții pentru obiecte neproductive legate din punct- de vedere funcțional de producție (pe obiecte) | |||
| ... | | ... | ||
| ... | | ... | ||
| ... | | ... | ||
| ... | | ... | ||
| ... | | ... | ||
| ... | | ... | ||
| ... | | ... | ||
|- | |||
| Cap. 9 ||- Investiții pentru obiecte neproductive nelegate din punct de vedere funcțional de producție (pe obiecte) | |||
| ... | | ... | ||
| ... | | ... | ||
| ...|- | | ... | ||
| Cap. 10 | | ... | ||
| ... | |||
| ... | |||
| ... | |||
|- | |||
| Cap. 10 || Mijloace de ridicare -și transport independente -" automacarale, autocamioane, electrocare etc., piese de schimb, dotare inițială | |||
| X | | X | ||
| X | | X | ||
Linia 273: | Linia 280: | ||
|- | |- | ||
| colspan="9"|Cap. 11 | | colspan="9"|Cap. 11 | ||
|- | |- | ||
| a) ||Costul energiei electrice pentru iluminarea "locurilor de muncă Ia lucrările care se execută la lumină artificială | | a) ||Costul energiei electrice pentru iluminarea "locurilor de muncă Ia lucrările care se execută la lumină artificială | ||
| | | ... | ||
| X | | X | ||
| | | ... | ||
| X | | X | ||
| X | | X | ||
| X | | X | ||
|... | |||
|- | |- | ||
| b) ||Cheltuieli necesare pentru executarea lucrărilor pe timp friguros | | b) ||Cheltuieli necesare pentru executarea lucrărilor pe timp friguros | ||
| | | ... | ||
| X | | X | ||
| | | ... | ||
| X | | X | ||
| X | | X | ||
| X | | X | ||
|... | |||
|- | |- | ||
| c)|| Cheltuieli pentru constituirea fondului de tehnică nouă cu cota de 0,3% din care: | | c)|| Cheltuieli pentru constituirea fondului de tehnică nouă cu cota de 0,3% din care: | ||
| | | ... | ||
| X | | X | ||
| | | ... | ||
| X | | X | ||
| X | | X | ||
| X | | X | ||
|... | |||
|- | |- | ||
| - 0,1% pentruunitatea de execuție | | - 0,1% pentruunitatea de execuție | ||
| | | ... | ||
| X | | X | ||
| | | ... | ||
| X | | X | ||
| X | | X | ||
| X | | X | ||
|... | |||
|- | |- | ||
| - 0,2% se virează de beneficiari la Ministerul Construcțiilor | | - 0,2% se virează de beneficiari la Ministerul Construcțiilor | ||
Linia 324: | Linia 324: | ||
| X | | X | ||
| X | | X | ||
|... | |||
|- | |- | ||
| d) ||Sporuri prevăzute de lege pentru activitatea de construcții-montaj | | d) ||Sporuri prevăzute de lege pentru activitatea de construcții-montaj | ||
| | | ... | ||
| X | | X | ||
| | | ... | ||
| X | | X | ||
| X | | X | ||
| X | | X | ||
|... | |||
|- | |- | ||
| e) ||Cheltuieli cu probe, încercări și expertize pe parcursul execuției și la recepție | | e) ||Cheltuieli cu probe, încercări și expertize pe parcursul execuției și la recepție | ||
| | | ... | ||
| | | ... | ||
| | | ... | ||
| X | | X | ||
| X | | X | ||
| | | ... | ||
|... | |||
|- | |- | ||
| f)|| Comisionul de 0,1% aplicat la valoarea de construcții-montaj pentru finanțarea activității organelor Inspecției de Stat pentru Calitatea Construcțiilor | | f)|| Comisionul de 0,1% aplicat la valoarea de construcții-montaj pentru finanțarea activității organelor Inspecției de Stat pentru Calitatea Construcțiilor | ||
Linia 350: | Linia 350: | ||
| X | | X | ||
| X | | X | ||
| | | ... | ||
|... | |||
|- | |- | ||
| g)|| Comisionul băncii finanțatoare | | g)|| Comisionul băncii finanțatoare | ||
Linia 359: | Linia 359: | ||
| X | | X | ||
| X | | X | ||
| | | ... | ||
|... | |||
|- | |- | ||
| Cap. 12|| Cheltuieli diverse și neprevăzute | | Cap. 12|| Cheltuieli diverse și neprevăzute | ||
Linia 369: | Linia 369: | ||
| X | | X | ||
| X | | X | ||
|... | |||
| | |||
|- | |- | ||
| colspan="9"|PARTEA A II-A | |||
| |- | |||
| Cap. 13||Cheltuieli pentru întreprinderea care se construiește, aprobate potrivit legii | | Cap. 13||Cheltuieli pentru întreprinderea care se construiește, aprobate potrivit legii | ||
| X | | X | ||
| X | | X | ||
| | | X | ||
| | | ... | ||
| | | ... | ||
| ... | |||
|... | |||
|- | |- | ||
| Cap. 14 || Cheltuieli pentru supravegherea tehnică pe durata realizării investiției | | Cap. 14 || Cheltuieli pentru supravegherea tehnică pe durata realizării investiției | ||
Linia 395: | Linia 388: | ||
| X | | X | ||
| X | | X | ||
| | | ... | ||
|... | |||
|- | |- | ||
| Cap. 15 || Cheltuieli pentru pregătirea cadrelor de exploatare | | Cap. 15 || Cheltuieli pentru pregătirea cadrelor de exploatare | ||
Linia 404: | Linia 397: | ||
| ... | | ... | ||
| ... | | ... | ||
| | | ... | ||
|... | |||
|- | |- | ||
| PARTEA A III-A | | colspan="9"|PARTEA A III-A | ||
|- | |- | ||
| Cap. 16 || Cheltuieli și lucrări pentru organizarea execuției lucrărilor de construcții-montaj | | Cap. 16 || Cheltuieli și lucrări pentru organizarea execuției lucrărilor de construcții-montaj | ||
| | | ... | ||
| X | | X | ||
| X | | X | ||
Linia 423: | Linia 409: | ||
| X | | X | ||
| X | | X | ||
... | |||
|- | ||- | ||
| PARTEA A IV-A | | colspan="9"|PARTEA A IV-A | ||
|- | |- | ||
| Cap. 17 ||- Cheltuieli nerecuperabile provenind din efectuarea probelor tehnologice" | | Cap. 17 ||- Cheltuieli nerecuperabile provenind din efectuarea probelor tehnologice" | ||
Linia 440: | Linia 419: | ||
| X | | X | ||
| X | | X | ||
| | | ... | ||
|... | |||
|- | |- | ||
| TOTAL GENERAL | | TOTAL GENERAL | ||
| ... | | ... | ||
| ... | |||
| ... | |||
| ... | |||
| ... | |||
| ... | |||
| ... | |||
|} | |} | ||