1.150 de modificări
Monitorul Oficial 52/1990: Diferență între versiuni
Sari la navigare
Sari la căutare
→Lista codurilor pentru completarea cererilor de autorizații de export și import
Linia 425: | Linia 425: | ||
|049||Franța | |049||Franța | ||
|- | |- | ||
|05O||Republica Gabon | |05O||Republica Gabon | ||
| | |- | ||
|051||Gambia | |051||Gambia | ||
| | |- | ||
|052||Republica Democrată Germană | |052||Republica Democrată Germană | ||
| | |- | ||
|053||Republica Federală Germania | |053||Republica Federală Germania | ||
| | |- | ||
|054||Republica Ghana | |054||Republica Ghana | ||
|- | |||
|055||Gibraltar | |||
|- | |||
|056||Grenada | |||
|- | |||
|057||Groenlanda | |||
|- | |||
|058||Guadelupa | |||
|- | |||
|059||Republica Guatemala | |||
|- | |||
|060||Republica Populară Revoluționară Guineea | |||
|- | |||
|061||Republica Guineea Ecuatorială | |||
|- | |||
|062||Republica Guineea Bissau | |||
|- | |||
|063||Republica Guyana | |||
|- | |||
|064||Guyana Franceză | |||
|- | |||
|065||Republica Haiti | |||
|- | |||
|066||Republica Honduras | |||
|- | |||
|067||Belize | |||
|- | |||
|068||Hong Kong | |||
|- | |||
|069||Republica India | |||
|- | |||
|070||Republica Indonezia | |||
|- | |||
|071||Insulele Normande | |||
|- | |||
|072||Insulele Bermude | |||
|- | |||
|073||Republica Capului Verde | |||
|- | |||
|074||Insulele Cayman | |||
|- | |||
|075||Insulele Cook | |||
|- | |||
|076||Insulele Comore | |||
|- | |||
|077||Insulele Christmas | |||
|- | |||
|078||Insulele Faeroe | |||
|- | |||
|079||Insulele Fidji | |||
|- | |||
|080||Guam | |||
|- | |||
|081||Insulele Maldive | |||
|- | |||
|082|| | |||
|- | |||
|083|| | |||
|- | |||
|084|| | |||
|- | |||
|085|| | |||
|- | |||
|086|| | |||
|- | |||
|087|| | |||
|- | |||
|088|| | |||
|- | |||
|089|| | |||
|- | |||
|090|| | |||
|- | |||
|091|| | |||
|- | |||
|092|| | |||
|- | |||
|093|| | |||
|- | |||
|094|| | |||
|- | |||
|095|| | |||
|- | |||
|096|| | |||
|- | |||
|097|| | |||
|- | |||
|098|| | |||
|- | |||
|099|| | |||
|- | |||
|100|| | |||
|- | |||
|101|| | |||
|- | |||
|102|| | |||
|- | |||
|103|| | |||
|- | |||
|104|| | |||
|- | |||
|105|| | |||
|- | |||
|106||Lesotho | |||
|- | |||
|107||Luxemburg | |||
|- | |||
|108||Republica Democrată Madagascar | |||
|- | |||
|109||Malaiezia | |109||Malaiezia | ||
| | |- | ||
|110||Republica Mali | |110||Republica Mali | ||
| | |- | ||
|111||Republica Malta | |111||Republica Malta | ||
| | |- | ||
|112||Republica Malawi | |112||Republica Malawi | ||
| | |- | ||
|113||Maroc | |113||Maroc | ||
| | |- | ||
|114||Martinica | |114||Martinica | ||
| | |- | ||
|115||Mauritius | |115||Mauritius | ||
| | |- | ||
|116||Republica Islamică Mauritania | |116||Republica Islamică Mauritania | ||
| | |- | ||
|117||Statele Unite Mexicane | |117||Statele Unite Mexicane | ||
| | |- | ||
|118||Monaco | |118||Monaco | ||
| | |- | ||
|119||Montserrat | |119||Montserrat | ||
| | |- | ||
|120||Republica Populară Mozambic | |120||Republica Populară Mozambic | ||
| | |- | ||
|121||Republica Populară Mongolă | |121||Republica Populară Mongolă | ||
| | |- | ||
|122||Namibia | |122||Namibia | ||
| | |- | ||
|123||Nepal | |123||Nepal | ||
| | |- | ||
|124||Republica Nicaragua | |124||Republica Nicaragua | ||
| | |- | ||
|125||Republica Niger | |125||Republica Niger | ||
| | |- | ||
|126||Republica Federativă Nigeria | |126||Republica Federativă Nigeria | ||
| | |- | ||
|127||Norvegia | |127||Norvegia | ||
| | |- | ||
|128||Noua Zeelandă | |128||Noua Zeelandă | ||
| | |- | ||
|129||Noua Caledonie | |129||Noua Caledonie | ||
| | |- | ||
|130||Olanda | |130||Olanda | ||
| | |- | ||
|131||Oman | |131||Oman | ||
|- | |||
|132||Republica Islamică Pakistan | |132||Republica Islamică Pakistan | ||
|- | |||
|133||Republica Panama | |||
|- | |||
|134||Papua-Noua Guinee | |||
|- | |||
|135||Republica Paraguay | |||
|- | |||
|136||Republica Peru | |||
|- | |||
|137||Polonia | |||
|- | |||
|138||Porto Rico | |||
|- | |||
|139||Portugalia | |||
|- | |||
|140|| | |||
|- | |||
|141|| | |||
|- | |||
|142|| | |||
|- | |||
|143|| | |||
|- | |||
|144|| | |||
|- | |||
|145|| | |||
|- | |||
|146|| | |||
|- | |||
|147|| | |||
|- | |||
|148|| | |||
|- | |||
|149|| | |||
|- | |||
|150|| | |||
|- | |||
|151|| | |||
|- | |||
|152|| | |||
|- | |||
|153|| | |||
|- | |||
|154|| | |||
|- | |||
|155|| | |||
|- | |||
|156|| | |||
|- | |||
|157|| | |||
|- | |||
|158|| | |||
|- | |||
|159|| | |||
|- | |||
|160|| | |||
|- | |||
|161|| | |||
|- | |||
|162|| | |||
|- | |||
|163|| | |||
|- | |||
|164|| | |||
|- | |||
|165|| | |||
|- | |||
|166||Republica Tunisia | |||
|- | |||
|167||Republica Turcia | |||
|- | |||
|168||Tonga | |||
|- | |||
|169||Emiratele Arabe Unite | |||
|- | |||
|170||Republica Uganda | |||
|- | |||
|171||Ungaria | |||
|- | |||
|172||U.R.S.S. | |||
|- | |||
|173||Republica Uruguay | |||
|- | |||
|174||Vatican | |||
|- | |||
|175||Republica Socialistă Vietnam | |||
|- | |||
|177||Republica Venezuela | |||
|- | |||
|178||Bourkina Fasso | |||
|- | |||
|179||Republica Zair | |||
|- | |||
|180||Republica Zambia | |||
|- | |||
|181||Republica Arabă Yemen | |||
|- | |||
|182||Republica Populară Democrată a Yemenului | |||
|- | |||
|183||Qatar | |||
|- | |||
|184||Berlinul de Vest | |||
|- | |||
|185||Nerepartizat | |||
|- | |||
|186||Nerepartizat | |||
|- | |||
|187||Republica Djibouti | |||
|- | |||
|188||România | |||
|- | |||
|189||Nerepartizat | |||
|- | |||
|190||Dominica | |||
|- | |||
|191||Kiribati | |||
|- | |||
|192||Insulele Norfolk | |192||Insulele Norfolk | ||
| | |- | ||
|193||Insula Pitcairn | |193||Insula Pitcairn | ||
| | |- | ||
|194||Insulele Svalb/Mayen | |194||Insulele Svalb/Mayen | ||
| | |- | ||
|195||Insula Tokelau | |195||Insula Tokelau | ||
| | |- | ||
|196||Insulele Turks/Caicos | |196||Insulele Turks/Caicos | ||
| | |- | ||
|197||Nerepartizat | |197||Nerepartizat | ||
| | |- | ||
|198||Nerepartizat | |198||Nerepartizat | ||
| | |- | ||
|199||Alte țări | |199||Alte țări | ||
| | |- | ||
| | |200|| | ||
| | |- | ||
|201|| | |||
|- | |||
|202|| | |||
|- | |||
|203|| | |||
|- | |||
|204|| | |||
|- | |||
|205|| | |||
|- | |||
|206|| | |||
|- | |||
|207|| | |||
|- | |||
|208|| | |||
|- | |||
|209|| | |||
|- | |||
|210|| | |||
|- | |||
|211|| | |||
|- | |||
|212|| | |||
|- | |||
|213|| | |||
|- | |||
|214|| | |||
|- | |||
|215|| | |||
|- | |||
|216|| | |||
|- | |||
|217|| | |||
|- | |||
|218|| | |||
|- | |||
|219|| | |||
|- | |||
|220|| | |||
|- | |||
|221|| | |||
|- | |||
|222|| | |||
|- | |||
|224|| | |||
|- | |||
|225|| | |||
|- | |||
|229|| | |||
|} | |||
2 CODURILE PENTRU VALUTE | 2 CODURILE PENTRU VALUTE | ||
Cozi valea Cod Valuta cod valea | Cozi valea Cod Valuta cod valea |